رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۱ | کد خبر : 4353
 • ادغام دوباره وزارتخانه ها صحیح نیست

  روح الله عباسپوردرگفتگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم در ارتباط با وضعیت بخش بازرگانی از صنعت دربرنامه ششم توسعه اظهارکرد: تجربه گذشته نشان داده که ادغام وزارتخانه‌ها نتیجه مناسبی دربرنداشته است.

  وی افزود: ادغام‌هایی نیز که در گذشته انجام شده است، درچهار چوب آیین نامه و قانون صورت نگرفته و در واقع تنها تجمیع شده اند.

  نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس ادامه داد: ادغام های صورت گرفته در وزارتخانه‌های مسکن و راه و شهر سازی به ویژه صنعت، معدن و تجارت موفقیت و نتایج مناسبی را در پی نداشت و بر مشکلات موجود افزود.

  وی تصریح کرد : بخش بازرگانی، با ادغام دربخش‌های صنعت و معدن، این دو بخش را تحت تاثیر خود قرار داده و رکود و تورم را بر آنها حاکم کرده است.

  عباسپور گفت:روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها به جای توجه به بخش‌های تولیدی  به خرید و فروش، تجارت و تنظیم بازار می‌پردازند که با واگذاری بخشی از مسئولیت‌ها به وزارت جهاد کشاورزی، شرایط بهتر شد.

  وی افزود: طرح اخیرسازمان مدیریت، برای ادغام بخش‌های بازرگانی وزارتخانه‌ها در وزارت اقتصاد، بر اساس تجارب موجود صحیح نیست و در صورت آمدن این لایحه به مجلس این بار باید به دقت بیشتری به آن نگاه شود.

  عباسپوربا یادآوری ادغام‌های صورت گرفته گذشته وزارتخانه‌های راه و صنعت  گفت:زمانی که برای ادغام وزارتخانه ها اقدام شد، قصد کوچک شدن دولت در اقتصاد وچالاکی آن و تجمیع بخش‌های تولید و تجارت برای تعادل بخشیدن میان  آنها وجود داشت، آما هیچ کدام از این موارد اتفاق نیفتاد.

  وی در خصوص فعالیت کمیته احیایی وزارت بازرگانی گفت: این کمیته، کماکان درحال فعالیت بوده و بیشترین اعضای آن از  کمیسیون صنعت و معدن مجلس است.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار