• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۶ | کد خبر : 41623
 • به گزارش وعده صادق محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به برگزاری همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ توسط سفارت انگلیس،اظهار داشت: انگلیس چنین همایشی را برای رساندن منافع به ایران برگزار نمی‌کند و اعلام برگزاری این همایش برای سنجش دولتمردان کشور ما است.

  قدیری ابیانه ادامه داد: سفارت انگلیس با گذاشتن پیش‌شرط عدم حضور شخصیت‌های تحریم شده ایرانی در این همایش می‌خواهد بداند دولتمردان کشورمان تا چه حد حاضرند تسلیم شرایط انگلستان شوند.

  کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه برخورد انفعالی دولت ما نسبت به بیگانگان موجب گذاشتن چنین پیش‌شرط‌هایی است گفت: در حالی که باید انگلیسی‌ها التماس کنند تا در کشور ما همایش برگزار کنند، با روالی که پیش می‌رود در آینده چنین همایش‌هایی با این پیش‌شرط برگزار خواهد کرد که سلمان رشدی نیز از شرکت‌کنندگان آن باشد.

  قدیری ابیانه تاکید کرد: علاوه بر پذیرش شرایط انگلستان از سوی وزارت ارتباطات سخنرانی وزیر در این همایش مساله‌ای تحقیرآمیزتر است.

  وی با بیان اینکه توافق بانکی FATF که آن هم به این معناست که دولت نمی‌تواند جلوی تحریم بانکی تحریم شدگان را بگیرد، تصریح کرد:چنین همایش‌هایی نشان دهنده این است که خود دولت نیز به لیست تحریم‌ها اضافه شده است.

  کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه باید مراقب بود تا در یک سال باقیمانده از دولت روحانی تحریم‌های تحقیرآمیز جدیدی به کشور تحمیل نشود گفت: در رابطه با برجام هم حال که دولت نتوانسته تحریم‌ها را لغو کند رئیس جمهور می‌گوید هدف‌مان سست کردن مبانی تحریم‌ بود و این اصطلاحی است که دولت برای توجیه خسارات به بار آورده به آن متوسل می‌شود.

  قدیری ابیانه در پایان با طرح این سوال که مبانی تحریم‌ها سست شده ولی خود تحریم‌ها پابرجاست یعنی چه؟ تصریح کرد: آنچه در دوران پسابرجام شاهد آن هستیم این است که دولت ما در برابر بیگانگان به کلی وا داده است.

  فارس

   

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد