رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۱ | کد خبر : 42827
 • اجازه مجلس به دولت برای الحاق به موافقتنامه‌های «نیس و لوکارنو»

  به گزارش وعده صادق؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز، لایحه موافقتنامه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقتنامه‌های «نیس و لوکارنو» را تصویب کردند.

  بر اساس ماده واحده این لایحه، به دولت جمهوری اسلامی اجازه داده می‌شود به موافقتنامه «نیس» درباره طبقه‌بندی بین‌المللی کالاها و خدمات برای اهداف ثبت علائم، مشتمل بر ۱۴ ماده و موافقتنامه «لوکارنو» درباره ایجاد طبقه‌بندی بین‌المللی برای طرح‌های صنعتی، مشتمل بر ۱۵ ماده به شرح پیوست ملحق شود و اسناد الحاق را نزد امین موافقتنامه‌ها تودیع کند.

  بر اساس تبصره ۱ این لایحه، دولت موظف است کلیه اصلاحیه‌های موضوع ماده ۸ موافقتنامه «نیس» و ماده ۸ موافقتنامه «لوکارنو» را در مهلت مناسب و پیش از انقضای مهلت‌های مورد نظر در مواد یاد شده، طبق اصل ۷۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، به مجلس اعلام کند. چنانچه مجلس شورای اسلامی اصلاحیه‌ها را تصویب نکند، دولت موظف است مراتب عدم پذیرش اصلاحیه را ظرف مهلت مقرر در موافقتنامه‌های یاد شده به امین اسناد اعلام کند.

  مطابق تبصره ۲ این لایحه نیز رعایت اصل ۷۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای هر گونه بازنگری در اجرای ماده ۱۱ موافقتنامه «نیس» و ماده ۱۱ موافقتنامه «لوکارنو» الزامی است./ مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار