رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۵ | کد خبر : 42045
 • شمخانی: ایران در هر شرایطی در کنار دولت و ملت عراق خواهد بود

  به گزارش وعده صادق ؛ سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق صبح امروز (یکشنبه) با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای‌عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون همکاری‌های فی مابین و راهکارهای مبارزه با تروریسم با وی گفت‌وگو کرد.

  دبیر شورای‌عالی امنیت ملی کشورمان در این دیدار با اشاره به ضرورت ثبات سیاسی در عراق و لزوم ایفای نقش فعال از سوی رهبران گروه‌های مختلف عراقی به‌ویژه رئیس پارلمان این کشور در این روند، اظهار داشت: با مجاهدت ارتش، نیروهای مردمی و حمایت همه‌جانبه گروه‌های مذهبی، سیاسی و قومی مسیر دفع کامل تروریسم به عنوان مهم‌ترین اولویت امنیتی عراق در حال پیشرفت و تکمیل است.

  وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در هر شرایطی در کنار دولت و ملت عراق خواهد بود ابراز امیدواری کرد: عملیات آزادسازی موصل با حضور تمام گروه‌های عراقی به ویژه نیروهای بومی در استان نینوا و در سایه وحدت و مد نظر قرار دادن منافع ملی با موفقیت آغاز شود.

  شمخانی با اشاره به موفقیت حکومت مردم سالار عراق در اثبات کارآمدی و لیاقت در موضوع مهار و دفع بحران داعش افزود: آزادسازی موصل سرآغازی بر ثبات، آرامش و وحدت ملی و جغرافیایی در عراق خواهد بود.

  نماینده مقام معظم رهبری گفت: این دستاوردها بعدی از کارآمدی است که بسیاری از کشورهای مرتجع منطقه از آن بی‌بهره‌اند و اگر چنین بحرانی را تجربه می‌کردند قطعا با مشکلات و پیامدهای بسیار گسترده و عمیق‌تری روبه‌رو می‌شدند.

  وی افزود: عراق یکپارچه یک ظرف جغرافیایی است که در آن طوائف و اقوام مختلف حضور دارند و غلبه بر بحران داعش موجب افزایش همبستگی ملی و تقویت اتحاد ملی اعم از شیعه، سنی و کرد خواهد شد.

  دبیر شورای‌عالی امنیت ملی گفت: واقعیت‌های میدانی نشان می‌دهد که داعش برخلاف شعار و خاستگاه اجتماعی ادعایی خود، بیشترین ضربه اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی را به اهل سنت عراق وارد کرده است.

  شمخانی یادآور شد: وضعیت نبرد با داعش در طول دو سال اخیر نشان می‌دهد در هر مقطعی که ارتش و نیروهای مردمی عراق میدان‌دار بوده‌اند میزان آسیب‌ها و تخریب‌ها در آزادسازی مناطق بسیار کمتر از مواقعی بوده که نیروهای ائتلاف ادعایی وارد عمل شده و موجب ویرانی شهرها و روستاها گردیده‌اند.

  شمخانی حضور و مشارکت فعال اهل سنت معتدل در ساختار سیاسی و مدیریتی عراق یک الزام غیرقابل اجتناب عنوان و تصریح کرد: التزام به دموکراسی و بهره‌مندی هر یک از گروه‌ها بر اساس استحقاق دموکراتیک مسیر دستیابی به وحدت و ثبات خواهد بود.

  سلیم الجبوری رئیس مجلس عراق نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت‌های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت عراق در مبارزه علیه تروریسم، ایران را کشوری بسیار مهم و تأثیرگذار در منطقه خواند و اظهار داشت: مهم‌ترین و فوری‌ترین خطری که همه منطقه را تهدید می‌کند تروریسم است و ما باید با همدلی و اتحاد و با شکست دادن تروریست‌ها آرامش را به عراق و منطقه بازگردانیم.

  رئیس مجلس عراق با ارایه گزارشی از آخرین تحولات امنیتی و دفاعی و ضرورت‌های تداوم همکاری‌های مشترک در روند مبارزه با تروریسم تصریح کرد: رهبران و نهادهای دولتی در عراق رابطه قوی‌تر، مستمر و روبه جلو با جمهوری اسلامی ایران و توسعه همکاری در زمینه‌های مختلف به ویژه در زمینه‌های اقتصادی و پارلمانی را در صدر اولویت‌های سیاست خارجی کشور می‌دانند./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار