جزئیات سانحه پرواز حامل وزیر ارتباطات و علی دایی در اردبیل

0 0

به گزارش وعده صادق فخرالدین هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: پرواز ایران ایر از مقصد تهران به اردبیل به شماره  ۴۹۵ در ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه از تهران پرواز کرده و قرار بود در ساعت ۱۲:۵۰ دقیقه در باند فرودگاه اردبیل به زمین بنشیند.

وی با بیان اینکه این پرواز حامل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و تیم فوتبال نفت تهران و همچنین علی دایی بود، گفت: این هواپیما در هنگام فرود به دلیل وزش باد در فرودگاه اردبیل دچار سانحه شده و یک لاستیک آن می‌ترکد.

به گفته مدیرکل فرودگاه‌های استان فرود هواپیما به دلیل مهارت قابل توجه خلبان با صحت و سلامت تمامی مسافران انجام می‌شود بطوریکه بسیاری از مسافران حتی متوجه این سانحه نمی‌شوند.

هاشمی  با اشاره به تمهیدات فرودگاه اردبیل در مواقع اضطراری تأکید کرد: مجدداً یکی دیگر از چرخ‌های هواپیما بعد از فرود پنچر می‌شود  که از آرشیو چرخ یکی از چرخ‌ها تعویض شده و چرخ دیگر قرار است از طریق هواپیمایی آسمان به اردبیل انتقال یابد.

وی با بیان اینکه در این سانحه هیچ مسافری دچار حادثه نشده است، اضافه کرد: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد به دلیل شرایط اقلیمی و وزش باد ترکیدگی اتفاق افتاده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان افزود: این احتمال وجود دارد که به دلیل فرسایش لاستیک و ترکیب آن با شرایط جوی ترکیدگی حاصل شود که البته لازم است در این خصوص شرکت هواپیمایی ایران ایر پاسخگو باشد.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.