رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶ | کد خبر : 42261
 • ریشه دواندن درخت اوراسیا

  رئیس‌جمهور قزاقستان:ترکیه و ویتنام خواهان پیوستن به اتحادیه اوراسیا هستند

  به گزارش وعده صادق؛ «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان که در حال حاضر در لهستان به سر می‌برد در کنفرانس مطبوعاتی گفت: شایعات غرب در مورد اینکه تشکیل اتحادیه اقتصادی اوراسیا جهت بازسازی اتحاد جماهیر شوروی سابق است را پوچ و بی اساس خواند.

  رئیس جمهور قزاقستان ادامه داد: اتحادیه اقتصادی اوراسیا صرفا یک اتحادیه اقتصادی است و در آن سیاست جایگاهی ندارد.

  نظربایف تاکید کرد: در صورتی که این اتحادیه برای استقلال کشورهای عضو این سازمان خطر ایجاد کند، ما بدون هیچ تاخیری از آن خارج خواهیم شد.

  نظربایف افزود: کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا دارای یک اتحادیه گمرکی و عبور آزاد از مرزهای یکدیگر می‌باشند، ما همچنین دارای یک فضای واحد اقتصادی، کالا، پول و مردم هستیم.

  رئیس جمهور قزاقستان با تاکید به اینکه همگرایی و تجارت اتحادیه اوراسیا با اتحادیه اروپا برای هر دو طرف مفید خواهد بود، خواستار برگزاری یک کنفرانس مشترک بین این ۲ اتحادیه شد.

  نظربایف در پایان اظهار داشت: در حال حاضر کشورهای زیادی خواستار پیوستن به این اتحادیه هستند که از جمله آن می‌توان به درخواست کشورهای ویتنام و ترکیه اشاره کرد که خواستار الحاق به اتحادیه شده‌اند.

  اتحادیه اقتصادی اوراسیا هم اکنون از کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان تشکیل شده و مجموع مساحت کشورهای عضو این اتحادیه بیش از ۲۰ میلیون کیلومتر مربع، جمعیت آن بیش از ۱۸۰ میلیون نفر و تولید ناخالص داخلی آن در سال ۲۰۱۳ میلادی حدود ۴ هزار میلیارد دلار (بر اساس معیار برابری قدرت خرید) است.

  با آغاز کار اتحادیه اقتصادی اوراسیا، بازار بزرگی در چارچوب قوانین سازمان تجارت جهانی ایجاد می شود، تجارت میان اعضا بهبود می‌یابد و تسهیلات بسیاری را در این زمینه برای کشورهای عضو به ارمغان می آورد.

  در چارچوب این اتحادیه، اعضای آن موافقت خود را با تردد آزاد کالا، سرمایه، نیروی کار و خدمات در مرزهای اوراسیا اعلام کرده اند. اعضای اوراسیا همچنین اعلام کرده اند که سیاست مشترکی در زمینه انرژی، صنعت، کشاورزی و وسایل نقلیه خواهند داشت./ مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار