رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۴ | کد خبر : 43387
 • هلاکت ۳داعشی مجهر به جلیقه انفجاری در کرمانشاه

  به گزارش وعده صادق ،سردارحسن کرمی در نشست خبری یادواره ۱۲۰۰ شهید یگان‌های ویژه ناجا در این‌باره اظهار داشت: در سال‌جاری پنج مورد عملیات برخورد با اشرار و گروهک‌های تروریستی توسط واحد نوپو یگان ویژه انجام شده که در یک مورد در سمیرم اصفهان یک فرد سابقه‌دار و دارای جرایم مختلف توسط واحد نوپو شناسایی و به هلاکت رسید.

  وی ادامه داد: در موردی دیگر با یک شرور در فسا برخورد شد و آخرین مورد نیز واحد نوپو در استان کرمانشاه سه نفر از اعضای گروهک تروریستی داعش را که مجهز به جلیقه انفجاری و سلاح بودند به هلاکت رساندند.

  سردار کرمی درباره عملیات‌های اخیر یگان ویژه در سال‌های اخیر گفت: از سال ۹۳ تا کنون یگان ویژه ۲۸ عملیات رهایی گروگان و برخورد با گروهک‌های تروریستی را در کشور انجام داده که البته به جز آخرین مورد که در کرمانشاه رخ داد، عاملان سیاسی نبوده و دلایل دیگری در کار بوده است.

  وی درباره برخورد با داعش در کشور نیز گفت: به‌جز مورد کرمانشاه، یگان ویژه برخورد دیگری با داعش نداشته است.

  فرمانده یگان‌های ویژه ناجا حفظ امنیت در داخل کشور، مقابله با عملیات‌های تروریستی، مقابله با اغتشاشات، مردم‌یاری جزو ماموریت‌های اصلی یگان‌های ویژه ناجا برشمرد.

  وی واحد نوپو را از بهترین یگان‌های رهایی گروگان در خاورمیانه و حتی سطح جهان توصیف کرد و افزود: در بسیاری از عملیات‌های رهایی گروگان که در جهان رخ می‌دهد شاهد این هستیم که برخی از افراد عادی دچار آسیب شده یا به گروگان صدمه می‌رسد اما در کشور ما از سال ۹۳ تاکنون هیچ عملیاتی نبوده که یگان ویژه در آن باشد و به گروگان یا افراد عادی نیز صدمه برسد، در مواردی گروگانگیر به هلاکت رسیده است.

  کرمی درباره عملیات‌های پلیس در خارج از کشور اظهارکرد: یگان ویژه هیچ ماموریتی در خارج از مرزها ندارد و اگر تعاملی هم با دیگر پلیس‌ها در خارج از کشور داشته باشیم، از طریق اینترپل انجام می‌شود.

  فرمانده یگان های ویژه ناجا همچنین درباره آمادگی پلیس در ایام اربعین اظهار داشت: عملیات‌های مردم‌یاری یکی از اقداماتی است که یگان ویژه برعهده دارد در همین راستا ما نیز واحد خود را در دو استان ایلام و خوزستان مستقر کرده‌ایم.

  کرمی افزود: وظیفه ما تامین امنیت زائران در مرزهاست و یگان ویژه در خاک کشور عراق عملیاتی ندارد، ما در ایام اربعین اقدامات مردم‌یاری را در کنار تأمین امنیت زائران انجام می‌دهیم.

  فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با بیان اینکه یگان‌های ویژه در شرایط عادی در عملیات‌های امدادرسانی به حادثه‌دیدگان زلزله و… حضور فعال دارد خاطرنشان کرد: همچنین در عملیات‌هایی مانند اطفای حریق جنگل‌ها نیز یگان ویژه اقداماتی را انجام داده است.

  وی درباره حضور یگان ویژه در طرح سالم‌سازی دریا نیز گفت: یگان ویژه ۲۵۰ نفر را در سواحل گیلان و مازندران نجات دادند.

  کرمی درباره حضور ماموران یگان ویژه در ورزشگاه‌ها نیز گفت: یگان ویژه در بازی‌های لیگ برتر و بین‌المللی در ورزشگاه‌ها حضور دارد و در دیگر مسابقات تامین امنیت بر عهده عوامل انتظامی است.

  وی با بیان اینکه واحد ضداغتشاش یگان ویژه به ورزشگاه‌ها نمی‌رود، افزود: ماموران یگان ویژه با لباس خاص به ورزشگاه‌ها می‌روند و آموزش‌های خاصی هم در این زمینه دیده‌اند. البته پیشنهاد ما این است که باشگاه‌ها خودشان انتظامات را بپذیرند و یگان ویژه تامین امنیت در خارج از ورزشگاه را بر عهده بگیرد.

  فرمانده یگان‌های ویژه ناجا درباره تجهیزات یگان‌های ویژه نیز گفت: عمده تجهیزات یگان ویژه تولید داخل و متناسب با نیازهای روز است و حتی یگان‌سواران ما نیز با اسب‌های بومی فعالیت می‌کند./خبر آنلاین

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار