رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۵ | کد خبر : 43995
 • سازمان ملل: بیش از یک میلیون افغانی دیگر تا پایان سال آواره خواهند شد✔️

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  رصد اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا؛ استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز چهارشنبه اعلام کرد که سرپرست کمیته هماهنگی کمک های انساندوستانه این سازمان، نسبت به افزایش درگیری های میان طالبان و نیروهای دولتی در افغانستان ابراز نگرانی شدید کرده و گفته است که این درگیری ها از آغاز سال جاری میلادی تا کنون ۲۴۵ هزار نفر از مردم این کشور را آواره کرده است.
  دوجاریک به نقل از این مقام پیش بینی کرد که با ادامه این درگیری ها در مجموع یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از مردم این کشور تا پایان سال جاری میلادی خانه و کاشانه خود را از دست خواهند داد و در داخل و خارج افغانستان آواره خواهند شد.
  وی همچنین یادآور شد که همزمان با افزایش شمار آوارگان ناشی از درگیری های جاری، روزانه نزدیک به ۵ هزار آواره افغانی از پاکستان به کشور خود باز می گردند.
  سخنگوی دبیرکل سازمان ملل این نکته را نیز اطلاع داد که نهاد های انساندوستانه در افغانستان برای تامین نیازهای این آوارگان از جمله مراجعین از کشور پاکستان در نظر دارند بودجه ای معادل ۱۵۰ میلیون دلار در خواست کنند.
  به گفته وی، سرپرست کمیته هماهنگی کمک های انساندوستانه با هشدار در مورد اینکه عدم توجه به سرنوشت این آوارگان ممکن است روزانه به مرگ ۱۲۶ هزار کودک افغان منجر شود، خواستار تلاش های بیشتر جامعه بین المللی برای کمک به این آوارگان شده است.
  بنا به اعلام صندوق کودکان سازمان ملل متحد’یونیسف’، در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیون کودک در جهان بر اثر خشونت و درگیری مجبور به ترک خانه و کاشانه خود و آوارگی شده اند.
  اروپام-۴-۵۴۱/ ۳۴۰۴

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  ایرنا

  قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار