• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲ | کد خبر : 43683
 • حرکت اخیر بانک ها چراغ سبز به آمریکا است

  پرده برداری آیت الله کعبی از نفوذ عمیق امریکا در ایران

  کعبی

  حرکت بانک های عاملی که با وقاحت به نهادهای حاکمیتی درون نظام می گویند که ارز آن ها را جا به جا نمی کنند نشانه عمق نفوذ برنامه های آمریکا در درون برنامه های نظام است.

  به گزارش وعده صادق آیت الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به مزایا و آسیب های پیوستن به FATF که دولت اصرار بر پیوستن به آن دارد، گفت: FATF گروه ویژه اقدامات مالی جهت نظام شفافیت بوده و از دیدگاه دولت راهی برای برون رفت از تحریم های بانکی آمریکا و ورود در سیستم نظام خزانه داری آمریکا است.

  کعبی

  ایران با پوستن به FATF باید سیاست های منطقه ای خود را تغییر دهد

  وی افزود: نظام خزانه داری آمریکا برای دادن مجوز جهت رد و بدل کردن دلار گروه ویژه اقدامات مالی درست کرده که متشکل از ۳۷ کشور است، کشورهایی که به این گروه می پیوندند کار رد و بدل کردن دلار راحت صورت می گیرد.

  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که FATF شروطی نسبت به شخصیت های حقیقی و حقوقی تحریم شده گذاشتند که کشورها نباید اقداماتی را انجام دهند، اظهار داشت: معنای این شروط این است که اگر ایران به این توافق بپیوندد باید سیاست های منطقه ای خود را نسبت به حزب الله و گروه های مقاومت که از دیدگاه FATF گروه های تروریستی محسوب می شوند تغییر دهد.

  وی ادامه داد: بر این اساس جمهوری اسلامی نباید برای حزب الله و گروه های مقاومت گردش مالی انجام دهد که این کار تن دادن عملی به محاصره اقتصادی حزب الله و بستر سازی برای برجام دو و سه است که برنامه ای آمریکایی به شمار می رود.

  آیت الله کعبی با بیان این که بالاتر از این اتفاقی است که اخیرا افتاده و بسیار مایه نگرانی و بر خلاف منافع و امنیت ملی است، ابراز داشت: بانک های عامل پیوسته به گروه ویژه اقدامات مالی نسبت به دستگاه ها و نهادهای گوناگون درون نظام و حاکمیتی اعلام کردند که از رد و بدل کردن اعتبارات ارزی و جا به جایی ارز از کشوری برای کشور خودمان برای این نهادها امکان ندارد و معذور هستند.

  وی عنوان کرد: معنای این حرکت این است که بانک های عامل و کارگزار دستگاه های حاکمیتی نظام به مثابه دستگاه های آمریکایی عمل می کنند و در مسیر اهداف و سیاست های آمریکا گام بر می دارند که این خیانت به ملت ایران و آرمان های انقلاب و بر خلاف مصلحت و امنیت ملی است.

  حرکت اخیر بانک ها فراتر از خود تحریمی و چراغ سبز نشان دادن به آمریکا است

  نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: این اقدام به هیچ وجه قابل قبول نبوده و فراتر از خود تحریمی و چراغ سبز نشان دادن به آمریکا است بلکه در میدان امنیت ملی رژیم ایالات متحده آمریکا اقدام کردن است.

  وی اضافه کرد: این اقدام بانک های عاملی که اعلام کردند از جا به جایی ارز دستگاه های حاکمیتی نظام که نام بردند و گفتند امکان ندارد تصمیم بر خلاف امنیت ملی بوده و شورای عالی امنیت ملی و هیأت نظارت بر برجام باید این تصمیم را ملغی کنند.

  ضرورت ورود قاطع نظام و شورای عالی امنیت ملی در برخورد با بانک های متخلف

  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که دستگاه قضایی نیز می تواند در این مسأله ورود کند، گفت: معنا ندارد یک یا دو بانک به دستگاه های درون نظام و دستگاه های حاکمیتی در جهت سیاست ها و منافع آمریکا بگویند که به دلیل تحریم بودن آن ها امکان ارائه خدمات وجود ندارد و از انجام کارها خودداری کنند.

  وی افزود: خودداری کردن بانک ها بازی کردن در میدان آمریکا، خیانت به آرمان های انقلاب و بر خلاف امنیت ملی بوده و شدیدا محکوم است، صرف این که این مسأله به موافق و مخالف یا بحث های مطبوعاتی کشیده شود دردی را دوا نمی کند بلکه نظام به صورت قاطع باید جلوی بانک های کارگزاری که اعلام کردند جا به جایی ارزها برای دستگاه های درون نظام مقدور نیست گرفته شده و برخورد جدی باید صورت گیرد.

  هیأت نظارت بر برجام نتوانسته جلوی نفوذ را بگیرد

  آیت الله کعبی با بیان این که اینگونه کارها نباید تکرار شود، اظهار داشت: جای گله مندی از هیأت نظارت بر برجام وجود دارد که این هیأت نظارت به وظایف خود برای پیشگیری از حفره های امنیتی و چاله های استراتژیک آمریکایی به خوبی عمل نکرده و نتوانسته جلوی نفوذ را بگیرد.

  وی ادامه داد: بانک های عاملی که با وقاحت به نهادهای حاکمیتی درون نظام می گویند که ارز آن ها را جا به جا نمی کنند نشانه عمق نفوذ برنامه های آمریکا در درون برنامه های نظام است، اصولا یک یا دو بانک نمی توانند تصمیم حاکمیتی کلان بگیرند.

  نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت:‌ در مقابل هر کارگزاری که این تصمیم را گرفته باید نهادهای عالی حاکمیتی به ویژه شورای عالی امنیت ملی و هیأت نظارت بر برجام مقاومت کنند و جلوی این نفوذ خطرناک را بگیرند

  انتهاء پیام

  رسا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  راهپیمایی گسترده مردم بحرین در حمایت از شیخ «عیسی قاسم» بهینه سازی تجهیزات مخلوط کن واحد گندله سازی شرکت فولاد مبارکه عکس/ تسلط کامل نیروهای عراقی بر اوضاع امنیتی کرکوک بهترین نرم افزارها از نگاه کاربران/ لبخند این نوزاد نارس سوژه رسانه ها شد/ زندگی در فرکانس ماکروویوها رصد ناوگان جنگی روسیه در جریان عبور از کانال مانش در جنوب انگلیس فیلم/ فکرمیکنند ازامام علی باغیرت ترهستند_ شیعه های تقلبی نابودی داعش در گرو نابودی آل‌سعود است سازمان ملل: داعش از سپر انسانی در موصل استفاده میکند فساد صندوق ذخیره فرهنگیان از دلایل برکناری فانی/ نفوذ جریان دوم‌خرداد و اهداف انتخاباتی عامل تغییر وزرا بود شمخانی: تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه در سرازیری شکست قرار گرفته‌اند وزیری که همه هدفش فربه کردن پزشکان است! اگر ترمیم کابینه انتخاباتی نیست دولت وزرای پیرتر را برکنار کند/ کابینه روحانی توان کار جدی ندارد در تدارک انتقال مجروحان کرکوک به بیمارستانهای تهران هستیم صدیقی: پیوستن به جامعه جهانی ایران را به زمان قاجار و پهلوی می‌برد غول‌های خفته در کمین مردم کرمان/واقعیتی که دیده نمی‌شود پای خائن فرانسوی چشم‌آبی به کشور باز شد عکس/ کشف اسکناس‌ ۷۰۰ ساله داخل مجسمه بودا مجری تلویزیون در کنار دختر سردار سلیمانی+ اینستاپست حواشی بازی دیروزپرسپولیس اززبان پلیس اهواز آزادسازی موصل به خلافت قلابی داعش پایان می دهد/ ترکیه به خاک عراق چشم طمع دارد