• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۷ | کد خبر : 41555
 • به گزارش وعده صادق ؛ پیش‌بینی‌ها درباره مدت جنگ حلب،خبر از حل و فصل این نبرد در چند ماه آینده می دهد.

  پایگاه خبری «سوریا الیوم» در گزارشی نوشت: «جنگ حلب سخت‌ترین و سنگین‌ترین نبرد در درگیری‌های سوریه از سال۲۰۱۱ تاکنون است. اهمیت این نبرد تا حدی است که سرنوشت نبردهای بعدی سوریه به آن وابسته است. به همین دلیل همه گروه‌های درگیر تلاش می‌کنند، تا این نبرد را به نفع خود تمام کنند».

  سوریا الیوم افزود: اما نقطه ابهام ماجرا درباره مدت زمانی است که این جنگ به طول خواهد انجامید. آیا ماهها یا سالها طول می‌کشد یا اینکه بزودی به نفع یکی از طرفین خاتمه می ‌یابد؟

  بر اساس این گزارش، جنگ حلب حداقل چند ماه طول می‌کشد و چندین سال زمان نیاز است تا اوضاع مانند قبل از شروع جنگ در پاییز و زمستان ۲۰۱۵ عادی شود. در آن زمان ارتش سوریه و همپیمانانش به حلب حمله کردند که منجر به آزادسازی قسمت‌های گسترده‌ای از روستاهای اطراف حلب شد.

  این پایگاه خبری در گزارش خود دو احتمال برای آینده حلب متصور است: «اول: نبرد ظرف چندماه به نفع یکی از طرفین خاتمه یابد. منظور از پایان یافتن جنگ در اینجا، آزادی کامل شهرحلب و روستاهای اطراف آن نیست بلکه تنگ کردن حلقه محاصره و گسترش دایره کنترل بر روستاهای اطراف آن است. روشن است چینش کنونی نیروها در حلب، احتمال پیروزی ارتش سوریه و هم‌پیمانان آن را در این حالت بیشتر خواهد کرد».

  «دوم: آنکه هم‌زمان با میدان نبرد، گفتگوها برای حل بحران سوریه ادامه یابد تا راهی برای توقف روند پایان جنگ به سود یکی از طرفین باشد. البته به شرط آنکه مذاکرات به طور جدی و با تمرکز براصول سیاسی باشد که بر اساس تفاهمات وین، راهکار حل بحران را ارائه دهد. نه بر اساس تفاهمات سال ۲۰۱۲ که اصطلاحا مرحله انتقالی نامیده می شود. چیزی که با دستاوردهای کنونی میدان نبرد سازگار نیست».

   در پایان گزارش آمده است که «در هر حال پایان  نبرد حلب، چه سیاسی باشد یا نظامی، از چندماه بیشتر نخواهد شد و چند سال به درازا نمی‌کشد»./ فارس

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تقسیم‌بندی استان‌ها برای خروج و ورود زائرین اربعین از مرزهای سه گانه/ تردد اتباع خارجی فقط از مرز شلمچه بازگشت قدیمی‌ترین ایرلاین جهان به آسمان ایران+جزییات ترامپ اعتراض کند سرش زیر آب می رود! رییس جمهور وزیران پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد خبر امیدوار کننده برای فوتبال ایران؛ نماینده عربستان حذف شد عکس/ نان حلال پس از ۲۰سال زندان نباید عده ای گفتمان یاس را ترویج کنند +توییت خودکفایی ایران در ساخت قطعات هواپیماهای نظامی/سیاست دولت خرید ماهواره از خارج است نه تولید در داخل دولت وزرایی را برگزیند تا در فرصت باقی‌مانده کارهای باقی‌مانده را پیش ببرند جایگزینان وزرای مستعفی به مجلس معرفی شدند امیدواریم هر چه زودتر شاهد نهایی شدن کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر باشیم مسابقه جهانی برای سرمایه‌گذاری درایران/درکشورتنهایک مسیر وجوددارد نجفی دقیقه ۹۰ خط خورد/ دانش آشتیانی جایگزین شد عکس/ جاده ای زیبا در ژاپن واکنش ستاره تیم ملی به حواشی تلخ در ورزشگاه غدیر اهواز+اینستاپست اندر فواید مذاکره سیاسی در سوریه فیلم/ سیلی سرباز پاکستانی به خبرنگار زن حین پخش زنده لبخند سیاستمداران به پشتوانه قدرت دفاعی است/ بخشی از توان نظامی‌مان برای غافلگیری دشمن مخفی می‌ماند رئیس جمهور وارد اراک شد ایران از مداخله نظامیان در انتخابات مبرا بوده است/ هیچ‌ جای دنیا ۱۲ هزار نفر برای ۳۰۰ کرسی رقابت نمی‌کنند