رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵ | کد خبر : 44051
 • ماموستا اسماعیلی: سلب مدیریت از عربستان در اداره حج بزرگ‌ترین خدمت به جهان اسلام است♨️

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  ماموستا یحیی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به بی‌سابقه بودن فاجعه منا اظهار داشت: اگر تاریخ حج و تاریخ مکه را بررسی کنیم، هیچ حادثه‌ای شبیه حادثه منا را پیدا نمی‌کنیم چرا که در نوع خود و از زمان حضرت ابراهیم (ع) تا به حال بی‌سابقه بود و حتی در صدر اسلام هم برای اجرای بهتر مناسک حج، کارها به‌خوبی انجام می‌شد.

  وی با اشاره به فاجعه نامیدن آن حادثه تصریح کرد: حادثه منا قطعا یک فاجعه بود چرا که هشت هزار نفر از  مهاجران الی‌الله و کسانی که به خاطر خدا به حج رفته بودند در یک روز به به دلیل سوء مدیریت حکام سعودی شهادت رسیدند که اگر کمی به فکر مسلمانان و امنیت حجاج بودند این حادثه رخ نمی‌داد.

  امام جمعه موقت مهاباد با تشریح سوء مدیریت سعودی‌ها خاطرنشان کرد: مسئولین عربستان از یک سوی در یمن درگیرند و کودکان و ملت مظلوم یمن را بمباران می‌کنند و از طرف دیگر این قبیل کارها را انجام می‌دهند که به دلیل ندانم‌کاری و بی‌لیاقتی آن‌ها است.

  وی افزود: تنها عامل این حادثه سهل‌انگاری سعودی‌ها نبود چرا که آن‌ها اصلا به فکر مدیریت حج، به فکر مسلمانان و به فکر مقام و بزرگی کعبه نیستند بلکه صرفا به فکر خوش‌گذرانی و خدمت به امپریالیسم و آمریکا هستند.

  اسماعیلی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در سلب مدیریت حج از عربستان اظهار داشت: این فرموده ایشان، بزرگترین اندیشه‌ای است که از رهبری تلاوت شده و باید جهان اسلام از آن استقبال کرده و از طریق شورایی یا همکاری دولت‌ها مراسم حج مدیریت شود.

  وی افزود: دولت هم باید از طریق دیپلماسی و سازمان‌های حقوق بشری از حقوق نه‌تنها حجاج ایرانی بلکه سایر شهدای منا را پیگیری کند چرا که فقط ایران این توان را دارد چرا که بعد از این حادثه کسی جرئت اعتراض نداشت چو بعد از فرمایشات امام خامنه‌ای بود که مسلمانان به جوش آمده و اعتراض کردند.

  امام جمعه موقت مهابادبیان کرد: بنا به فرموده رهبری، علت این حادثه به سوء مدیریت سعودی ها بر‌میگردد چرا که مدیریت نداشته و به‌ فکر جان و امنیت حجاج نیستند که اگر بودند برنامه‌ریزی صحیحی انجام می‌دادند حتی وقتی که میهمانی به منزل فردی می‌آید، وی تمام هم و غم خود را صرف استقبال و پذیرایی از وی می‌کند.

  وی با یادآوری اهمیت مطالعه فلسفه و ارکان حج گفت: در فلسفه وجودی حج و ارکان آن نکات برجسته‌ای وجود دارد؛ از ابتدای حج و از زمانی که حاجی احرام می‌بندد مناسک خاصی هستند که اگر مطالعه دقیق صورت گیرد، مشخص می‌شود که آن حجی که هدف پیامبر (ص) و مد نظر خداوند بوده فراموش شده است که عامل اصلی آن عربستان سعودی است.

  امام جمعه موقت مهاباد با اشاره به اهمیت  برائت از مشرکین در مراسم حج تصریح کرد: در زمان خود پیامبر اسلام (ص) هم این فریضه وجود داشت و حتی زمانی هم که ایشان نمی‌رفتند نوابی را برای مثال حضرت علی (ع) را می‌فرستادند تا در روز حج اکبر برائت از مشرکین کند.

  وی گفت: در صدر اسلام کفار و منافقین مانع از انجام حج و برائت از مشرکین توسط رسول خدا (ص) می‌شدند و الآن هم عربستان سعودی به‌جای آن ها این کار را انجام می‌دهد و مانع از این فریضه الهی می‌شود.

  اسماعیلی افزود: همان‌گونه که امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری بر وجود برائت از مشرکین تاکید دارند که اگر نباشد حج، حج خالی بوده و فایده و سودی ندارد چرا که  فلسفه وجودی حج نشان دادن قدرت و اقتدار مسمانان به کفار و دشمنان اسلام است که الآن بجای کفار، عربستان از اجرای آن جلوگیری می‌کند.

  انتهای پیام/

  تسنیم

  قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار