رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۰ | کد خبر : 43219
 • اعرافی درافتتاحیه حوزه چه گفت؟

  آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور امروز در آیین افتتاحیه سال جدید تحصیلی حوزه های علمیه که در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، گفت: مدرسه فیضیه نماد اسلام و انقلاب اسلامی است.

  وی با تقدیر  از همه کسانی که در پیشبرد اهداف حوزه تلاش کردند، افزود: از آیت الله حسینی بوشهری که سال ها در خدمت آرمان های حوزه بود و گام های بزرگی برای پیشرفت حوزه و همچنین آیات مقتدایی و استادی تقدیر و تشکر می کنم، همچنین برای کسانی که قبلا  در خدمت این نهاد بزرگ بوده اند طلب علو درجات می کنیم.

  عضو شورای عالی حوزه های علمیه با خیر مقدم به طلاب جدیدالورود اظهار داشت: این عزیزان دل به آرمان های حوزه و انقلاب بسته اند و وارد حوزه شده اند و فضای حوزه ها غیر از نورانیت اساتید با وجود آنها نیز نورانی است.

  وی ادامه داد: حوزه نهادی برآمده از فلسفه بزرگ تبلیغ دین و دفاع از ارزش های متعالی الهی است، حوزه یک هویت تاریخی و عظیم دارد که همه باید به این هویت تاریخی افتخار کرده و هم آن را صیانت کنیم، در دیدار هایی که با مراجع و رهبر معظم انقلاب داشتیم همگی بر عظمت، سنت های مهم حوزه تأکید کردند و طلاب باید از مراجع بیاموزند و حوزه را تاریخ و مرجع خود بدانند.

  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که حوزه نهادی خود بنیان متکی بر مرجعیت و علما است، ابراز داشت: این حوزه همراه و دلداده نظام است که از دل همین حوزه و فیضیه انقلاب بیرون آمده است، از همین فیضیه انقلابی برخاست که معادلات مادی جهان را تغییر داد.

  وی عنوان کرد: اگر سخن از پیشرفت و تعالی حوزه می شود هرگز بدان معنا نیست که ذاتیات و حقیت های ناب حوزه را ذره ای مورد خدشه قرار دهیم بلکه باید آنها را تقویت کنیم، سنت ها و آداب حوزه مورد عنایت همه بزرگان است که باید مورد توجه باشد.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: حوزه جای تهذیب نفس و تزکیه اخلاق است، اگر روح معنویت و عبودیت خدا در تحصیل و تحقیق ما جلوه گر نباشدحوزه نیستیم، درس ها باید جلوه گر معنویت باشد، تقاضا از اساتید این است که بعد اخلاقی را پاس بدارند.

  وی اضافه کرد: باید تلاش کنیم حوزه در معرض آسیب های معنوی واخلاقی قرار نگیرد، حوزه جایگاه علم دین و معارف الهی است، جدیت در تحصیل و ارتباط عمیق شاگرد و استاد سبب عمق علمی می شود؛ ما میراث دار بزرگانی هستیم که یکی جواهر و دیگری رسائل و مکاسب به وجود می آورد.

  آیت الله اعرافی با بیان این که امروز مواجه با نیازهای بزرگی در ایران و جهان هستیم، گفت: همه باید بر معارف الهی اهتمام کنیم، حوزه ذات بین المللی، اجتماعی و مردمی دارد، این ابعاد مهمی است که باید رونق روز افزون پیدا کند؛ تأکیدات رهبر انقلاب و مراجع تقلید باید مورد توجه باشد.

  وی افزود: انتظار ما از اساتید و طلاب همدلی، وحدت و هم افزایی است، انتظار ما از بزرگان راهنمایی و هدایت است، حوزه نیازمند هم افزایی و همدلی است، مشارکت فکری همه برای طراحی ها باید تأمین شود؛ حوزه در برابر دولت ها آزاد و مستقل و ناصح اما هر جا لازم باشد ناقد است اما نظام را از خود می داند و کمک می کند.

  مدیر حوزه های علمیه اظهار داشت: نور تحصیل و تهذیت و جدیت از فردا باید آشکار باشد و همه به آن توجه کنند، ما در کنار شما خواهیم بود و در جهت تکمیل اسناد راهبردی حوزه و بازنگری قوانین و مقررات هستیم، از خدا در این راه خطیر و مسؤولیت بزرگ استمداد می جوییم، مراجع و رهبری همانطور که تبلیغ و ترویج مکتب اهل بیت را رسالت اصلی می دانند، این حوزه نیز در خدمت امت اسلامی است.

  وی ادامه داد: ما تکفیر و جنگ را نمی پسندیم، حوزه علمیه قم نماد تبلیغ و مقابله با جریان های تکفیری و ضد دینی است.

  انتهاء پیام

  رسا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار