• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۳ | کد خبر : 44133
 • هواپیما جنگنده روسیه

  به گفته وی “۳ تای آنها در نزدیکی کشتی آمریکایی مانور دادند، و آن را از فاصله کمتر از ۵۰۰ متری دنبال کردند.”

  چند روز پس از مواجهه قایق های تندروی ایران با ناو آمریکایی که درحال نزدیک شدن به حریم آبهای ما در خلیج فارس بود؛ این بار جنگنده سوخوی روسیه بر فراز دریای سیاه به مقابله با یک فروند هواپیمای نظامی تجسسی آمریکا مبادرت کرد.

  به گزارش العالم، وزارت دفاع آمریکا گفت که یک جت جنگنده روسیه از فاصله سه متری یکی از هواپیماهای تجسسی آن که بر فراز دریای سیاه پرواز می کرد، گذشته است.

  مقام های آمریکایی این حادثه را که دیروز (چهارشنبه) از سوی یک جنگنده سوخو-۲۷ روسیه به وقوع پیوست، “خطرناک و غیرحرفه ای” توصیف کردند.

  وزیر دفاع روسیه در واکنش به مقامات آمریکا گفت که هواپیمای آمریکایی درحال نزدیک شدن به سرزمین روسیه بود و خلبان های سوخو-۲۷ براساس مقررات بین المللی عمل کرده اند.

  روسیه درحال حاضر مشغول انجام تمرین های نظامی در دریای سیاه است.

  کاپیتان جف دیویس سخنگوی پنتاگون گفت که هواپیمای پی-۸‌ای پوسایدن نیروی هوایی آمریکا مشغول انجام عملیات معمول در فضای بین المللی بود که جنگنده روس در کنار آن مانوری خطرناک انجام داد.

  او گفت:‌ “این اقدامات به طور بالقوه باعث افزایش غیرضروری تنش ها می شود و می تواند به سوءمحاسبه یا حادثه منجر شود.”

  یک مقام وزارت دفاع آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت که هواپیمای روسی ابتدا از فاصله ۱۰ متری هواپیمای آمریکایی رد شده بود و بعد از ۳ متری آن گذشت.

  اما وزارت دفاع روسیه گفت که جنگنده هایش هواپیمای آمریکایی را متوقف کردند چون به سوی مرز روسیه می رفت درحالی که علائم شناسایی – ترانسپوندر – آن خاموش بود.

  در بیانیه روسیه آمده است:‌ “پس از آنکه جنگنده های روسیه برای تصدیق بصری و تعیین شماره بال آن به هواپیمای تجسسی نزدیک شدند، هواپیمای آمریکایی ناگهان تغییر مسیر داد و دور شد…. خلبان های روسیه کاملا طبق مقررات بین المللی پرواز عمل کردند.”

  مواجهه قایق های تندروی ایران با ناو آمریکایی
  در همین حال چند روز پیش نیز یک ناو گشتی نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس که حال نزدیک شدن به حریم آبهای ایران بود، در مواجهه با قایق های تندروی ایران که به فاصله کمتر از ۱۰۰ متری آن رسیده بودند، مجبور شد مسیرش را عوض کند.

  کاپیتان جف دیویس سخنگوی پنتاگون در این خصوص گفت که ۷ قایق تندرو سپاه روز یکشنبه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۵ درحالی که مسلسل‌هایشان عیان بود به ناو ۵۳ متری یو‌اس‌اس فایربولت نزدیک شدند.

  به گفته وی “۳ تای آنها در نزدیکی کشتی آمریکایی مانور دادند، و آن را از فاصله کمتر از ۵۰۰ متری دنبال کردند.”

  مقابله نیروی دریایی ایران با ناوهای آمریکایی برای جلوگیری آنان از نزدیک شدن به حریم آبهای کشور هر از گاهی به دنبال اقدامات نیروهای آمریکایی صورت می گیرد و از سوی دیگر مقابله جنگنده های روسیه نیز با نیروی هوایی آمریکا هر از گاهی خبر ساز می شود.

  نیروهای نظامی آمریکا به بهانه های مختلف در سراسر جهان به ویژه نیروی دریایی آن در آب های خلیج فارس و سایر پهنه های دریایی بین المللی حضور دارند که رفتارهای شبهه انگیز آنان هر از گاهی منجر به رویدادهایی اینچنینی می شود.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  حضور پررنگ تقلبی‌ها در بازار پوشاک/کسب سود کلان از اجناس بی‌کیفیت بیکاری، معضل بزرگ کشور/ نمی‌توانیم پاسخگوی متقاضیان کار باشیم عکس/ رونمایی از شاسی بلند جدید پژو برندگان این مسابقه به کام مرگ می روند +تصاویر سخنان روحانی در همایش روز ملی روستا و عشایر رواج پدیده چند شغلی در کشور/ حداقل حقوق با تورم رشد نکرد از گلایه یک رفیق سابق از نالوطی‌گری روحانی تا تدبیری برای حرف آخری غیر از پول و قدرت برای انتخابات در راه خدمت گاهی نیاز به تثبیت و گاهی نیز تغییر مدیر است درخواست چهره های شناخته شده کشور برای اعزام به سوریه/ معرفی مداحان متقاضی به نیروی قدس سپاه بارش باران در جاده های شمالی و اردبیل آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم ، زنجان سیاهی لشکر های «زوری» در سفر انتخاباتی روحانی! مقصد:خمین عکس/ بازداشت داعشی‌ها در موصل اگر با این ساعت خواب بمانید ۱۰۰ دلار از دست می دهید+ عکس از بلایی که فانی سر آموزش و پرورش آورد تا بلایی که سر فانی آوردند! مهمترین رویدادهای خبری ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبه فیلم/ آمریکا خبر دارد که اسرائیل چند کلاهک هسته ای دارد پیامدهای ازسرگیری روابط سوریه و مصر دولت به دنبال تغیرات وزرای ناکارآمد نیست بلکه پیگیر تغییر در نقاط رای ساز است/ مسئولان باید پاسخگوی فساد صندوق ذخیره فرهنگیان باشند ایران خواستار پاسخگویی آمران و عاملان بمباران مردم بی‌گناه کرکوک شد