کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۸ | کد خبر : 4158
 • رئیس کل سازمان توسعه تجارت خبر داد :

  همچنان عمده واردات کشور کالاهای اساسی است

  در پایان آبان ماه امسال تراز تجاری کشور مثبت شد یعنی تفاضل صادرات و واردات رقمی حدود 2.5 میلیارد دلار را نشان می داد که در 9 ماهه هم این تراز مثبت است و صادرات کشور حدود 1.8 میلیارد دلار بر واردات کشور پیش گرفته است .

  رئیس کل سازمان توسعه تجارت درباره واردات اقلام اساسی گفت :کماکان عمده واردات را کالاهای اساسی تشکیل می دهد و علت آن نیز این است که به طور طبیعی در همه بخش ها تولید کننده کامل کالا نیستیم .

  افخمی راد سازمان توسعه تجارت

   ولی الله افخمی راد درباره  واردات کالاهای اساسی افزود: در پایان آبان ماه  امسال  تراز تجاری کشور  مثبت شد یعنی تفاضل صادرات و واردات رقمی  حدود 2.5 میلیارد دلار را نشان می داد که در 9 ماهه هم این تراز مثبت است و صادرات  کشور حدود 1.8 میلیارد دلار بر واردات کشور پیش گرفته است .

  وی ادامه داد : البته ما در هر دو بخش هم صادرات و هم واردات  نسبت به  سال قبل کاهش داریم .

  افخمی راد گفت: در واردات کشور حدود  22 درصد کاهش داریم و نسبت به زمان مشابه  سال قبل در بخش صادرات حدود 11 درصد کاهش داریم .

  وی افزود : در ترکیب کالاهای صادراتی کشور نیز بر اساس آمار 8 ماهه  که گمرک آمار تفصیلی را منتشر کرده است، بدون  در نظر گرفتن میعانات، صادرات کالاهای صنعتی نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل از 5 درصد  رشد برخوردار است .

  وی ادامه داد : این اقدامات نشان می دهد که جهت گیری خوبی در صادرات  غیر نفتی کشور بوجود آمده است  .

  رئیس کل سازمان توسعه تجارت در ادامه گفت : البته میعانات نسبت به زمان مشابه از کاهش شدید برخوردار است که این را باید به فال نیک بگیریم و باید  تصمیمی اتخاذ شود که حجم صادرات و ترکیب صادرات غیر نفتی کشور در همین 9 ماهه  که اتفاق افتاده استمرار پیدا کند .

  وی درباره واردات  اقلام اساسی نیز گفت: کماکان عمده واردات را کالاهای اساسی تشکیل می دهد و علت آن نیز این است که به طور طبیعی در همه  بخش ها  تولید کننده  کامل کالا  نیستیم .

  وی ادامه داد : بنابراین طبیعی است برای تامین نیاز کشور اولویت بندی و واردات انجام شود .

  افخمی راد ادامه داد: برخی از این واردات کالاهایی است که امکان تامین در سطح  نیاز کشور وجود ندارد و طبیعتا ما باید اقدام به واردات کنیم البته در برخی از آنها ممکن است  کالاهای جایگزین داشته باشیم که برنامه ریزیهایی  در بخش صنعت و معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی در دست انجام است که امیدواریم بتوانیم  جایگزین واردات کنیم.

   

  منبع :تسنیم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  دستگیری خواهران دزد در ایستگاه BRT چند حساب کاربری را در تلگرام مدیریت کنید+ آموزش ممنوع الخروج شدن بدهکاران بانکی یک اشکال اساسی است گزینه‌های‌ پیشنهادی دولت ترمیم دیرهنگام کابینه را دچار چالش می‌کند/دولت تحت تاثیر دشمنان دوست‌نما قرار نگیرد معضل قاچاق در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی می‌شود ظریف در مسکو: راه حل بحران سوریه سیاسی است دشمن گزینه نظامی را در محاسبات خود حذف کرده است مخاطرات سفرهای خارجی پاییزی/کاهش قیمت تورهای گردشگری برداشت۲۰هزارتن سیب زمینی در چالدران تازه‌ترین تصاویر از عملیات آزادسازی موصل منشور چهارگانه مرزبانی؛ رمز موفقیت مرزبانان تصویری قدیمی و کمتر دیده شده از دو نامزد انتخابات آمریکا هند- عزاداری شیعیان در سالروز شهادت امام سجاد (ع) اسرائیل غاصب در حاشیه امن؛ جهان اسلام در آتش تکفیر سالانه ژاپن ۴۰ میلیارد و آلمان ۳۹ میلیارد دلار برای تجهیز نظامی خود هزینه می‌‌کنند ترمیم کابینه تدبیر و امید یک ضرورت بود دولت خود را مکلف به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌داند سایه روشن کاهش ذخیره قانونی بانکها/رفتاربانکهای خصوصی در تخصیص‌ها اداره وزارت‌خانه از دست فرهادی در رفته/ وزیر درباره حضور محکومان امنیتی در دانشگاه توضیح دهد عکس/ حضور سرلشکر سلیمانی در منزل جانباز مدافع حرم