رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰ | کد خبر : 42892
 • صنعت زغال سنگ کشور در سایه بی تدبیری

  به گزارش وعده صادق؛ فرود احمدی بختیاری ظهر سه شنبه در خلال  برگزاری سومین کنگره ملی زغال سنگ به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود، با بیان حدیثی از پیامبر(ص) که فرمود نگران سو تدبیر امتم هستم، بیان داشت: شرکت ملی زغال سنگ در سال ۷۶ به اوج مجد و عظمت خود رسید که امروز با بی تدبیری بخش عظیمی از این صنعت با چالش های بسیاری مواجه شده است که باید برای رفع آن چاره ای اندیشه کرد.

  وی افزود: سالهای ۸۵ تا ۸۷ اوج تولید شرکت زغال سنگ البرز شرقی محسوب می شد که با همین عدم تدبیر تمام سرمایه های زغالی با پلاس بالا، خاکستر پایین و کیفیت عالی مورد بهره برداری قرار گرفت که اثر سو آن امروز به وضوح گریبان گیر چرخ های اقتصاد کشور و مجموعه کارگری آن شده است.

  مدیرعامل شرکت زغال سنگ البرز شرقی بر ضرورت همگرایی این شرکت و ذوب آهن اصفهان تاکید کرد و افزود: محور اصلی این کنگره در راستای هم اندیشی بیشتر بین این دو شرکت است چرا که یکی از مهم ترین مواد مصرفی ذوب آهن اصفهان زغال سنگ حوزه البرز شرقی محسوب می شود که حاکی از آن است این دو در کنار هم باید رو به جلو حرکت کنند.

  احمدی بختیاری با بیان اینکه زغال سنگ البرز شرقی و ذوب آهن اصفهان در یک سنگر قرار دارند، تصریح کرد: شرکت ملی زغال سنگ با تولید و عرضه مواد مصرفی به اصفهان نقش مهمی در رونق اقتصاد به عهده دارد ذوب آهنی که با ۷۶میلیارد سرمایه رها شد و امروز با بیش از پنج میلیارد تومان بدهی بدون والی مانده است.

  وی افزود: باید با دید باز نگاه کرد چراکه با وجود این منابع ارزشمند و بالا بودن توان بازرگانی در ایران باید در راستای افزایش توان هم افزایی دانشگاه و صنعت پیش رفت./ مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار