کد خبر : 42154
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۴
219 مشترک

محقق روس: چین نقش فعالتری در سوریه ایفا خواهد کرد

دریادار گوآن یوفی رئیس دفتر همکاری‌های بین‌المللی شورای مرکزی ارتش جمهوری حلق چین این روز ها از دمشق دیدن کرده و وعده داد که کمک‌های نوعدوستانه به نیروهای مسلح سوریه افزایش و آموزش نظامیان سوری در چین گسترش یابد.

به گزارش وعده صادق به نقل از اسپوتنیک؛ دریادار گوآن یوفی رئیس دفتر همکاری‌های بین‌المللی شورای مرکزی ارتش جمهوری حلق چین این روز ها از دمشق دیدن کرده و وعده داد که کمک‌های نوع دوستانه به نیروهای مسلح سوریه افزایش و آموزش نظامیان سوری در چین گسترش یابد.

واسیلی کاشین مفسر نظامی روس متذکر شد که این تصمیم گیری می تواند برای سیر حوادث جنگی در این کشور اهمیت زیادی داشته باشد. چین می‌تواند کمک‌های صرفاً نظامی روسیه به سوریه را در جایی که کافی نیست تکمیل کند

کاشین ادامه داد: پیشتر چین به یگان های دولتی سوریه کمک‌های چشمگیری می‌رساند از جمله وسایل نقلیه، لباس نظامی و تجهیزات. ولی از گفته‌های تازه پیدا است که این تحویل ها گسترش خواهد یافت. حالا ارتش سوریه احتیاج کمتری به وسایل نقلیه و ارتباطات و تکنیک مهندسی نسبت به تسلیحات ندارد. درباره آموزش پرسنل باید گفت که چین از این نظر از برتری برخوردار است زیرا برخی تسلیحات بکار رفته در عملیات جنگی در سوریه هنوز هم در در اختیار ارتش چین است.

آن‌ها سامانه های توپخانه شوروی هویتزر دی — ۲۰ با کالیبر ۱۵۲ میلیمتر و دی — ۳۰، ۱۲۲ میلیمتری و نفربر های به ام په — ۱ و توپ‌های ضد هوایی اس — ۶۰، ۵۷ میلی متری هستند که مشابه های دقیق آن‌ها تا کنون در خدمت ارتش چین قرار دارند. بسیاری نمونه‌های اسلحه سبک و برخی انواع مسلسل ها و توپ‌های بدون لگد چین با سلاح های مربوطه شوروی شباهت صد درصد دارند. چین می‌تواند آموزش کارشناسان حمل و نقل، ارتباطات، لجستیک و پزشکی نظامی را بعهده بگیرد.

چرا چین برای انجام بازدید و بالا بردن نقش خود در منطقه این موقع را انتخاب کرده است؟ کلاً انتخاب موضع درست در سوریه برای چین همیشه دشوار تر از روسیه بود. چین با همه کشور های منطقه خاور نزدیک از جمله با آن‌هایی که با هم مقابله می‌کنند روابط تجاری مشابهی داشته و حالا هم دارد. عربستان سعودی و ایران به یک اندازه طرف‌های مهم چین برای همکاری اقتصادی و در رشته انرژتیک هستند.

در یک زمان سوریه به محلی تبدیل شده که انواع و اقسام  تروریستها  از سراسر جهان در آنجا جمع می شوند. از منطقه خودمختار شین جیانگ چین نیز به آنجا صد ها نفر آمدند. این شبه نظامیان در سوریه مدرسه‌ها و اردوگاه های آماده سازی جنگی جوانان دارند. چین علاقمند به نابودسازی این افراطیون است.

بعلاوه پایان یافتن جنگ با حفظ دولت سوریه و ادامه حکومت بشار اسد و یا بخشی از اطرافیان او، پیروزی مهم همه کشور در حال رشد است . در این صورت استراتژی آمریکایی تعویض رژیم ها و حمایت از قیام ها و برقراری رژیم های هواخواه غرب در سراسر جهان شکست می خورد. پیامد های این شکست جنبه جهانی داشته و در همه جا ها در خاور نزدیک و آمریکای لاتین و آفریقا و آسیای شرقی قابل مشاهدهاست. استراتژی آمریکایی «انقلاب های رنگی» مایه نگرانی چین است و پکن در عقیم ماندن آن ذینفع است.

در حال حاضر به دنبال نبرد های سخت بدور حلب جنگ وارد فاز قطعی می شود. الان کل کشور های درگیر در این اختلاف مساعی خود را می افزایند زیرا این روز ها معلوم خواهد می شود که چه کسانی ساختار بعد از جنگ این منطقه را تعیین خواهند کرد. از این رو برای چین که قدرت بزرگ جهانی است بهترین زمان مداخله فرا رسیده است.

برچسب ها : ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب