• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶ | کد خبر : 42670
 • به گزارش وعده صادق ، اندیشکده کارنگی ویدیویی را منتشر کرده است که به شدت حیرت انگیز است. در این ویدئو جیمز ریکاردز صاحب کتاب جنگ های ارزی (Currency Wars) ، به جنگ ارزی در سال ۲۰۱۲ با ایران اشاره می کند. توجه شما را به خلاصه ای از صحبت های او جلب می نماییم:

  “جیمز ریکاردز: هم اکنون که صحبت می کنیم ، جنگ ارزی علیه ایران در حال صورت گرفتن است. آمریکا تحریم ها علیه ایران را افزایش داده و این روند ادامه دارد. اخیرا رئیس جمهور آمریکا دسترسی بانک مرکزی ایران را به سیستم مالی دنیا قطع کرده است.

  وی ادامه داد: در این حالت به بانک های دیگر می گوییم که اگر با بانک مرکزی ایران مراودات مالی داشته باشید ، همکاری با آمریکا را از دست می دهید. بانک های بزرگی هم چون بانک دویچه، یو بی اس و … . نیازی نیست که به آنها دوبار گفته شود . آمریکا در این مورد جدی است.

  این کارشناس آمریکایی افزود: این اقدام آمریکا باعث شد که ۴۰% ارزش ریال در یک روز کاهش یابد.حقیقت این است که انتخابات ایران نزدیک است و جالب است که آمریکا این اقدام را در نزدیکی انتخابات ایران انجام می دهد. اهداف این اقدام می تواند تأثیرگذاری بر انتخابات ایران ، تحریک دوباره جنبش سبز و ایجاد نارضایتی گسترده باشد!

  جیمز ریکاردز درباره هدف آمریکا برای تغییر رژیم ایران گفت: بهترین راه بی ثبات سازی استفاده از افزایش تورم است. تغییر رژیم اسم همین بازی است که در ایران در حال اجرا است. هیچ کس جنگ را دوست ندارد ، اما می توانیم کاری کنیم که گروه دیگری در ایران به قدرت برسند و مسئله ی هسته ای را از طریق دیگری حل کنیم. این جنگ مالی است که از ۲۰۰۹ علیه ایران شروع کردیم و نتیجه آن را بزودی می بینیم!”

  دقت کردید که او درجایی از صحبت هایش اشاره کرد که اقدامات آمریکا موجب شد که ۴۰% ارزش ریال در یک روز کاهش یابد. نمی دانم کی نهادهای تصمیم سازی و تصمیم گیری از خواب بیدار خواهند شد و حس جنگ به آنها دست خواهد داد ولی می دانم که آن روز خیلی دیر است. آری دوستان دیر نیست که ایران هم به سرنوشت مالزی و چین و خیلی کشورهای دیگر دچار شود.کما اینکه هم اکنون هم ترکش های این جنگ در حال اصابت به اقتصاد جمهوری اسلامی ایران است ولی متاسفانه همه خوابند.

  توصیه ما به شما این است که حتما کتاب جنگ های ارزی را تهیه کنید و بخوانید و با ابعاد مختلف این جنگ ناشناخته آشنا شوید.

  بد نیست به لینک زیر بروید و مطلبی رو که رهبر انقلاب از قول رئیس جمهور مالزی پیرامون جنک ارزی فرموده اند رو مطالعه فرمایید…

  http://farsi.khamenei.ir/memory-content?id=25599

  کتاب جنگ های ارزی

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار