رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰ | کد خبر : 42516
 • حیرت مقامات آمریکایی از اقدام قایق های ایرانی

  به گزارش وعده صادق ،گشت شناورهای سپاه در خلیج فارس و نظارت آن‌ها بر ناوچه‌های عبوری آمریکا در روزهای گذشته به موضوع نشست‌های خبری سخنگویان دولت آمریکا تبدیل شد و در رسانه‌های غربی بازتاب گسترده‌ای یافت.

  یک مقام وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرد که چهار قایق تندرو سپاه پاسداران روز سه‌شنبه با ایجاد مزاحمت برای ناوشکن “یواس اس نیتز” اقدام به رهگیری آن در نزدیکی تنگه هرمز کرده‌اند.

  خبرگزاری رویترز به نقل از این مقام نظامی امریکایی نوشت که از این چهار قایق “دو قایق به کمتر از ۳۰۰ یاردی ناوشکن امریکایی یواس اس نیتز” نزدیک شده‌اند.

  این مقام پنتاگون که نخواسته نامش فاش شود، همچنین اظهار کرد که سرعت بالای حرکت به سوی ناوشکن امریکایی، باعث ایجاد یک وضعیت خطرناک و آزاردهنده شده که این اقدام می‌توانست منجر به افزایش درگیری‌ها از جمله اتخاذ تدابیر دفاعی بیشتر از سوی ناوشکن امریکایی شود.
  وی افزود: «ایران به فعالیت‌های نظامی امریکا در نزدیکی مرزهای خود بدبین است.»

  به گفته وی “ناوشکن امریکایی برای فاصله گرفتن از قایق‌های ایرانی مجبور به تغییر مسیر شده است.”

  به گفته رسانه‌های آمریکایی روز پنجشنبه (۲۵ اوت برابر ۴ شهریور) قایق‌های تندرو ایران به دو ناو آمریکایی و یک ناو کویتی نزدیک شدند و دور آنها مانور دادند؛ از سوی ناو آمریکایی سه تیر هشدار به سوی آنها شلیک شد.

  “بیل اربن” سخنگوی نیروی دریایی آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفته است که قایق‌های ایرانی به کمتر از ۲۰۰ متری یکی از ناوچه‌های آمریکایی رسیدند.

   

  او گفت که این وضعیت خطر تصادف را به شدت بالا می‌برد و افزود که ناو اسکوال ناچار شد با یک سلاح کالیبر پنجاه سه تیر اخطار شلیک کند و پس از آن بود که قایق ایرانی از محل دور شد.

  به نوشته رادیوفردا، پیشتر در تیر ماه سال جاری شناورهای سپاه پاسداران در تنگه هرمز به ۵۰۰ متری یک ناو جنگی آمریکایی نزدیک شدند.

  کاخ سفید می‌گوید نزدیک شدن قایق‌های ایرانی به ناوهای آمریکایی در خلیج فارس و تنگه هرمز “غیرقابل‌ قبول” است و احتمال اشتباه را بالا می‌برد.

  جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید، امروز گفت در هفته اخیر در “چندین” مورد کشتی‌های جنگی آمریکا با قایق‌های ایرانی روبرو شده‌اند که این مساله باعث نگرانی است.

  “الیزابت ترودو” سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز گفته است این نوع رفتارها مایه نگرانی است و باعث افزایش بی‌مورد تنش می‌شود.

  در حالیکه وزیر دفاع ایران گفته این گشت و رصدها برای حفظ امنیت کشور انجام می‌شود یک امر طبیعی، واقعی و مستمر است و اگر ناوگان آمریکایی و یا هر شناور دیگری وارد حوزه کشور شود ما نظارت کافی را خواهیم داشت و در صورت داشتن جنبه‌ای از تجاوز به حریم ما به شدت با آنها برخورد خواهیم کرد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار