• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵ | کد خبر : 41493
 • دانمارک رهبری ماموریت خروج تسلیحات شیمیایی از لیبی را بر عهده می‌گیرد

  به گزارش وعده صادق ؛ دانمارک اعلام کرد که در زمینه خروج تسلیحات شیمیایی از لیبی همکاری می‌کند تا این تسلیحات به دست گروه‌های تکفیری نیافتند.

  بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتینک، وزارت خارجه دانمارک با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور از روز دوشنبه عهده‌دار ماموریتی است که بنابر آن از دستیابی گروه‌های افراطی به سلاح‌های خطرناک شیمیایی جلوگیری می‌شود. از این رو این کشور ماموریتی دریایی را تحت نظارت سازمان ملل رهبری می‌کند تا به این وسیله تسلیحات شیمیایی از لیبی خارج شوند.

  به این ترتیب، سازمان منع به کارگیری تسلیحات شیمیایی (OPCW) با یک فروند کشتی هماهنگی این ماموریت را با همراهی کشتی نیروی دریایی سلطنتی دانمارک و نیروهایش و بر عهده دارد.

  «کریستین ینسن» وزیر خارجه دانمارک در این مورد گفت: «دانمارک یک‌بار دیگر مسئولیت جهانی خود در زمینه جلوگیری از گسترش تسلیحات شیمیایی در جهان را ایفا می‌کند و از پارلمان انتظار داریم که در صورت امکان از ما در این ماموریت مهم حمایت کند.»

  افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در لیبی از مسیر دریا و با استفاده از قایق‌های قاچاقچیان انسان وارد اروپا می‌شوند. ینسن با اشاره به این موضوع گفت که هدف از این ماموریت جلوگیری از دستیابی این اشخاص به چنین تسلیحاتی است./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار