آغاز طرح آبرسانی به ۵ روستای شهرستان چادگان

0 0

به گزارش وعده صادق مهدی زمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چادگان گفت: طرح آبرسانی به ۵ روستای علی عرب، قرقر، معروف آباد، ده کلبعلی و آنالوجه آغاز شد؛ با اجرای این طرح ۵ روستا در بخش مرکزی چادگان با ۴ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت و یک هزار و ۳۵۰ خانوار از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: عملیات انتقال آب شرب از دریاچه زاینده رود به طول ۳۶ کیلومتر است که با لوله‌های فولادی ۲۰۰ میلیمتری پلی اتیلن به منبع آبگیری که در روستای علی عرب احداث خواهد شد انتقال داده می‌شود؛‌ در این طرح تعداد ۸ مخزن باحجم کلی ۲ هزار مترمکعب، یک تصفیه خانه باظرفیت ۲۲ لیتر بر ثانیه، ۳ واحد ایستگاه پمپاژ آب و یک واحد اسکله  نصب می‌شود.

مدیر آبفار چادگان ادامه داد: برای اجرای این پروژه مبلغ ۹ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که در فاز اول لوله کشی به طول ۷ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۷۷۵ میلیون تومان از اعتبارات سال ۹۴ شروع شده است.

به گزارش فارس، روستاهای علی عرب، قرقر، ده کلبعلی، معروف آباد و آنالوجه در ۲۰ کیلومتری شرق چادگان قرار دارند که آب شرب روستاهای فوق از طریق تانکرهای سیار آبفار شهرستان چادگان تأمین می‌شود.

فارس

 

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.