رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸ | کد خبر : 41740
 • عملیات تاکتیکی ارتش سوریه در غوطه شرقی/ پیشروی نیروهای مقاومت در شهر داریا

  به گزارش وعده صادق، یگان‌های ارتش سوریه به عملیات نظامی خود علیه تروریست‌ها در حومه دمشق ادامه دادند؛ به گونه‌ای که مزارع شهرک زملکا شاهد چند حمله علیه تحرکات گروه مسلح موسوم به “فیلق الرحمن” به سمت شهر جوبر بود. این تحرکات در راستای تلاش عناصر مسلح این گروه برای حمایت از همقطارانشان بود که ضربات سنگینی از ارتش سوریه و هم پیمانانش خورده‌اند. درگیری‌های پراکنده‌ای نیز در محور دشت عین ترما روی داد. این درگیری‌ها پس از خنثی سازی تلاش گروه‌های تروریست برای نفوذ در این منطقه صورت گرفت.

  ارتش سوریه در عملیات خود در منطقه غوطه شرقی در ریف دمشق از تاکتیک متفرق کردن صفوف تروریست‌ها و بستن هرچه بیشتر خطوط پشتیبانی آنها بهره می‌برد. این امر همزمان با تداوم نبردهای شدید بین نیروهای ارتش سوریه و تروریست‌های گروه مسلح موسوم به “جیش الاسلام” است که تلاش می‌کنند بار دیگر کنترل روستاها و کشتزارهای آزاد شده توسط ارتش بویژه شهرک حوش نصری و اطراف آن را بدست بگیرند. اوج درگیری‌ها نیز در اطراف دو شهرک الشفونیه و حوش الضواهره است.

  منابع میدانی گفتند: قطع خطوط پشتیبانی اصلی گروه‌های مسلح از بارزترین اهدافی است که ارتش سوریه در نبرد خود در منطقه غوطه در ریف دمشق محقق کرد. این وضعیت باعث شد تا تروریست‌ها نظر حامیان خود را از نبرد منطقه غوطه و نتایج آن منحرف کنند. آنها اینکار را با حمله به چند موضع ارتش سوریه و تلاش برای کنترل بر کارخانه بتون‌سازی در منطقه قلمون شرقی تحت عنوان “نبرد ذات الرقاع” انجام دادند اما نیروی هوایی و واحدهای توپخانه و واحدهای کمین ارتش با این حملات مقابله کرده و تلفات و خسارات به تروریست ها وارد کردند.

  شهر داریا در ریف غربی شهر دمشق نیز شاهد پیشروی تدریجی نیروهای ارتش سوریه در این شهر بود و ارتش سوریه حدود ۹۰درصد مزارع را به کنترل خود در آورد که این امر ارتش را به ساختمان‌های مسکونی نزدیک می‌کند که گروههای مسلح در داخل آنها سنگر گرفته‌اند. نیروهای ارتش چند موضع گروه‌های مسلح در محور الفصول الاربعه و نزدیک بیمارستان ملی را هدف قرار دادند که به انهدام یک انبار مهمات تروریست‌ها منجر شد.

  انتهای پیام/

   

   

  تسنیم

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار