• تاریخ انتشار: شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۳ | کد خبر : 42007
 • به گزارش وعده صادق؛ مقتدی صدر در پاسخ به سئوال یکی از پیروانش در خصوص رأی اعتماد پارلمان به پنج وزیر جدید کابینه گفت: با توجه به پافشاری همۀ فراکسیون ها به “غنیمت های سیاسی” خود و رها کردن منافع ملی، اجرای اصلاحاتی که حیدر العبادی نخست وزیر عراق منادی آن است، “شبه محال” خواهد بود، و گمان نمی کنم هیچ یک از سیاستمداران بتواند کمی از خودگذشتگی نشان دهد، زیرا کرسی، برای آن ها مهم تر از میهن و حتی بالاتر از دین و اعتقادات است.

  به نوشتۀ وبگاه شبکه السومریه، مقتدی صدر تاکید کرد: سیاستمداران، اموال عراق را در میان خود تقسیم کرده اند و به همین سبب این کشور، در آستانۀ اعلام ورشکستگی قرار گرفته است. بنابراین اگر سیاستمداران از کرسی هایشان صرفنظر کنند – که چنین چیزی غیرممکن است – در این حالت نیز باید آن ها را محاکمه کرد تا اموالِ چپاول شده به صاحبانشان بازگردانده شوند و گرنه همۀ این اصلاحات سودی نخواهد بخشید.

  صدر سپس محاکمۀ همه فاسدان در عراق، از زمان اشغال این کشور (۲۰۰۳) تاکنون را خواستار شد و هرگونه استثنا در این زمینه را غیرقابل قبول دانست.

  نمایندگان پارلمان عراق، روز دوشنبه، به وزیران آموزش عالی، منافع آبی، نفت، ترابری، سازندگی و اسکان رأی اعتماد دادند. در این میان، یوسف الاسدی نتوانست رأی اعتماد پارلمان را برای تصدی وزارت بازرگانی به دست بیاورد./ العالم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار