رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹ | کد خبر : 41522
 • وزیر نیرو:هزار مگاوات تولید برق ۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه می خواهد

  به گزارش وعده صادق ؛ حمید چیت چیان در حاشیه بهره برداری از ۵۳ پروژه شرکت برق منطقه ای تهران در محل نیروگاه برق آلستوم گفت: میزان مصرف برق در فصل ها و ساعت های مختلف شبانه روز متفاوت است، اما کشورهایی موفق هستند که بتوانند منحنی تولید خود را هموارتر کرده و از بروز نوسان در آن جلوگیری کنند.

  وی با اشاره به اینکه به ازای هر هزار مگاوات تولید جدید برق در کشور ۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری جدید مورد نیاز است ادامه داد:شرکت های برق منطقه ای و شرکت توزیع برق تلاش کردند تا صنایع بزرگ، کشاورزان و آحاد مشترکان را به صرفه جویی در مصرف و انتقال آن به ساعت های غیرپیک ترغیب کنند؛ موضوعی که در مجموع به کاهش سه هزار مگاواتی مصرف برق انجامید.

  چیت چیان تاکید کرد:اگر این اقدامات انجام نمی شد و صرفه جویی صورت نمی گرفت خاموشی های وسیع در کشور رخ می داد پس تحقق  این مهم، کشور را از ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بی مورد بی نیاز کرد.

  وزیر نیرو گفت: از پیک بار سال گذشته تا امسال، حدود دو هزار مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شده اما در مقابل میزان مصرف رشد بیشتری را تجربه کرد.

  وی با اشاره به بهره برداری از ۵۳ پروژه برق افزود: امروز و در راستای توسعه شبکه های انتقال و فوق توزیع کشور، نیازمند ۱۹۴ پست برق۴۰۰، ۲۳۰، ۱۳۲ و ۶۳ کیلو ولت جدید هستیم که باید به شبکه اضافه شوند و انجام این مهم درقالب چند مناقصه بزرگ در کشور تجمیع شده است.

  به گفته وی، کشور در آینده نیازمند پست های جدید GIS (دارای عایق گازی) بویژه در شهرهای بزرگ است که با نیاز به زمین کمتر و کارآیی بالاتر، از اطمینان فنی بالایی برخوردار است و بر این اساس، استفاده از آن از نظر اقتصادی و فنی به سود صنعت برق است./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار