رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۶ | کد خبر : 42158
 • بازتاب خبر رونمایی از سامانه موشکی ایران در رسانه‌های جهان

  روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست نوشت: قرارداد واردات اس-۳۰۰ روس که در خلال تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران مسدود شده بود، باعث شد ایران سامانه‌های دفاعی خود را توسعه دهد.

  این روزنامه در ادامه توضیح داد: از سال گذشته که توافق هسته‌ای ایران به امضا رسید، ملل غربی تحریم‌های این کشور را در ازای تعهد ایران به تحدید برنامه هسته‌ای لغو کردند که در نتیجه آن بخشی از اس-۳۰۰های مورد توافق ایران و روسیه به ایران فرستاده شد و آمریکا و اسراییل به این اقدام روسیه اعتراض کردند.

  باور-۳۷۳ که روز گذشته با موفقیت آزمایش شد، برای اهدافی در ارتفاع بالا درنظر گرفته شده است.

  المصدرنیوز خبرگزاری جهان عرب خبر رونمایی از این سامانه موشکی برد بلند را منعکس کرد و نوشت: ایران موشک کروز فراصوت تولید کرده است.

  المصدرنیوز خاطرنشان کرد: تحولات تکنولوژیک ایران در سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌های بین‌المللی و انزوای این کشور در جامعه جهانی به سبب تحریم‌ها، عمدتا بومی و ساخت داخل است.

  موشک

  نشریه رژیم صهیونیستی اسرائیل‌تایمز نیز در این خصوص نوشت: ایران عکس‌هایی از سامانه جدید دفاع موشکی‌اش منتشر کرده است؛ پروژه‌ای که جمهوری اسلامی در زمان تحریم‌های بین المللی کلید زده بود. بر اساس گفته‌های وزیر دفاع ایران این سامانه شبیه به سامانه دفاعی اس-۳۰۰ روس است که ارسال آن در سال ۲۰۱۰ به دلیل تحریم‌های بین المللی مربوط به برنامه هسته‌ای ایران متوقف شده بود.

  این رسانه اسرائیلی ادامه داد: موشک‌های بالستیک ایران از تکنولوژی کره شمالی بهره می‌برد و بر اساس گزارش‌های ماه جولای بیشترین برد این موشک‌ها ۲۵۰۰ مایل (۴۰۰۰ کیلومتر) است که این برد، دو برابر فاصله تهران تا اورشلیم است.

  اسراییل تایمز مدعی شد: اگرچه آزمایش‌های موشکی ایران در توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ منع نشده است، اما این تحرکات نقض قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل است که تهران را به خودداری از توسعه برنامه موشک‌های بالستیک شامل آزمایش برای هشت سال فراخوانده است.

  ایران بارها تاکید کرده که هرگز به دنبال ساخت بمب هسته‌ای نبوده است و این توافق نیز آنها را از حق مشروعش برای فعالیت‌های نظامی عادی منع نمی‌کند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار