• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۷ | کد خبر : 41572
 • به گزارش وعده صادق، شهرام عروف زاد، سرپرست امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان بعد از ظهر سه شنبه در آئین اختتامیه نخستین جشنواره کشوری ورزش‌های همگانی و بازی‌های بومی محلی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان کشور، دانشجو معلمان را سفران تعلیم و تربیت در کشور دانست و اظهار داشت: این دانشجویان باید در عرصه کاری و در کنار ارائه آموزش‌های علمی به دانش آموان و آینده سازان کشور نسبت به ترویج فرهنگ سلامت نیز توجه داشته باشند.

  وی سلامت عمومی مردم جامعه را یکی از شاخص‌های کشورهای توسعه یافته تلقی کرد و افزود: در این راستا ضروری است که این شاخصه در همه اقشار و سنین جامعه ارتقا یابد.

  اجرای بازی‌های بومی و محلی احیای سنت‌های قدیمی را به دنبال دارد

  فرشته شهیدی، مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان نیز در ادامه این جلسه احیای بازی‌های بومی و محلی را در واقع احیای سنت‌های فراموش شده کشور توصیف کرد و گفت: در این زمینه باید از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کرد.

  وی حضور دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور در نخستین جشنواره کشوری ورزش های همگانی و بازی های بومی محلی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان را به فال نیک گرفت و ابراز داشت: استمرار چنین جشنواره‌ای در دستور کار دانشگاه فرهنگیان قرار دارد.

  گفتنی است که نخستین جشنواره کشوری ورزش های همگانی و بازی های بومی محلی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان کشور در بخش دختران از ۲۳ تا ۲۶ مرداد ماه و در قالب شش رشته و با حضور دانشجو معلمان ۲۶ استان کشور و در اردوگاه شهید بهشتی شهر ابریشم اصفهان برگزار شد.

  برگزیدگان این جشنواره به شرح زیر است:

  رشته چرخ تانک: استان‌های کرمان، قم ، کهگیلویه و بویر احمد، آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان

  رشته پیاده روی: استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، کرمانشاه، بوشهر و یزد به صورت مشترک – گلستان و چهار محال و بختیاری

  رشته بولینگ با پا: ایلام، مرکزی، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد به صورت مشترک آذربایجان شرقی، اصفهان، بوشهر، البرز به صورت مشترک – زنجان و یزد به صورت مشترک – سمنان و هرمزگان به صورت مشترک

  رشته الختر: خراسان جنوبی،  خراسان رضوی، اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان و ایلام

  رشته دارت: هرمزگان، سمنان، البرز، همدان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی

  رشته بازی‌های بومی و محلی: خراسان رضوی، زنجان، اصفهان، یزد، کرمان و گیلان

  همچنین در مجموع امتیازات تیم‌ استان خراسان رضوی با مجموع ۲۶ امتیاز، تیم اصفهان با مجموع ۲۳ امتیاز و تیم کهگیلویه و بویراحمد نیز با ۱۳ امتیاز مقام اول تا سوم نخستین جشنواره کشوری ورزش‌های همگانی و بازی‌های بومی محلی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان کشور را به خود اختصاص دادند.

  مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار