رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۸ | کد خبر : 41404
 • ۱۳ خودرو لوکس قاچاق خریداری برای صادرات نداشت/ آهن قراضه‌ خودروها به فروش می‌رسد

  به گزارش وعده صادق برای اولین بار در کشور ۱۳ خودروی لوکس شامل بنز S500، بی‌ام و، پورشه و رنجروور که از طریق قاچاق به کشور وارد شده است امحاء می‌شود.

  در این رابطه قاسم خورشیدی سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: فلسفه مبارزه با قاچاق کالا این است که به هیچ عنوان کالای قاچاق مکشوفه به سطح بازار برنگردد.

  وی افزود: برگشت کالای قاچاق به بازار داخلی منجر به آسیب دیدن تولید داخل، اشتغال و تجارت قانونی می‌شود.

  سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: همچنین ورود کالاهای قاچاق به بازارهای داخلی زمینه‌های فساد را هم در دستگاه‌های متولی و سطح بازار ایجاد می‌کند.

  خورشیدی بیان داشت: قانون‌گذار به سازمان جمع‌آوری املاک تملیکی این اختیار را داده تا آن دسته از کالاهای قاچاقی را  که جنبه تجاری دارد و می‌توان آن‌ها را صادر کرد در صورتی که خریدار یا خریدارانی وجود داشته باشند، صادر کند.

  وی افزود: بر این اساس ۲ تا ۵ برابر ارزش کالا از خریدار وثیقه دریافت می‌شود و به شرط خروج کالا از کشور به وی کالای قاچاق فروخته می‌شود.

  سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تأکید بر اینکه در مورد این ۱۳ خودروی لوکس امکان صادرات وجود ندارد گفت: هزینه صادرات این خودروها به مراتب از قیمت این کالا در خارج از ایران بیشتر است لذا صادرات برای خریداران مقرون به صرفه نیست و در ضمن خریداری هم برای آن پیدا نشده است.

  وی بیان داشت: همچنین کالای سرمایه‌ای وارد هر کشوری شود باید نمایندگی رسمی از شرکت سازنده، شبکه پس از فروش و زنجیره تأمین و توزیع قطعات داشته باشد و این خودروها نهایتا باید به کشوری صادر شود که نمایندگی آن خودروها در آن کشور وجود داشته باشد.

  خورشیدی گفت: البته هیچ نمایندگی حاضر به خرید این خودروها نیست چرا که آنها خودرو را به صورت مستقیم از کمپانی مربوطه خریداری می‌کنند و کمپانیها مربوطه هم این خودروها را ضمانت و گارانتی می‌کنند و عملا هیچ خریداری در خارج از کشور ایران حاضر نیست چند صد هزار دلار پول بابت خرید این کالای که با شرایط ناایمن و به صورت قاچاق و بدون خدمات پس از فروش به ایران منتقل شده‌اند بدهد.

  سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: لذا تصمیم‌سازان سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی به این نتیجه رسیدند تا این خودروها را تبدیل به آهن قراضه کنند و آهن قراضه آن را به فروش برسانند.

  وی افزود: لذا ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تصمیم سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی برای منهدم کردن خودرو که مطابق قانون و آیین‌نامه مواد ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا است حمایت می‌کند.

  انتهای پیام/

  فارس

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار