کد خبر : 41438
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰
225 مشترک

آیا تسریع یا تاخیر در ائتلاف کامل سیاسی اتحادیه اروپا را نجات خواهد داد ؟

آنچه اتحادیه اروپا نیاز دارد ، بیشتر ، یک رونسانس جدید است . به چالش کشیدن آنچه از گذشته درباره چگونگی همکاری میان ملت ها بر جای مانده است.انقلابی به دور از روابط رسمی ، برای مردمسالاری استوار بر همبستگی اجتماعی شهروندان.هیچ سیاستی بدون مشارکت همه جانبه شهروندان اروپایی قادر نخاهد بود نا آرامی ها کنونی را ، که عمدتاً منبعث از بی اعتمادی مردم است، سامان بخشد .

برگزیت بحث های بی شماری درباره چگونگی ترمیم اتحادیه اروپا برانگیخت . از زمانی که انگلستان رأی به خروج داد ، تعداد بی شماری از اعضاء عالی رتبه کمیسیون اروپا ، وزراءو رئسای جمهور معترفند که اتحادیه اروپا نیاز دارد که نسبت به دغدغه های شهروندانش منعطف تر و فعال تر شود . اما الگوی رایج در دودهه اخیر رهبران اروپا متعهد شده اند که در ائتلاف تجدید نظر کنند ، ولی به محض اینکه گرد و خاک ها می خوابد  به مشی قبلی خود ادامه داده اند.

بعضی اعتقاد دارند که اتحادیه اروپا می تواند به وسیله حرکت سریع به سمت اتحاد کامل سیاسی نجات یابد . این گروه  شامل اعضائ ارشد کمیسیون اروپا ، اعضاء پارلمان اروپا و وزراء  خارجه آلمان و فرانسه می شود.

دیگران من جمله  رهبران اروپای شرقی و مرکزی ، دانمارک ، هلند با این نظر مخالف اند.

اما آیا تسریع یا تاخیر در ائتلاف کامل سیاسی اتحادیه اروپا را نجات خواهد داد ؟

به نظر نمی رسد طرح های روی میز افزایش همکاری اقتصادی سیاسی و امنیتی بتواند دوباره اشتیاق برای پیوستن به اتحادیه را ، بخصوص در زمانی که سوء ظن ها نسبت به بروکسل در حال افزایش است ،شعله ور کند.

آنچه اتحادیه اروپا نیاز دارد ، بیشتر ، یک رونسانس جدید است . به چالش کشیدن آنچه از گذشته درباره چگونگی  همکاری میان ملت ها بر جای مانده است.انقلابی به دور از روابط رسمی ، برای مردمسالاری استوار بر همبستگی اجتماعی شهروندان.هیچ سیاستی بدون مشارکت همه جانبه شهروندان اروپایی قادر نخاهد بود نا آرامی ها کنونی را ، که عمدتاً منبعث از بی اعتمادی مردم است، سامان بخشد .

اصلاح یا نابودی

خیلی ها اعتراض خواهند کرد که این گونه تغییرات دور از دسترس و نظرات قدیمی، عملی نیستند و اتحادیه باید تمام تلاش خود را معطوف به تثبیت شرایط فعلی بکند. یا اینکه ممکن است بگویند انعطاف و همفکری بیش از حد موضع اروپا گریزان را تقویت خواهد نمود. اما این نشاندهنده  شیوه غلط تفکر است.

هدف اروپا فقط مقابله با هر دلیل ممکن برای اروپا گریزی نیست بلکه از آن مهمتر تامین زیر بنای محکمتری باری تعامل و همبستگی آتی است.

البته با تجربه ثابت شده که سران اروپا مانند گذشته خواند ماند . اما اگر آنها تغییری ایجاد نکنند یا تغییرات کمی ایجاد کنند ، این شانس یک رفراندوم موفق در فرانسه هلند و سای کشور هارا به منظور خروج از این پیمان افزایش خواهد داد که این روح این اتحاد را تهدید میکند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب