• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۹ | کد خبر : 41839
 • به گزارش وعده صادق حسین امیرعبدالهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی با حسین راغب الحسین نماینده مجلس سوریه و نایب رئیس کمیته مصالحه ملی با دیدار و گفت وگو کرد.

  امیرعبدالهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه ارتباطات تاریخی میان دو ملت گفت: اشتراکات فرهنگی و دینی فراوانی میان دو کشور وجود دارد که پشتوانه محکمی برای توسعه مناسبات در عرصه های گوناگون سیاسی، تاریخی فیمابین می باشد.

  *اقدامات نمایشی ائتلاف علیه تروریسم به تقویت گروه های تروریستی منجر گشته است

  دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در ادامه با انتقاد شدید از سیاست های نادرست آمریکا در سوریه و ابراز تأسف از گسترش بحران در فوعه و کفریا که در محاصره تروریست ها است، افزود: جامعه جهانی هیچگونه اقدام مثبتی برای جلوگیری از جنایات گروه های تروریستی در سوریه انجام نداده است و اقدامات نمایشی ائتلاف علیه تروریسم به تقویت گروه های تروریستی منجر گشته است.

  امیرعبدالهیان  با تاکید بر راه حل سیاسی برای خاتمه بحران در سوریه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه اقدامی در جهت حل سیاسی بحران سوریه حمایت می کند.

  *راغب الحسین:بی توجهی سازمان ملل متحد به فاجعه انسانی در شهرهای فوعه و کفریا

  در ادامه این دیدار حسین راغب الحسین نماینده مجلس سوریه و نایب رئیس کمیته مصالحه ملی و نماینده فوعه و کفریا که توسط تروریست ها محاصره شده است، با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از سوریه گفت: دولت و ملت سوریه هیچگاه حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران را فراموش نخواهد کرد.

  نایب رئیس کمیته مصالحه ملی سوریه با ابراز نگرانی از تداوم وضعیت بحرانی در فوعه و کفریا افزود: کشتار زنان و کودکان و مردم بی دفاع شهرهای شیعه نشین فوعه و کفریا و دو سال قطع برق و فقدان مواد غذایی، دارو و آب آشامیدنی در این دو شهر وضعیت نگران کننده ای را ایجاد کرده است.

  وی تصریح کرد: سازمان های بین المللی علی رغم تبلیغات دروغین در قبال جنایات گروه های تروریستی هیچگونه اقدام انسان دوستانه ای برای کمک به مردم این شهرها انجام نداده اند.

  حسین راغب الحسین با ابراز تاسف از سکوت جامعه جهانی در قبال جنایات گسترده گروه های ترویستی در سوریه خاطرنشان کرد: دولت سوریه موارد نقض حقوق بشر از جمله کشتارهای گسترده سازمان یافته تروریست ها و حامیان منطقه ای شان را از طریق مراجع بین المللی پیگیری خواهد کرد.

  وی از بی توجهی سازمان ملل متحد به فاجعه انسانی در شهرهای فوعه و کفریا قویاً انتقاد کرد.

  فارس

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  روسیه: هیچ آتش بس جدیدی در سوریه مد نظر نیست برخی از سخنرانی دانشجویان انقلابی در نماز جمعه ناراحتند اداره کشور به دعوا احتیاج ندارد/ امام انقلاب کرد تا دروغ و تهمت از جامعه برچیده شود هرگونه افزایش حقوق و مزایا و استخدام‌های جدید ممنوع است عباس صدری، پژوهشگر و استاد فلسفه اسلامی درگذشت درخواست ستاره استقلال برای جدایی در نیم‌فصل! عکس/ کوه‌های رنگی در چین ترکیه در کوچه پس کوچه‌های موصل دنبال چه می‌گردد/ شاه ماهی بعثی‌ها به عراق برگشت کوتاه شدن پیام اطلاع رسانی ترابرد پذیری/وایبر ایرانی در راه است/ترفند پدر برای دور کردن فرزند از تبلت و رایانه دلیل افزایش بدهی کشورهای خاورمیانه چیست؟ جلسه آسیب‌شناسی احزاب در کمیسیون شوراهای مجلس برگزار شد توضیح درباره بازداشت دو متهم مرتبط با بانک سرمایه برگزاری نشست جامع مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا درسطح معاونان وزرای خارجه شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد اعلام شد یک گام دیگر در راستای یکسان‌سازی نرخ ارز/قیمت دلار دولتی بالا رفت عکس/ تصادف مرگبار کامیون و زانتیا میکروب های لوگوی گوگل زیر میکروسکوپ قرار گرفت+ عکس دولت تدبیر چقدر شغل ایجاد کرد؟مرکز آمار:۸۱۱ هزار شغل/وزیر روحانی: ۲٫۴ میلیون شغل مدافعان حرم نقش بسزایی در حفظ امنیت ایران دارند رییس‌جمهور وارد خمین شد