رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۰ | کد خبر : 43973
 • نامزدی وزیر اسبق صنایع اسپانیا برای تصدی مدیر اجرایی بانک جهانی جنجال آفرین شد✔️

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  رصد اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، «خوسه مانوئل سوریا» روز چهارشنبه در نامه ای به وزیر مشاور اقتصاد (معاون وزیر) رسماً اعلام کرد که از انتصاب وی به عنوان مدیر اجرایی بانک جهانی بنا به درخواست دولت چشم پوشی کرده و دلیل آن را «سوء استفاده سیاسی» برخی دانست.
  این وزیر مشاور ، نفر دوم «لوئیس ده گیندوس» وزیر اقتصاد بوده و عهده دار کمیسیونی است که درخواست های متخصصان را برای دستیابی به این پست را مورد مطالعه قرار می دهد.
  این نهاد تخصص عالیرتبه «سوریا» را برای پست مزبور در بانک جهانی در مد نظر قرار داده بود، اما در این میان دولت این انتصاب را اعلام نکرده بود و هیچ کس از اعضای حزب دولت از برگزاری این کمیسیون خبری نداشت .
  بااشاره به این دلیل که این سمت باید علنا اعلام شود و در روزنامه ها منتشر شود تا که داوطلبان برای آن مورد آزمون قرار گیرند، دولت این مرحله را پشت گوش انداخته و بطور مخفیانه ، سوریا را انتخاب کرده بود .
  به این ترتیب دولت که جمعه گذشته (دوازده شهریور ماه) این انتصاب را تصویب کرد، اکنون حرفش را پس گرفته است.
  «ماریانو راخوی» نخست وزیر موقت اسپانیا دوشنبه گذشته از این انتصاب دفاع و آن را نتیجه یک آزمون دانسته که سوریا در آن برنده شده بود.
  در آن هنگام نخست وزیر اسپانیا توضیح نداد چگونه سوریا که در ماه آوریل سال جاری (میلادی) شایسته وزارت صنایع نبود، حالا ناگهان لایق نمایندگی اسپانیا در بانک جهانی در واشنگتن می شود؟.
  شاید در این میان، مخالفت شدید اعضای برجسته حزب مردمی از جمله روسای ایالت های خود مختار گالیسیا، مادرید، «کاستیا ئی لئون» و.. اثر مهمی داشته است.
  علیرغم آنکه سوریا وزیر سابق صنایع اسپانیا از دریافت پستی در بانک جهانی امتناع کرد اما احزاب «سوسیالیست» و «پودموس» کماکان خواهان حضور «لوئیس ده گیندوس» وزیر فعلی اقتصاد در مجلس برای پاسخ گویی این مسئله شده اند و خواسته اند تا وی توضیحات و دلایل خود را برای انتصاب مزبور اعلام کند. در این باره شخصیت های برجسته سیاسی نظرات مختلفی بیان داشته اند:
  «مریچل باتت» از حزب سوسیالیست تاکید کرده که تصمیم سوریا به کناره گیری از این انتصاب دلیل برطرف شدن مسئولیت مقامات دولتی نمی باشد.
  «آلبرت ریورا» رهبر حزب شهروندان از طریق «توئیتر» اعلام کرده است که دولت اسپانیا بالاجبار باعث چشم پوشی «سوریا» شده است.
  احزاب ائتلاف چپ و Compromis با اینکه ابراز خرسندی کرده اند، یادآور جنجالی بودن چنین انتصابی می باشند.
  در صفوف حزب مردمی نیز «آلبرتو نونیث فیخو» رئیس دولت ایالت خود مختار گالیسیا تاکید داشته که چشم پوشی از این انتصاب، کار صحیحی بوده و آن را اقدامی افتخارآمیز برای «سوریا» به حساب آورده است.
  خانم «کریستینا سیفوئنتس» رئیس دولت ایالت خود مختار مادرید و معاون رئیس دولت ایالت «کاستیا ئی لئون» خانم «روسا والدئون» تاکید داشته که «تصحیح عمل نادرست ، هوشمندانه است. ولی دیگر صدمه وارد آمده است».
  شبد **اروپام *۱*۴۹۱** ۱۵۲۸ ** ۱۰۹۵

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  ایرنا

  قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار