• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵ | کد خبر : 43399
 • با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  وعده صادق
  :

  سید ابوالحسن فیروزآبادی با اشاره به آخرین جلسه مرکز ملی فضای مجازی گفت: ۵۰ درصد هزینه‌های توسعه‌ای این شبکه باید صرف حوزه محتوا شود.

  ۵۰ درصد هزینه‌های توسعه شبکه ملی اطلاعات باید صرف محتوا شود

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه در جلسه شورای عالی فضای مجازی گزارش سه فاز مرحله نخست راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و سند اصول و ضوابط حاکم بر این شبکه تشریح شد،اظهار کرد: مرحله اول توسعه این شبکه قرار است طبق برنامه زمانبندی در سه فاز اجرا شود و نهایتا در روز جهانی ارتباطات سال آینده تکمیل شود.

  دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره نحوه تهیه این سند عنوان کرد: تهیه سند مذکور کار مشترکی توسط وزارت ارتباطات، مرکز ملی فضای مجازی و برخی سازمان‌های ذی‌ربط بود که مسئولیت اصلی آن را وزارت ارتباطات برعهده داشت.

  وی با بیان اینکه استخراج اصول و ضوابط حاکم بر شبکه ملی اطلاعات، شکل شبکه را مشخص می‌کند، گفت: این سند بر پایه شش مشخصه اصلی تبیین شده توسط شورای عالی فضای مجازی برای توسعه شبکه ملی اطلاعات است و عملا دو مرحله توسعه شبکه ملی اطلاعات را شامل می‌شود.

  وی افزود: شش شاخص در نظر گرفته شده شامل شبکه‌ای متشکل از زیرساخت‌های ارتباطی با مدیریت مستقل کاملاً داخلی، شبکه‌ای کاملاً مستقل و حفاظت شده نسبت به دیگر شبکه‌ها با امکان تعامل مدیریت شده با آنها، شبکه‌ای با امکان عرضه انواع محتوا وخدمات ارتباطی سراسری برای آحاد مردم با تضمین کیفیت از جمله قابلیت تحرک، شبکه‌ای با قابلیت عرضه انواع خدمات امن اعم از رمزنگاری و امضای دیجیتالی به کلیه کاربران، شبکه‌ای با قابلیت برقراری ارتباطات امن و پایدار میان دستگاه‌ها و مراکز حیاتی کشور و شبکه‌ای پرظرفیت، پهن باند و با تعرفه رقابتی شامل مراکز داده و میزبانی داخلی است.

  فیروزآبادی همچنین در ارتباط با تأکید برنامه ششم توسعه بر افزایش تولید محتوای داخلی و قرابتی که بین دو مقوله محتوا و ایجاد شبکه ملی اطلاعات ایجاد شده است، گفت: در برنامه ششم توسعه بر گسترش فضای تولید محتوای داخلی تا نرخ پنج برابر ظرفیت کنونی تأکید شده و ما نیز در آخرین جلسه کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی پیشنهادات مرکز ملی فضای مجازی را در این زمینه ارائه کردیم.

  وی ابراز کرد: نظر ما این است که ۵۰ درصد هزینه‌های توسعه‌ای این شبکه باید صرف حوزه محتوا شود.

  انتهای پیام/

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  باشگاه خبرنگاران

  قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار