• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۴ | کد خبر : 42154
 • ارتش چین

  دریادار گوآن یوفی رئیس دفتر همکاری‌های بین‌المللی شورای مرکزی ارتش جمهوری حلق چین این روز ها از دمشق دیدن کرده و وعده داد که کمک‌های نوعدوستانه به نیروهای مسلح سوریه افزایش و آموزش نظامیان سوری در چین گسترش یابد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از اسپوتنیک؛ دریادار گوآن یوفی رئیس دفتر همکاری‌های بین‌المللی شورای مرکزی ارتش جمهوری حلق چین این روز ها از دمشق دیدن کرده و وعده داد که کمک‌های نوع دوستانه به نیروهای مسلح سوریه افزایش و آموزش نظامیان سوری در چین گسترش یابد.

  واسیلی کاشین مفسر نظامی روس متذکر شد که این تصمیم گیری می تواند برای سیر حوادث جنگی در این کشور اهمیت زیادی داشته باشد. چین می‌تواند کمک‌های صرفاً نظامی روسیه به سوریه را در جایی که کافی نیست تکمیل کند

  کاشین ادامه داد: پیشتر چین به یگان های دولتی سوریه کمک‌های چشمگیری می‌رساند از جمله وسایل نقلیه، لباس نظامی و تجهیزات. ولی از گفته‌های تازه پیدا است که این تحویل ها گسترش خواهد یافت. حالا ارتش سوریه احتیاج کمتری به وسایل نقلیه و ارتباطات و تکنیک مهندسی نسبت به تسلیحات ندارد. درباره آموزش پرسنل باید گفت که چین از این نظر از برتری برخوردار است زیرا برخی تسلیحات بکار رفته در عملیات جنگی در سوریه هنوز هم در در اختیار ارتش چین است.

  آن‌ها سامانه های توپخانه شوروی هویتزر دی — ۲۰ با کالیبر ۱۵۲ میلیمتر و دی — ۳۰، ۱۲۲ میلیمتری و نفربر های به ام په — ۱ و توپ‌های ضد هوایی اس — ۶۰، ۵۷ میلی متری هستند که مشابه های دقیق آن‌ها تا کنون در خدمت ارتش چین قرار دارند. بسیاری نمونه‌های اسلحه سبک و برخی انواع مسلسل ها و توپ‌های بدون لگد چین با سلاح های مربوطه شوروی شباهت صد درصد دارند. چین می‌تواند آموزش کارشناسان حمل و نقل، ارتباطات، لجستیک و پزشکی نظامی را بعهده بگیرد.

  چرا چین برای انجام بازدید و بالا بردن نقش خود در منطقه این موقع را انتخاب کرده است؟ کلاً انتخاب موضع درست در سوریه برای چین همیشه دشوار تر از روسیه بود. چین با همه کشور های منطقه خاور نزدیک از جمله با آن‌هایی که با هم مقابله می‌کنند روابط تجاری مشابهی داشته و حالا هم دارد. عربستان سعودی و ایران به یک اندازه طرف‌های مهم چین برای همکاری اقتصادی و در رشته انرژتیک هستند.

  در یک زمان سوریه به محلی تبدیل شده که انواع و اقسام  تروریستها  از سراسر جهان در آنجا جمع می شوند. از منطقه خودمختار شین جیانگ چین نیز به آنجا صد ها نفر آمدند. این شبه نظامیان در سوریه مدرسه‌ها و اردوگاه های آماده سازی جنگی جوانان دارند. چین علاقمند به نابودسازی این افراطیون است.

  بعلاوه پایان یافتن جنگ با حفظ دولت سوریه و ادامه حکومت بشار اسد و یا بخشی از اطرافیان او، پیروزی مهم همه کشور در حال رشد است . در این صورت استراتژی آمریکایی تعویض رژیم ها و حمایت از قیام ها و برقراری رژیم های هواخواه غرب در سراسر جهان شکست می خورد. پیامد های این شکست جنبه جهانی داشته و در همه جا ها در خاور نزدیک و آمریکای لاتین و آفریقا و آسیای شرقی قابل مشاهدهاست. استراتژی آمریکایی «انقلاب های رنگی» مایه نگرانی چین است و پکن در عقیم ماندن آن ذینفع است.

  در حال حاضر به دنبال نبرد های سخت بدور حلب جنگ وارد فاز قطعی می شود. الان کل کشور های درگیر در این اختلاف مساعی خود را می افزایند زیرا این روز ها معلوم خواهد می شود که چه کسانی ساختار بعد از جنگ این منطقه را تعیین خواهند کرد. از این رو برای چین که قدرت بزرگ جهانی است بهترین زمان مداخله فرا رسیده است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  راهپیمایی گسترده مردم بحرین در حمایت از شیخ «عیسی قاسم» بهینه سازی تجهیزات مخلوط کن واحد گندله سازی شرکت فولاد مبارکه عکس/ تسلط کامل نیروهای عراقی بر اوضاع امنیتی کرکوک بهترین نرم افزارها از نگاه کاربران/ لبخند این نوزاد نارس سوژه رسانه ها شد/ زندگی در فرکانس ماکروویوها رصد ناوگان جنگی روسیه در جریان عبور از کانال مانش در جنوب انگلیس فیلم/ فکرمیکنند ازامام علی باغیرت ترهستند_ شیعه های تقلبی نابودی داعش در گرو نابودی آل‌سعود است سازمان ملل: داعش از سپر انسانی در موصل استفاده میکند فساد صندوق ذخیره فرهنگیان از دلایل برکناری فانی/ نفوذ جریان دوم‌خرداد و اهداف انتخاباتی عامل تغییر وزرا بود شمخانی: تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه در سرازیری شکست قرار گرفته‌اند وزیری که همه هدفش فربه کردن پزشکان است! اگر ترمیم کابینه انتخاباتی نیست دولت وزرای پیرتر را برکنار کند/ کابینه روحانی توان کار جدی ندارد در تدارک انتقال مجروحان کرکوک به بیمارستانهای تهران هستیم صدیقی: پیوستن به جامعه جهانی ایران را به زمان قاجار و پهلوی می‌برد غول‌های خفته در کمین مردم کرمان/واقعیتی که دیده نمی‌شود پای خائن فرانسوی چشم‌آبی به کشور باز شد عکس/ کشف اسکناس‌ ۷۰۰ ساله داخل مجسمه بودا مجری تلویزیون در کنار دختر سردار سلیمانی+ اینستاپست حواشی بازی دیروزپرسپولیس اززبان پلیس اهواز آزادسازی موصل به خلافت قلابی داعش پایان می دهد/ ترکیه به خاک عراق چشم طمع دارد