• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱ | کد خبر : 41675
 • به گزارش وعده صادق، ایرج فاضل روز چهارشنبه در نشست فصلی انجمن پزشکان عمومی ایران که در مرکز همایش‌های رازی برگزار شد، گفت: هنوز صمیمی‌ترین، باگذشت‌ترین و شریف‌ترین گروه در جامعه، پزشکان هستند.

  وی با انتقاد از اینکه نوک حمله برخی افراد به سمت جامعه پزشکی باعث تضعیف جایگاه پزشکی در کشور می‌شود، اظهار داشت: توقع و جایگاه پزشکی در نگاه مردم با سایر گروه‌های دیگر در جامعه فرق می‌کند.

  فاضل با انتقاد از اینکه نصب بنر در بیمارستان‌ها برای برخورد با تخلفات پزشکی به هیچ عنوان راهگشا نیست، اظهار داشت: مراقبت‌های پزشکی با توجه به کرامت انسانی می‌بایست صورت بگیرد.

  رئیس مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ادامه داد: باید با بیمار و همراه او صادق و راستگو باشیم و چنانچه نارسایی علمی و انحراف اخلاقی را در همکاران پزشک مشاهده کردیم، آن را به مراجع قانونی اطلاع دهیم.

  رئیس جامعه جراحان ایران با عنوان این مطلب که ما پزشکان عادت داریم از یکدیگر بدگویی کنیم، افزود: پزشک موظف است به قانون احترام بگذارد.

  فاضل در ادامه با تاکید بر اینکه انحرافات و خطاهای پزشکی می‌تواند عوامل مختلفی داشته باشد، گفت: بیمه دست و پا شکسته‌ای داریم که در آن نه حقوق بیمار رعایت می‌شود نه پزشک و به نظر می‌رسد می‌بایست بیمه‌های ناتوان را یا تعطیل کنیم و یا به بیمه‌های کارآمد تبدیل شوند.

  وی با عنوان این مطلب که بزرگترین مشکل ما قانون‌شکنی و قانون‌ستیزی است، گفت: پزشکان نباید به لحاظ اخلاقی سقوط کنند و این توقعی است که مردم از جامعه پزشکی انتظار دارند.

  رئیس مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی قطع ارتباط کامل مالی بین بیمار و پزشک را یکی از راه‌های کاهش خطاهای پزشکی دانست و گفت: این مهم فقط با یک بیمه قوی امکانپذیر است.

  مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکس/ غرفه ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت واکنش ستاره تیم ملی به شایعه جداییش از پرسپولیس+اینستاپست مروری بر حوادث روز جمعه سوریه سه عامل کودک فروشی چیست؟ +‌ معضلات و پیشنهادات برگزاری شورایعالی مجمع جهانی بیداری اسلامی در بغداد نشانه اراده جدی برای مبارزه با تروریسم است تقدیر رئیس‌جمهور از خدمات ۳ وزیر مستعفی خجالت میکشم /آخه در برجام به تعهداتمون عمل نکردیم ببین هیچی تو جیبم نیست کتاب مزار شریف و نرم افزار جامع سفیر غریب رونمایی شد دل نوشته های عاشقان حضرت سید الشهدا(ع) وقتی بودجه نیست چه جوری از میهمان برنامه (کارتن خواب)پذیرایی کنیم؟ ایتالیا به کویت جنگنده می‌فروشد اوج وحشی گری داعش در موصل عکس/ یادواره شهدای یگان ویژه فاتحین‌ بسیج خلبان بدون دست/فرو رفتن خاور در چهارراه عدل قزوین/ پرایدی که دستگیره ندارد! پنتاگون: هنوز بر سر جزییات مشارکت احتمالی ترکیه در عملیات آزادی سازی موصل توافق نشده است فیلم/ خشت خام عملیات آزادسازی موصل انقلاب اسلامی اجازه نداد رژیم صهیونیستی گسترش پیدا کند/مدافعین حرم تا تحقق اهداف، دفاع مسلحانه را ادامه می‌دهند آخرین رقم فروش فیلم‌ها / گیشه داغ است؟