آشنایی با اندیشکده ها(۱) – اندیشکده بلفر

0 1

اندیشکده بلفر کار خود را از سال ۱۹۷۳ آغاز کرد. این اندیشکده داخل مدرسه جان اف کندی در دانشگاه هاروارد می باشد. هم اکنون ریاست این اندیشکده با اندیشمند علوم سیاسی ، گراهام الیسون می باشد.

به گزارش وعده صادق ؛ اندیشکده بلفر (Belfer Center) واقع در ایالت ماساچوست از سال ۱۹۷۳ فعالیت خود را آغاز کرده است. ریاست این اندیشکده با گراهام الیسون می‌باشد. بنا بر ادعای وب سایت این اندیشکده ، بلفر در ۴ حوزه مکمل برنامه‌های پژوهشی خود را دنبال می‌کند:

۱: امنیت بین الملل ۲: علم ، تکنولوژی و سیاست عمومی ۳: محیط زیست و منابع طبیعی ۴: دیپلماسی و برنامه سیاست بین الملل

اعضای این اندیشکده از کشورهای مختلف از جمله ایران ، پاکستان ، روسیه ، کره جنوبی ، اسرائیل ، هند و چین می باشند. از نکات قابل توجه این اندیشکده این است که یک ایرانی به نام پیام محسنی رئیس پروژه ایران اندیشکده بلفر می باشد. پیام محسنی استاد دانشگاه هاروارد است. پیام محسنی چندین بار در یکی از اندیشکده های ایران به سخنرانی پرداخته است.

تصویری از پیام محسنی و گراهام الیسون

پیام محسنی و گراهام الیسون

همانطور که اشاره کردیم گراهام الیسون رئیس اندیشکده بلفر می باشد. گراهام الیسون همچنین به عنوان پروفسور در مدرسه جان اف کندی دانشگاه هاروارد فعالیت می کند. گراهام الیسون به علت فعالیت های مختلف در تئوری پردازی و تصمیم سازی سیاسی شناخته شده است. از جمله آثار او می توان به “بازسازی سیاست خارجی” اشاره کرد.

وعده صادق شما را دعوت به بازدید از وب سایت این اندیشکده می کند: http://belfercenter.ksg.harvard.edu

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.