رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱ | کد خبر : 43614
 • رئیس‌جمهور فیلیپین اوباما را «حرام‌زاده» نامید

  به گزارش وعده صادق؛  با توجه به ناسزاهایی که رئیس‌جمهور فیلیپین نثار همتای امریکاییِ خود، باراک اوباما  کرد، دیدار اوباما، با وی لغو شد.

  رودریگو دوترته روز دوشنبه در یک سخنرانی گفت: «او (اوباما) تصور می‌کند چه کسی است؟ من دست‌نشاندۀ امریکا نیستم. من رئیس‌جمهور یک کشور مستقل هستم و جز به مردم فیلیپین، پاسخگوی کس دیگری نیستم. ای حرامزاده، من به تو ناسزا خواهم گفت.»

  پیشتر اعلام شده بود که اوباما قرار است برای آن‌چه ایالات متحده از آن با عنوان «قتل‌های فراقضاییِ فروشندگانِ مواد مخدر» در فیلیپین یاد می‌کند، با همتای فیلیپینی خود دیدار کند.

  قرار بود دوترته و اوباما در هفتۀ جاری در جریان دیدار رئیس جمهور امریکا با رهبران کشورهای جنوب‌شرقِ آسیا در جمهوریِ دموکراتیکِ خلق لائوس، با یکدیگر دیدار دوجانبه‌ای داشته باشند.

  اما کاخ‌سفید با توجه به سخنرانیِ دوترته اعلام کرد، اوباما روز سه‌شنبه در عوضِ دیدار با همتای فیلیپینیِ خود، با پارک گون-های، رئیس جمهور کرۀ‌جنوبی دیدار خواهد کرد.

  دوترته در سخنرانیِ خود علاوه بر ناسزا گفتن به اوباما، امریکا را مسئول ایجاد ناآرامی در جزیرۀ جنوبیِ میندانائو در فیلیپین دانست.

  وی دربارۀ ناآرامی‌های میندانائو گفت: «در حقیقت این مشکل میراث امریکا برای ماست. چرا؟ چون آن‎ها به این کشور حمله کردند و ما را تحت انقیاد خود درآوردند …  چرا باید مبارزۀ ما با جرم و جنایت مسئله‌ساز شود؟»

  نیروهای پلیس فیلیپین در حال اجرای عملیات گشتِ خانه‌‌به‌خانه با هدف مبارزه با مواد مخدر در مانیل، پایتختِ این کشور (۱۵ شهریور ۱۳۹۵- عکس از خبرگزاری فرانسه)

  امریکایی‌ها می‌گویند از اواخر اردیبهشت‌ماه سال جاری که دوترته به عنوان رئیس‌جمهور فیلیپین انتخاب شد، مبارزۀ وی با گسترش جرم و جنایت و موادِ مخدر در این کشور منجر به مرگ یک هزار و ۹۰۰ نفر شده است. همچنین  ۷۰۰ تن در عملیات نیروهای پلیسِ فیلیپین کشته شدند.

  رئیس‌جمهور فیلیپین همچنین از شرایط حقوق بشر در امریکا انتقاد کرد و افزود «رفتار امریکا با مهاجرانِ این کشور» مناسب نیست.

  امریکا از سال ۲۰۱۱ میلادی راهبرد منطقه‌ای خود را بر آسیا متمرکز کرده است. کاخ سفید معتقد است که برای کسب منافع بلند مدتِ واشنگتن، هیچ منطقه‌ای مهم‌تر از آسیا نیست. برخی از ناظران سیاسی بر این باورند که امریکا در تلاش است تا با استفاده از این راهبرد، هژمونی خود را تحمیل کند./ پرس تی وی

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار