رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۵ | کد خبر : 44338
 • ✔️ آل سعود صلاحیت اداره حج را ندارد/اتهام‌زنی عربستان علیه ایران راه به جایی نمی‌برد

  آل سعود صلاحیت اداره حج را ندارد/ اتهام زنی علیه ایران بی فایده است//جمعهمحمد بهاری  کارشناس مسائل سیاست خارجی در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان پیرامون اظهارات محمد بن نایف ولیعهد عربستان سعودی مبنی بر اینکه ریاض علیه اخلالگران در مسئله حج از جمله ایران واردعمل خواهد شد و با آنها برخورد می کند، اظهار کرد: درارتباط با مسئله مدیریت حج از سوی عربستان سعودی و حکام آل‌سعود باید به این موضوع اشاره کرد که بدون شک تا به امروز مقامات این کشور در اداره مراسم حج رویکرد خوبی را اتخاذ نکرده‌اند.

  وی افزود: قدر مسلم این است که به اعتقاد بسیاری از کشورهای مسلمان جهان از جمله ایران، عربستان لیاقت اداره حج را ندارد و از توانایی کافی در راستای مقابله با حوادث در مناسک حج برخوردار نیست.

  این کارشناس مسائل سیاست خارجی خاطرنشان کرد: حوادثی که هرساله در موسم حج اتفاق می‌افتد نشان می‌دهد که آل‌سعود توانایی اداره این مراسم را ندارد اما نمی‌تواند به این نقطه ضعف خود اشاره کند از این رو ناچار است توپ را به زمین کشورهای دیگر بیاندازد و آنها را مقصر ناکارآمدی مراسم حج معرفی کند.

  بهاری تاکید کرد: طرح مسئله این موضوع که عربستان ادعا می‌کند ایران و یا کشورهای دیگر در مسئله حج اخلال می‌کنند از پایه بی اساس است زیرا چطور ممکن است ایران در مسئله حج اخلال کند اقدامی که تحقق آن امکان پذیر نیست.

  وی تصریح کرد: هیچ گونه اخلالگری از سوی ایران و یا سایر  کشورهای مسلمان جهان در قضیه امنیت حج وجود ندارد و عربستان تنها برای رهایی از مسائل رخ داده در موسم حج و اینکه نمی‌تواند امنیت این مراسم را برای حاجیان تامین کند وارد بازی با کلمات واتهام زنی علیه ایران شده است.

  انتهای پیام/

  منبع: میزان

  قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار