• تاریخ انتشار: شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۱ | کد خبر : 4353
 • روح الله عباسپوردرگفتگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم در ارتباط با وضعیت بخش بازرگانی از صنعت دربرنامه ششم توسعه اظهارکرد: تجربه گذشته نشان داده که ادغام وزارتخانه‌ها نتیجه مناسبی دربرنداشته است.

  وی افزود: ادغام‌هایی نیز که در گذشته انجام شده است، درچهار چوب آیین نامه و قانون صورت نگرفته و در واقع تنها تجمیع شده اند.

  نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس ادامه داد: ادغام های صورت گرفته در وزارتخانه‌های مسکن و راه و شهر سازی به ویژه صنعت، معدن و تجارت موفقیت و نتایج مناسبی را در پی نداشت و بر مشکلات موجود افزود.

  وی تصریح کرد : بخش بازرگانی، با ادغام دربخش‌های صنعت و معدن، این دو بخش را تحت تاثیر خود قرار داده و رکود و تورم را بر آنها حاکم کرده است.

  عباسپور گفت:روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها به جای توجه به بخش‌های تولیدی  به خرید و فروش، تجارت و تنظیم بازار می‌پردازند که با واگذاری بخشی از مسئولیت‌ها به وزارت جهاد کشاورزی، شرایط بهتر شد.

  وی افزود: طرح اخیرسازمان مدیریت، برای ادغام بخش‌های بازرگانی وزارتخانه‌ها در وزارت اقتصاد، بر اساس تجارب موجود صحیح نیست و در صورت آمدن این لایحه به مجلس این بار باید به دقت بیشتری به آن نگاه شود.

  عباسپوربا یادآوری ادغام‌های صورت گرفته گذشته وزارتخانه‌های راه و صنعت  گفت:زمانی که برای ادغام وزارتخانه ها اقدام شد، قصد کوچک شدن دولت در اقتصاد وچالاکی آن و تجمیع بخش‌های تولید و تجارت برای تعادل بخشیدن میان  آنها وجود داشت، آما هیچ کدام از این موارد اتفاق نیفتاد.

  وی در خصوص فعالیت کمیته احیایی وزارت بازرگانی گفت: این کمیته، کماکان درحال فعالیت بوده و بیشترین اعضای آن از  کمیسیون صنعت و معدن مجلس است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه انتشار بخشی از سخنان جهانگیری در همایش ملی روز روستا+اینستاپست ۱۵سازمان و حزب سیاسی در کردستان عراق خواهان خروج ترکیه ازعراق شدند صالحی امیری برنامه‌های خود برای تصدی وزارت ارشاد را اعلام کرد تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور توضیحات سفیر ترکیه در رابطه با تیراندازی در نزدیکی سفارت ایران در آنکارا همگان باید دعاگوی حضرت آمنه(س) باشند که در دامن خود، حضرت محمد(ص) را تربیت کردند جایزه سال «چتم هاوس» به ظریف و کری رسید هفت منطقه دیگر در شمال موصل آزاد شد عکس/باغ دانشمندان واکنش سخنگوی ناجا به خبر کشته‌شدن کوله‌بران هواووی به دوربین میت ۹ خود افتخار می کند جهان در سال ۲۰۴۵ با ذهن کنترل می‌شود ۲ فیلم ایرانی نامزد جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک شدند رییس جهاددانشگاهی معرفی شد اعلام جزئیات طرح سازمان ملل برای حل فراگیر بحران یمن تشکیل کمیته ۴ جانبه بین شهرداری، شورای شهر، مجلس و استانداری تهران/آماده‌سازی طرح مدیریت واحد شهری واکنش ایران به اهدای جایزه «چتم هاوس »/ ظریف: این جایزه متعلق به ملت ایران است صفارهرندی: کسانی که ۲۰ سال پیش علیه نهضت آزادی حرف زدند، امروز فکرشان همان فکر نهضت آزادی است پیروزی تیم فوتبال جوانان ایران برابر ازبکستان در نیمه اول