آیت الله کعبی: برخی به دنبال کادرسازی در مجلس خبرگان هستند / این مجلس شبه پارلمان نیست / چرا انتخابات خبرگان را تا حد مجلس تنزل می دهید؟

0 1
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: برخی شاید به دنبال کادرسازی و مسائل حزبی در مجلس خبرگان و تفرقه در میان آحاد ملت باشند که به جایی نخواهند رسید.
به گزارش وعده صادق ، آیت الله عباس کعبی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، پنج شنبه شب در نشست سیاسی که با حضور طلاب و روحانیان و دیگر اقشار مردمی در مسجد امام حسن عسکری(ع) پردیسان برگزار شد، با تبریک ایام ولادت پیامبر اکرم(ص)، ولادت امام صادق(ع) و ایام حماسه تاریخی و بصیرت بخش ملت ایران در روز ۹ دی ماه اظهار داشت: مباحث ما در این جلسه در دو بخش ارائه می‌شود.
وی افزود: در بخش نخست به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اشاره می‌شود که در هفته وحدت و در دیدار شخصیت‌های متفکر جهان اسلام و سفرای کشورهای اسلامی درباره تمدن اسلامی مطالب ارزشمندی را بیان فرمودند و در بخش دوم به ماهیت مجلس خبرگان، وظایف، ساختار، انتخابات پیش‌رو و شبهات مطرح شده درباره مجلس خبرگان اشاره می‌شود.
به نوشته رسا، آیت الله کعبی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره تمدن نوین اسلامی ابراز داشت: ایشان با ابراز ناامیدی از سیاستمداران و روشنفکران جهان اسلام، امت اسلام را خطاب قرار داده و بر رسالت علما، حوزه‌های علمیه و روشنفکران راستین تأکید کردند.
 وی تمدن نوین اسلامی را هدف پایه‌ای  انقلاب اسلامی خواند و گفت: زیربنا و پایه تمدن اسلامی، فرهنگ است و روبنا و لایه بیرونی هر تمدنی، آبادانی و عمران است.
http://media.nasimonline.ir/Original/archive/11-5-1390/IMAGE634479606431287796.jpg
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به مؤلفه‌های تحقق تمدن نوین اسلامی خاطرنشان کرد: علم، ایمان، ساخت جامعه اخلاقی، احساس مسؤولیت اجتماعی، عمل صالح، صبر و مقاومت و تحمل شکیبایی از مؤلفه‌های ساخت تمدن اسلامی است که باید در حوزه و دانشگاه بازپروری شود.
 نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دوم سخنانش به ماهیت مجلس خبرگان اشاره و تأکید کرد: مجلس خبرگان، نهادی فقهی، حقوقی، علمایی و متشکل از کارشناسان برتر نظام اسلامی است که ریشه در سیره متشرعه و روش متدینان در رجوع به اهل خبره برای تعیین مرجع تقلید و امثال این‌ها دارد.
وی یادآور شد: مجلس خبرگان، کارکرد پارلمانی، یعنی اجرایی و قانون‌گذاری ندارد و شبه پارلمان هم نیست؛ زیرا پارلمان، نماینده ملت در قانون‌گذاری و نظارت بر قوه مجریه و تحقیق و تفحص در امور کشور است.
 آیت الله کعبی افزود: مجلس خبرگان نباید با بقیه قوا مقایسه شود؛ زیرا این مجلس، نماینده ملت در تشخیص، تعیین، اعلام رهبری واجد صفات(حدوثاً و بقاءً) و مراقبت برای تداوم صفات رهبری و صیانت از جایگاه ولایت فقیه در نظام اسلامی است.
وی با اشاره به پروژه نفوذ دشمنان برای تضعیف رهبری تصریح کرد: برخی شاید به دنبال کادرسازی و مسائل حزبی در مجلس خبرگان و تفرقه در میان آحاد ملت باشند که به جایی نخواهند رسید.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رأی مردم به مجلس خبرگان را اعلام اعتماد به خبرگان خواند و تصریح کرد: نباید انتخابات مجلس خبرگان در حد مجلس شورای اسلامی تنزل داده شود و جایز نیست، کسی که صاحب نظر نیست و صلاحیت کافی ندارد، کاندیدای این مجلس شود.
وی تأکید کرد: باید شأن این مجلس حفظ شود و رقابت‌ها در چارچوب وظیفه دینی و در جهت پشتیبانی از ولایت فقیه، حفظ نظام و ملت باشد؛ زیرا این مجلس نقطه پیوند مردم با ولایت و نماد مشروعیت نظام است.
آیت الله کعبی به رسانه‌ای شدن مجلس خبرگان در حال حاضر اشاره کرد و گفت: به برکت تدابیر و مدیریت رهبر معظم انقلاب و عملکرد بر مبنای ارزش‌های اسلام و متن قانون اساسی و اقتدار و مقاومت ایشان در مقابل زیاده‌خواهی استکبار جهانی، مجلس خبرگان، امروز از اهمیت زیادی برخوردار است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.