• تاریخ انتشار: جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۹ | کد خبر : 4265
 • عضو سابق هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران

  پس از تحریم‌، سود کدام شرکت‌ها بیشتر می‌شود؟

  اگر لغو تحریم‌ها منجر به توسعه روابط بین المللی در زمینه بورس شود و امکان ورود سرمایه خارجی به بورس به وجود آید و باعث شفافیت در بورس شود، می‌تواند در بلند مدت تاثیرگذار شود.

  پس از تحریم‌، سود کدام شرکت‌ها بیشتر می‌شود؟

  عضو سابق هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است که رفع تحریم‌های اقتصادی در مجموع بر سودآوری شرکت‌های بورسی اثرگذار نیست و فقط ممکن است برای شرکت‌های بورسی که فعالیت صادراتی دارند و واردات‌شان به دلیل تحریم‌ها با محدودیت مواجه شده تاثیر داشته باشد.

  884173439917456

  به گزارش وعده صادق، کاظم دوست‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره وضعیت بازار بورس بعد از رفع تحریم‌های اقتصادی که قرار است در ماه جاری اجرایی شود، گفت: به طورکلی شاخص بورس تابعی از سودآوری شرکت‌های بورس است، برای همین تحریم‌ها در مجموع بر سودآوری شرکت‌های بورس اثرگذار نیست و فقط ممکن است برای شرکت‌های بورسی که فعالیت صادراتی دارند و واردات‌شان به دلیل تحریم‌ها با محدودیت مواجه شده تاثیر داشته باشد.

   

  وی با بیان اینکه بعد از رفع تحریم‌ها در کوتاه مدت تغییری در وضعیت بازار بورس ایجاد نمی‌شود، ادامه داد: اگر لغو تحریم‌ها منجر به توسعه روابط بین المللی در زمینه بورس شود و امکان ورود سرمایه خارجی به بورس به وجود آید و باعث شفافیت در بورس شود، می‌تواند در بلند مدت تاثیرگذار شود.

   

  این استاد دانشگاه اضافه کرد: اکنون که قرار است تحریم‌ها برداشته شود، برقراری ارتباطات با بورس جهانی و حضور سرمایه‌گذارانی که حاضر باشند از طریق بورس ایران یا بورس کشور خودشان سرمایه‌گذاری کنند حداقل به یکسال زمان نیاز دارد.

   

  دوست حسینی عنوان کرد: تاکنون شعار‌هایی برای پیوستن به بورس جهانی داده شده است اما در عمل باید برای این اقدام اراده جدی وجود داشته باشد. برای بین المللی شدن بورس باید استاندارد‌های جهانی حسابداری و قواعد شفاف در بورس را بپذیریم که در حال حاضر بعید به نظر می‌رسد اراده‌ برای این کار وجود داشته باشد.

   

  عضو سابق هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ادامه داد: در حال حاضر رکود اقتصادی شاخص‌های بورس را تحت تاثیر قرار داده است با این حال شاخص‌های بورس وضعیت نامطلوبی ندارد اما اگر در بلندمدت راهکاری برای افزایش تولید در کشور نداشته باشیم و نتوانیم به سمت رونق حرکت کنیم طبیعتا با افت شاخص‌ها مواجه می‌شویم.

   

  به گفته دوست حسینی، اکنون بسیاری از سهام‌ها در بورس کمتر از 20 درصد بازده دارند و این طبیعی است که شاهد خروج سرمایه از بازار بورس باشیم، چرا که افراد در این شرایط ترجیح می‌دهند پول خود به سمت بانک‌ها ببرند که ریسک کمتر و سود بیشتری دارند ببرند.

   

   

  منبع:ریسک نیوز

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکس/ روایت عکاس بلژیکی از ایرانِ واقعی کوروش سلیمانی روحانی شد ترکان: سازمان استاندارد موضوع کنترل و مدیریت کیفیت را جدی بگیرد فیلم/ سیدعلی خمینی : مسئولین حق زندگی اشرافی ندارند. خانه مجلل ۱۷ متری با همه امکانات + تصاویر دلخوش‌ها و دلواپسان کنار هم شاهد بدعهدی آمریکا هستند لب‌تاپ برای مطالعات عمیق، خسته‌کننده است اولین سالگرد شهید مصطفی صدرزاده برگزار می‌شود خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است پاداش «داعش» برای ازدواج با دختران نابالغ! عکس/ مرحله حضوری سرشماری عمومی نفوس و مسکن خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است/ آمریکا در منطقه به‌شدت زمین‌گیر و درمانده است علیرضا پناهیان رمز عبور از فتنۀ شدیدتر از دجال رافاش کرد چگونه تپش قلب خود را درمان کنیم انواع زانو دردها و درمان آنها ناوگروه صلح و دوستی ناوگان شمال به میهن اسلامی بازگشت تاج: یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان برای سفر تیم ملی به چین هزینه شد از ثبات بازار نفت، قیمت عادلانه و سهم منصفانه تولیدکنندگان حمایت می‌کنیم/ استفاده ابزاری برخی قدرت‌ها از ‏گروه‌های تروریستی به زیان آن‌ها خواهد بود نجفی ۳ سال قبل: به علت بیماری قلبی توانایی ادامه فعالیت در دولت را ندارم؛ نجفی امروز: فردا برای وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی می شوم/ احیای قلبی «وزارت آموزش و پرورش» به دست وزیر بیمار! رئیس‌جمهور ونزوئلا با رهبر انقلاب دیدار کرد