• تاریخ انتشار: جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۹ | کد خبر : 4244
 • مردم استان بوشهر که تعداد سال‌های مداوم خشک استانشان به 10 رسیده است، امیدوارند امسال سال تَری باشد.

  بارش 59 درصد میانگین بارش باران سالانه استان بوشهر


  مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: میانگین بارش سالانه در استان بوشهر 244 میلی‌متر است که طبق آمارها تاکنون 59 درصد آن باریده است.


  به گزارش وعده صادق استان بوشهر برعکس این روزهای شهرهای پر جمعیت و صنعتی کشور، سرشار از اکسیژن است پر از هوایی سالم و پاک، آسمان ابری و باران به جمعه دوم فصل آخر سال حال و هوایی پر از طراوت و تازگی داده‌اند.

  این جمعه هم مانند جمعه هفته پیش آسمان استان بوشهر بارانی است.

  تا پیش از ظهر دیروز مردم همه مناطق این استان جنوبی شاهد بارش‌ باران بودند.

  زیر باران رفتن در کنار دریا لذتی دارد که امروز مردم شهرهای ساحلی استان بوشهر به خوبی آن را تجربه می‌کنند.

  آنها که در دیگر نقاط ساکن هستند، در دشت‌هایی که به لطف خدا این روزها سبز سبز شده است، یا دامنه کوه‌هایی که قله‌هایشان را ابر پوشانده، زیر باران می‌روند و از هوایی پاک لذت می‌برند.

  بوشهری‌ها این روزها میزبان مهمانانی هستند که چند وقتی است شهرهایشان برای نفس کشیدن هوا کم دارند و آمده‌اند اینجا، نفس تازه کنند.

  در ساحل بوشهر که قدم بزنید می‌بینید این مهمانان چه نفس‌های عمیقی می‌کشند انگار می‌خواهند هر چقدر می‌توانند هوای خوب جمع کنند و با خودشان ببرند.

  از فصل پاییز تاکنون میزان بارندگی ثبت شده در 31 ایستگاه باران سنجی استان بوشهر به حدود 144 میلی متر رسیده است، در حالی که پارسال در همین مدت 88 میلی‌متر باران در این ایستگاه‌ها به ثبت رسیده بود.

  مردم استان بوشهر که تعداد سال‌های مداوم خشک استانشان به 10 رسیده است، امیدوارند امسال سال تَری باشد.

  مدیرکل هواشناسی استان بوشهردر گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در بوشهر با اشاره به بارش باران در استان بوشهر اظهار داشت: امسال بارندگی‌ها در استان بوشهر خوب بوده به‌گونه‌ای که میزان بارش‌ها تا الان 64 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال بوده است.

  نادر شفیع‌خدایی میانگین بارش در استان بوشهر سالانه 244 میلی‌متر اعلام و تصریح کرد: میانگین بارش سالانه در استان بوشهر 244 میلی‌متر است که طبق آمارها تاکنون 59 درصد آن باریده است.

  منبع : تسنیم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار