کلنی های حزب اللهی محصور شده در شهرک ها

0 1

نمی دانم چه کسی پیشنهاد شهرک های سازمانی ویژه نیروهای انقلابی را داد اما امروز این مسئله تبدیل شده به یک اپیدمی در همه شؤون و شقوق زندگی جریان حزب اللهی و همین مسئله باعث شده این جماعت از جامعه فاصله داشته باشند.

وقتی همه حزب اللهی ها و برای مثال همه پاسداران انقلاب که باید در جامعه موثر باشند در یک شهرک مثل شهرک محلاتی جمع می شوند و اطرافشان را هم همفکران و همجنس هایشان را می گیرند، دیگر این جماعت نه خبری از واقعیات جامعه دارند و نمی توانند بر جامعه اثر بگذارند، اساسا در این شرایط رسالت انقلابی جماعت حزب اللهی زیر سوال می رود چون تعامل با جامعه در حداقلی ترین شرایط صورت میگیرد.

این مسئله در قم بین روحانیون و طلبه ها هم در حال شیوع است که همه یه سمت شهرک پردیسان می روند و اتفاقا خوشحالند از اینکه همسایه خوبی دارند حال آنکه در لایه دوم این طلبه تبدیل به عنصر بی تفاوت اجتماعی تبدیل می شود. همین مسئله در نوع مواجهه آنها با ثبت نام  مدرسه فرزندان و یا رفتن در تفریحگاه ها و…. ادامه دارد و حزب اللهی ها را در کلنی های شهرکی محصور می کند.

این البته در بین مسئولین در رنگ تر هم هست چنانچه آنچه امروز شاهد آنیم کلنی‌های متشکل از روحانیون و مسئولین بالای شهر نشینی است که فرسنگ‌ها با مردم عادی کوچه و بازار فاصله دارند و هیچ تصوری از واقعیات اجتماعی ندارند، شاید بتوان عامل بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را در همین مسئله یافت.

میکائیل دیانی

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.