گلستان ظرفیت خوبی در پرورش استعدادهای قرآنی دارد

0 0

به گزارش وعده صادق، حجت الاسلام سیف الله سهرابی ظهر سه شنبه در مراسم افتتاحیه سی و نهمین مسابقات قرآن کریم در امامزاده عبدالله (ع) گرگان گفت: قرآن و عترت با قرار گرفتن در کنار یکدیگرتکمیل کننده دین هستند و فهم قرآن و عمل به آن امر مهمی است که باید جدی گرفته شود.

افزود: برادران اهل سنت و تشیع  با حضور در مسابقات قرآنی اوقاف نشان دادند نماد وحدت در گلستان هستند.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه گلستان گفت: در سی و نهمین دوره از مسابقات چهار هزار و ۶۷۰ نفر در مرحله شهرستانی در ۶ حوزه، کردکوی، گنبد، علی آباد، آزادشهر، بندرگز و گرگان به رقابت پرداختند و بیش ترین شرکت کننده با حضور دو هزار و ۲۰۰ نفر مربوط به مرکز استان بود.

سهرابی گفت: در سی و نهمین دوره مسابقات مرحله استانی قرآن کریم ۲۴۱ متسابق گلستانی در ۸ رشته با یکدیگر به رقابت می پردازند.

وی افزود: ظرفیت این استان  در پرورش استعدادهای قرآنی بسیار خوب است و ظرفیت‎ خوبی برای راهیابی به مسابقات کشوری و بین‎المللی قرآن دارد.

سهرابی اظهار کرد: هر ساله رویداد بزرگ مسابقات قرآنی نه فقط در ایران بلکه در سطح دنیا برگزار می‎شود که مقدمات و بستر برگزاری آن توسط سازمان اوقاف و امور خیریه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان افزود: طبیعی است وقتی قرار است مسابقات بین‎المللی آغاز شود مقدماتی نیاز دارد که بستر آن در روستا، دهستان، بخش، مرکز شهرستان و استان‎ها فراهم می‎شود که پس از ثبت نام و انجام مسابقات، افراد برگزیده به مراحل بالاتر صعود پیدا می‎کنند.

 

مهر

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.