ظرفیت فیبر نوری کشور بیش از ۷ برابر شده است/دستیابی به سرعت ۲۰ مگابیت در ثانیه از مهمترین اهداف ماست

0 1وعده صادق
:

دکتر واعظی در این همایش با اشاره به دست آوردهای وزارت ارتباطات از بخش خصوصی داخلی و خارجی دعوت به سرمایه گذاری کرد.

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز ۱۶ شهریورماه، در همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ گفت: با توجه به اینکه سه چهارم سرمایه گذاری در پنج سال آینده بر عهده بخش خصوصی است از شرکت های بخش خصوصی داخلی و خارجی دعوت به سرمایه گذاری می کنیم.
واعظی نگاه دولت تدبیر و امید را نگاه به آینده خواند و گفت: اهم اهداف ۵ سال آینده، تأمین خدمات با سرعت ۲۰ مگابیت در ثانیه برای ۸۰% خانوارها، تأمین سرویس پهن باند برای ۹۰% روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته، افزایش قابل ملاحظه فعالیت های پژوهش و نوآوری در زمینه های آینده ساز، افزایش محتوی داخلی داده ها حداقل به ۵ برابر فعلی، و ارائه خدمات الکترونیکی متنوع و گسترده است.
دکتر واعظی از دست آوردهای وزارت ارتباطات در سه سال اخیر گفت و افزود: ظرفیت فیبر نوری کشور بیش از۷ برابر شده است؛ همچنین تولید محتوای داخلی ۴ برابر شده و سرعت اینترنت در حال حاضر به بیست مگابایت بر ثانیه رسیده  است.

واعظی تاکید داشت: فعالیت های پژوهشی افزایش چشم گیری داشته است.

واعظی با بیان اینکه دولت بخش ICT را به عنوان پیشران توسعه، و توانمند ساز همه بخش های دیگر می داند، گفت: سیاست ما گسترش زیرساخت ها، امکانات و خدمات، با توجه به لزوم ارتقاء کیفیت با بهره گیری از توان ملی و ظرفیت های بومی است.
وی ادامه داد: مأموریت اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حصول اطمینان از ارائه خدمات با هزینه مناسب، امنیت قابل قبول و با کیفیت خوب در سراسر کشور، در محیطی شفاف و رقابتی برای تحقق اقتصاد و اشتغال فاوا محور است.
واظی اظهار داشت: در دنیای امروز، استفاده گسترده از ارتباطات و فناوری اطلاعات ضرورتی حیاتی برای تسهیل و ترغیب سرمایه گذاری، توانمندسازی جوانان، و ایجاد اشتغال در همه بخشهای اقتصاد است. این کار همچنین موجب ارتقاء حقوق شهروندی، شفاف سازی امور مختلف، و بهبود دسترسی آزاد به اطلاعات می شود. 

وزیر ارتباطات همچنین در خصوص موقعیت استراتژیکی ایران در جغرافیای منطقه و جهان و اهداف همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ اظهار کرد: تأکید این اجلاس، برگشودن افق های تازه در ترانزیت ترافیک شرق و غرب است و در این راستا موقعیت و جغرافیای استراتژیک و ممتاز ایران این امکان را فراهم کرده است که با استفاده از امکانات ترانزیتی پیشرفته ای که در ایران فراهم شده است و از مسیر ترانزیتی جدیدی که به مراتب کوتاه تر از مسیرهای موجود است، و تعدد مرزهای آبی و خشکی بر جذابیت آن می افزاید، خدمات ترانزیت ترافیک را با کیفیت بهتر و با هزینه کمتر ارائه کرد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.