رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۰ | کد خبر : 43128
 • رئیس صدا و سیما به دیدار مراجع رفت

  به گزارش وعده صادق به نقل از روابط عمومی صداو سیما،؛ آیت‌الله سبحانی در دیدار رئیس رسانه ملی، با اشاره به ضرورت تقویت برنامه‌های دینی و معارفی صداوسیما اظهار داشت: مجاهدت‌های نظام در توجه به آموزه‌های دینی و معارفی سبب شده است ندای اسلام و ایران در سراسر جهان شنیده شود.
  ایشان با اشاره به بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) که صداوسیما را دانشگاه انسان‌ساز نامیدند، افزود: مسئولیت در صداوسیما بسیار سنگین است، چرا که باید برنامه‌ها سازنده، اخلاقی و دینی باشد و مردم را متوجه  وظایف خود کند که بحمدالله به نسبت سایر رادیوها و تلویزیون‌های جهان در شرایط بهتری قرار داریم.
   آیت‌الله سبحانی تصریح کرد: رسانه‌ها سازنده‌ی شخصیت انسان‌ها هستند؛ پس باید غذایی که به فکر آن‌ها داده می‌شود، آن‌ها را به سعادت و کمال سوق دهد که بحمدالله این موضوع نیز رعایت می‌شود.
   این مرجع تقلید افزود: در انتخاب مجریان، بازیگران و برنامه‌سازان باید دقت شود، چرا که آن‌ها الگوی مردم هستند و به جامعه به‌ویژه جوانان خط می‌دهند.
   آیت‌الله سبحانی با اشاره به فعالیت رسانه‌های معاند و مغرض در انکار واقعه غدیر خاطرنشان کرد: باید در این زمینه تلاش بیشتری شود و از مناظره بین اهل تسنن و تشیع برای بیان واقعیات و آشکار شدن حقایق بهره گرفت.
   ایشان با تجلیل از فعالیت‌های رادیو قرآن و معارف افزود: تمام تلاش‌های صورت گرفته در مسیر تبلیغ و ترویج فرهنگ اهل‌بیت(ع) بوده و این موضوع قابل‌تقدیر است.
   آیت‌الله سبحانی در پایان با اشاره به رسالت سنگین «علی عسگری» در سازمان صداوسیما برای وی آرزوی موفقیت کرد.
  آیت‌الله علوی‌گرگانی در دیدار رئیس رسانه ملی با ایشان ضمن توصیه به توجه ویژه بر محتوای تولیدات رسانه ملی گفت: گزارش ارائه شده در این جلسه درباره فعالیت‌های صداوسیما بسیار مسّرت‌بخش و امیدآفرین است و از اینکه جنابعالی به‌عنوان رئیس صداوسیما سکان رسانه ملی را در اختیار دارید، خوشحالیم.
   ایشان با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) در خصوص پذیرش مسئولیت در جامعه اسلامی افزود: به‌نظر اینجانب در سراسر کشور و در مقایسه با تمامی مسئولیت‌ها، مسئولیت اداره سازمان صداوسیما از جمله سخت‌ترین مسئولیت‌هاست، چرا که باید خواسته‌ها و رضایت لایه‌های مختلف مردم را مورد توجه قرار داد.
   آیت‌الله علوی‌گرگانی تصریح کرد: با توجه به وجود سلایق مختلف در جامعه ایرانی، کسب رضایت نسبی مخاطبان می‌تواند کارنامه قابل‌قبولی برای پذیرش مسئولیت باشد.
   این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: نگاه مردم جهان به رادیو و تلویزیون کشور ما بسیار خاص است و می‌توان گفت دنیا نگاهش به جمهوری اسلامی ایران است‌، پس باید دقت بیش‌تری در این زمینه داشت.
  ایشان جمهوری اسلامی ایران را امید آزادگان و مسلمانان جهان دانست و گفت: تبلور جامعه دینی را می‌توان از رسانه ملی به تصویر کشید و آن را به‌عنوان طراز و الگو به جامعه جهانی معرفی کرد.
  آیت‌الله علوی‌گرگانی به بهره‌گیری بیش‌تر از ظرفیت دینی و معارفی تأکید کرد و گفت: همه شرایط برای به‌وجود آمدن یک رسانه قوی در عرصه دین فراهم است و با کمی تأمل و دقت می‌توان به آن نقطه آرمانی دست یافت.
   ایشان افزود: ما انتظار داریم با توجه به دیانت شما، شاهد متبلور شدن یک رسانه دینی باشیم.
  آیت‌الله علوی‌گرگانی بازگرداندن ساختار رادیو معارف به معاونت صدا را از جمله برنامه‌های ریاست سازمان دانست و درخواست کرد با توجه به فعالیت موفق این رسانه دینی‌، در خصوص ساختار اداری این رادیو تجدید نظر شود که ریاست سازمان در این باره قول مساعد داد.
   آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی نیز در دیدار رئیس رسانه ملی با ایشان به نقش صداوسیما در ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: توجه به ابعاد مختلف فرهنگی و سیاسی جامعه دو مقوله مهم هستند که در رسانه ملی با حساسیتی خاص دنبال می‌شود.
   ایشان گسترش تفکر وهابی و داعش در جهان را از جمله توطئه‌ها و جنگ نرم دشمن برشمرد و افزود: جنگ نرم دشمن علیه تشیع و اهل تسنن با ورود به مسائل اعتقادی رخ می‌دهد که در این میدان، صداوسیما در خط مقدم قرار دارد و رسالت سنگین‌تری را برعهده دارد.
   آیت‌الله هاشمی شاهرودی تصریح کرد: جبهه بسیار گسترده‌ای پیش روی مردم قرار گرفته است که می‌توان از آن به‌عنوان یک جنگ تمام‌عیار یاد کرد.
    وی مهم‌ترین معضل در جهان اسلام را رشد و نفوذ تفکر وهابی دانست و جریان تکفیری و داعشی را خطری بزرگ برای جهان به‌ویژه دنیای اسلام خواند.
   آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی منشأ شکل‌گیری تفکر وهابی‌گری را توطئه دشمنان برای مقابله با انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی، تفکر وهابی محدود به مکانی خاص بود و ترویج نداشت، اما با ظهور انقلاب و گسترش تفکر ناب انقلاب اسلامی در سراسر جهان اسلام، زمینه‌های تقویت و گسترش تفکر وهابی‌گری با هدف مقابله با انقلاب اسلامی فراهم شد و مورد حمایت دشمنان انقلاب و کشور قرار گرفت.
  ایشان تخریب چهره انقلاب و روحانیت تشیع را از برنامه‌های دشمنان و طراحان تفکر داعشی و وهابی دانست و افزود: مستندات روشنی درباره این اهداف شوم وجود دارد که نشان می‌دهد همگی بر مبنای جلوگیری از رشد فرهنگ شیعی در سایر کشورها بوده است.
  وی افزود: اندیشه ناب امام راحل (ره) به تمام دنیا صادر شده و تمام آزادگان جهان با این فرهنگ ناب آشنا هستند و باید نسبت به گسترش این موضوع با حضور صاحبان فضل و علم و کارشناسان متبحر از طریق رسانه ملی اقدام کرد.
   آیت‌الله هاشمی شاهرودی با تأکید بر نقش و جایگاه صداوسیما به‌عنوان رسانه‌ای تأثیرگذار در عرصه جهانی گفت‌وگو در حوزه مباحثی که وحدت مسلمانان را در پی خواهد داشت، مورد تأکید قرار داد و خواهان ایجاد و تقویت چنین برنامه‌هایی به‌خصوص در حوزه برون‌مرزی شد.
   در ابتدای این دیدارها، دکتر علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما با ارائه گزارش از برنامه‌ها و سیاست‌های رسانه ملی در دوره جدید فعالیت‌های سازمان، توجه ویژه به موضوعات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور و همچنین توجه به مسائل جهان اسلام را از اولویت‌های رسانه ملی دانست.
   قائم مقام رئیس سازمان‌، معاون امور استان‌ها و معاون منابع مالی و سرمایه انسانی در این سفر رئیس سازمان را همراهی کرد.
  انتهای پیام/

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار