• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۸ | کد خبر : 42700
 • داعش در مصر

  با شکل گیری آتش بس در “داریا”، احتمال بهبود شرایط در “معظمیه” و تسلیم تروریست های تکفیری وجود دارد

  به گزارش وعده صادق رسانه های منطقه گزارش می دهند که ممکن است شرایطی مشابه آنچه که در “داریا” رخ داد در “معظمیه” نیز اتفاق بیفتد. المصدر در این زمینه می گوید: با مشخص شدن وضعیت “داریا” در”غوطه دمشق”، شهرک “معظمیه” کاملا ایزوله شده است.

  این وبگاه با توجه به شرایط بحرانی تروریست های تکفیری در “معظمیه”  عنوان داشت: احتمال آنکه مسلحین خود را تسلیم کنند، بسیار زیاد است.

  با سخت تر شدن وضعیت تروریست های تکفیری، آن ها  در “غوطه دمشق”  سه راه پیش رو دارند:

  ۱-شهر را ترک کنند

  ۲-تسلیم ارتش سوریه شوند

  ۳-با دولت سوریه بجنگند

  اگر تروریست های تکفیری در “معظمیه” نیز تسلیم ارتش سوریه شوند؛ یک شرایط پایدار در غوطه دمشق پس از ۴ سال به وجود خواهد آمد و این موضوع  (کنترل همزمان بر دوشهرک “داریا” و “معظمیه”) ضربه ای سنگین بر پیکره عربستان وارد خواهد آورد.

  پاکسازی شهر

  “نبیل قاووق”، معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان درباره پیروزی های اخیر ارتش سوریه در ریف دمشق می گوید: آزادی شهر “داریا” پایان رؤیای عربستان برای سرنگونی نظام سوریه است و نشان دهنده پیروزی ارتش سوریه و شکست تکفیری‌هاست.

  وی ادامه داد: پاکسازی “داریا” یک دستاورد استراتژیک، سرنوشت ساز و تاریخی است و پیامدهایی را بر روند درگیری‌ها با تکفیری‌ها و آینده سوریه خواهد داشت.

  با کنترل ارتش سوریه بر “داریا” و “معظمیه” جبهه النصره و ارتش آزاد یکی از پایگاه های اساسی خود را در حومه دمشق از دست می دهند. با مفروض بودن شرایط فوق ؛ مسیرهای لجستیکی تروریست های تکفیری از سمت فرودگاه “المزه” و “خان الشیخ” مسدود خواهد شد.

  تحلیلگران معتقدند که وضع نظام سوریه به مراتب بهتر از سالیان و ماه‌های قبل بوده و موفقیت هایی که در غوطه دمشق و به ویژه در “داریا” به دست آمده شاهدی بر این مدعاست.

  اعتقاد بر این است که آزادسازی “داریا” در “غوطه غربی دمشق” و فرار تروریست ها از این شهر، ضربه کاری بر ستون فقرات گروه های تروریستی وارد آورده و روحیه آنها را در هم شکسته است.

  گزارش منابع میدانی نشان می دهد که جبهه های “جوبر”، “اردوگاه یرموک”  و … هم  در حال فروپاشی  است و شمارش معکوس برای شکست نهایی تروریست ها در مناطق غوطه تا “دوما” و قنیطره و درعا آغاز شده است.

  گروه های مسلح اکنون پس از شکست در “داریا” دستخوش نوعی آشفتگی و نگرانی شدید شده اند که این خود، گویای سرخوردگی و شکست سنگین آن ها در مسیر تحقق اهدافشان است.

  منبع:باشگاه خبرنگاران

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل مصوبه،امضا نشده نقض شد/نرخ آژانس‌ها ۵۰درصد بالاتر از نرخ مصوب رئیس سازمان بورس : انتشار برون مرزی اوراق بدهی دولتی عکس/ سخنرانی سعید جلیلی در دانشگاه شهید رجایی زلزله ۴٫۹ ریشتری در خراسان رضوی هدیه ویژه موسسه چاتم هاوس به دکتر ظریف درد قفسه سینه وعلل آن کارخانه‌ای که "تاوارس" را مجذوب خود کرد/آینده سایپا در هاله‌ ابهام اختلاس‌های میلیاردی با آرمان‌های انقلاب همخوانی ندارد/ مفاسد اقتصادی آفتی برای انقلاب است رییس جهاددانشگاهی معرفی شد کمتر از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی گندم نیاز داریم روسیه و اوپک گزینه های تثبیت بازار نفت را بررسی می کنند وام مسکن تنها ۲۰ درصد از قیمت یک خانه است آنچه سعد حریری را تسلیم حزب الله کرد! آغاز برداشت رسمی زعفران در کشور/ هرکیلو ۵۰۰ هزارتومان ارزان شد صمیمانه از روحانی می‌خواهم در انتخابات آتی شرکت نکند/ کسی که سه سال به انتقادات گوش نداده ظرف یک سال نیز کاری نخواهد کرد عکس/ «قاهان»، منطقه‌ای زیبا در قم مهم‌ترین وظیفه ناجا در انتخابات جمله ای زیبا در اینستاگرام احمد رضا عابد زاده+ اینستاپست حمله به یک دانشگده پلیس در پاکستان ۲۰ کشته و۱۰۰ زخمی برجای گذاشت