رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۱ | کد خبر : 42601
 • حدود ۵۰ موسسه غیردولتی میلیاردها تومان پول این ملت را دریافت می‌کنند و نظارتی بر آن نیست

  به گزارش وعده صادق به نقل از خانه ملت، جهانبخش محبی نیا در نشست علنی امروز (یکشنبه ۷ شهریور) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: مجلس و دولت و نظام با یک سوال مواجه هستند و نیروهای دانشگاهی و مردم سوال می پرسند که آیا شما به دنبال توسعه کشور هستید؟ آیا می خواهید مسئله بیکاری را حل کنید؟

  نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمار دولتی بیانگر وجود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیکار در کشور است در حالی که ما می گوییم در کشور ۵ میلیون نفر بیکار وجود دارد و برخی آمار بالاتری اعلام می کنند. با نگاهی به کتاب بودجه متوجه می شویم ما به دنبال رفع مشکل بیکاری جوانان نیستیم. بودجه شامل فصل‌های مختلفی است که ۱۰ امر اساسی در آن دیده شد و ۲۵۲ هزار میلیارد تومان کل اعتباراتی است که برای این ۱۰ امر در نظر گرفته شد.

  محبی نیا افزود: به امور در برگیرنده اقتصاد مانند صنعت و معدن، بازرگانی، تعاون، انرژی، حمل و نقل، کشاورزی و منابع طبیعی و منابع آب ۲۴ هزار میلیارد تومان به آن اختصاص یافته که باید سوال کرد با این میزان بودجه به دنبال اشتغالزایی هستیم؟

  این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: نزدیک به ۵۰ هزار میلیارد تومان برای آموزش و پرورش، دانشگاه ها و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص داده شده است. با توجه به اینکه نهادهای مذکور کار تولید فرهنگ و اندیشه اسلامی را برعهده دارند -البته تمامی سازمان ها و نهادهای جامعه باید به توسعه فرهنگ بپردازند- بنابراین وقتی شما با ۵۰ هزار میلیارد تومان به تولید فرهنگ اقدام کنید، آیا ما نتیجه‌ای از این بودجه‌ها می‌گیریم.

  وی ادامه داد: ۳۰۰ میلیارد تومان پول در حال در اختیار نهادی مانند سازمان تبلیغات اسلامی قرار می گیرد و باید سوال کرد ما به ازای این میزان اختصاص بودجه به تولید فرهنگ دست می یابند که پاسخ این است؛ نخیر و هیچکس هم جرأت نمی کند از این نهاد بخواهد حسابرسی و یا سوال کند.

  محبی نیا افزود: اگر کتاب بودجه اصلاح و پالایش نشود وضعیت مملکت درست نمی شود. در یکی از دوره ها ردیف کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی تأدیه شد، در حالی که در حال حاضر وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، کشور و دادگستری و سازمان مدیریت اینچنین ردیف هایی دارند و معلوم نیست سرنوشت پول ها چه می شود. متاسفانه بدتر از موضوع مذکور، مربوط به جدول ۱۷ است و نزدیک ۵۰ موسسه غیردولتی میلیاردها تومان پول این ملت را دریافت می کنند. پول هایی که حاصل از اخذ مالیات از اقشاری مانند کارمندان و کشاورزان است.

  وی تصریح کرد: پول های مذکور بدون نظارت مراکز نظارتی در اختیار آن نهادها قرار می گیرد و آقازاده ها با این پول ها بعضاً در شمال کشور به دنبال آپارتمان سازی هستند.

  محبی نیا بیان کرد: در حالی که بیش از ۵ میلیون بیکار در کشور وجود دارد، باید حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان از کتاب بودجه استخراج شود و در قالب یک صندوق در اختیار بعضی از وزارتخانه ها و دولت قرار داده شود تا به مشکل بیکاری رسیدگی شود.

  این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: زمانی که در نماز جمعه حضور یافتم یک زوج بازنشسته فرهنگی به بنده مراجعه کردند و خود را روی کفش بنده انداخته و تقاضای کار برای فرزندشان کردند. آیا وضعیت جامعه را نمی بینید؟ متاسفانه با تأدیه ردیف های مذکور در کمیسیون تلفیق حفره هایی در راه پیشرفت و توسعه به وجود آمده که اگر برخی دست از ویژه خواری برندارند اسم آنها را مطرح خواهم کرد.

  انتهای پیام/

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار