رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۰۰ | کد خبر : 44526
 • ✔️ از اعتراض دانشجویان به FATF تا هشدار به هاشمی در نماز جمعه

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، رهبر معظم انقلاب امسال در دیدار خود با دانشجویان پیشنهاد سخنرانی فعالان دانشجویی پیش از خطبه‌ها را مطرح کردند و فرمودند: «تحلیل‌های دانشجویی تحلیل‌هایی باشد که مردم مطّلع بشوند. خب، یکی از کارهای آسان به نظر من این است که در سخنرانی‌های قبل از خطبه‌های نمازجمعه یک برنامه‌ریزی بکنند، دانشجوهایی که اهل حرف زدن هستند، از طرف جمع پشتیبانی بشوند، کمک بشوند، متنهای خوبی تهیّه کنند، بروند در نماز جمعه [بخوانند]. مثلاً قبل از خطبه‌های نمازجمعه -که حالا مسئولین می‌روند و صحبت می‌کنند- یک فصلی هم برای دانشجوها گذاشته بشود. فرض کنید نماز جمعه‌ی یک شهری مثل تهران، مثل اصفهان، مثل مشهد، مثل تبریز، جای کوچکی نیست؛ یک دانشجو برود آنجا حرف بزند، یک عالَم مطلب بیان میکند؛ اینها چیزهای باارزشی است؛ یا مثلاً فرض کنید [نمازجمعه‌ی] تهران. دشمن هم بداند تحلیل شما را؛ یعنی وقتی‌که شما تحلیل کردید حادثه را، موضع‌گیری کردید، اعلام موضع کردید، دشمن هم مطّلع بشود؛ و مطّلع میشود، او زودتر از بعضی از دوستان مطّلع میشود.(۲۳) منطقی و مستدل [هم] باشد؛ این حضور فکری است.»

  از ۲۹ مردادماه امسال نخستین سخنرانی پیش خطبه دانشجویان با سخنرانی محمدحسین قائدشرف دبیر تشکیلات اتحادیه دفتر تحکیم وحدت در پیش‌خطبه‌های نمازجمعه تهران آغاز شد و امروز برای نخستین بار در تاریخ انقلاب اسلامی، به طور همزمان ۱۳ نفر از مسئولان بسیج دانشجویی استان و شهرستان‌های تهران پیش از خطبه‌های نماز جمعه سخنرانی کردند.

  امیرشعبان جولا مسئول بسیج دانشجویی دانشگاهی صنعتی شریف در شهرستان اندیشه، حسین کیانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در شهرستان پردیس، سیدمهدی مرتضایی مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد در شهرستان پاکدشت، امیرحسین غفاریان  مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در شهرستان دماوند، علی مولوی مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما در شهرستان رودهن، مجتبی آصفی مسئول بازرسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران در شهرستان خاورشهر، وحید شورابی مسئول شورای هماهنگی دانشگاه‌های آزاد کشور در شهرستان رباط‌کریم، پیمان تقوی گودرزی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی در شهرستان لواسانات، میثم هادی‌پور مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در شهرستان شهریار، مصطفی ابراهیمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در شهرستان قرچک، صادق پناهی نسب مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در شهرستان قیام‌دشت، مهدی ایران‌پوری مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در شهرستان ملارد و مرتضی فتح‌الله‌زاده مسئول سیاسی مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در شهرستان اسلام‌شهر سخنرانی کردند.

  متن سخنرانی چهار نفر از دانشجویان بسیجی در پیش‌خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های استان تهران به شرح ذیل است:

  * هادی پور: FATFتنها به سیستم بانکی محدود نمی‌شود بلکه بیشتر نهاد‌های نظامی در نظر دارد

  هادی پور مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان شهریار سخنرانی کرد.

  « خداوند متعال را سپاسگذارم که این امکان فراهم شد که امروز در خدمت شما مردم بزرگوار شهرستان شهریار باشم. ابتدا به ساکن از حجت الاسلام والمسلمین سالمی امام جمعه شهرستان شهریار کمال تشکر را دارم  به خاطر ضیق وقت از مطالبی که می‌خواستم مطرح کنم به چند نکته اصلی اشاره می‌کنم.

  فساد اقتصادی

  مقابله با فساد اقتصادی یکی از ارزش های اسلامی است و مقابله با این پدیده از صدر اسلام وجود داشته است این ارزش وجود داشته است

  فرایندی که به جای اجرای فرمان حضرت امیر المومنین علی (ع) که با مالک اشتر می فرماید: هر گاه یکى از ایشان(کارگزارانت) دست به خیانت گشود و اخبار جاسوسان در نزد تو به خیانت او گرد آمد و همه بدان گواهى دادند ، همین خبرها تو را بس بود . باید به سبب خیانتى که کرده تنش را به تنبیه بیازارى و از کارى که کرده است ، بازخواست نمایى . سپس ، خوار و ذلیلش سازى و مهر خیانت بر او زنى و ننگ تهمت را بر گردنش آویزى.

  با وجود  قوانین روشن و نهادهای نظارتی، متاسفانه مفاسد اقتصادی ریشه کن نشده تا جایی که مقام معظم رهبری طی فرمان هشت ماده‌ای مقابله با فساد، به صراحت لزوم ورود نهادهای نظارتی را یادآور شدند. (بخش‌های مختلف نظارتی در سه قوه از قبیل سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و وزارت اطلاعات باید با همکاری صمیمانه، نقاط دچار آسیب در گردش مالی و اقتصادی کشور را به درستی شناسائی کنند و محاکم قضائی و نیز مسئولان آسیب زدائی در هر مورد را یاری رسانند.)

  با گذشت بیش از ۱۵ سال از فرمان هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری و جابجایی قریب به اتفاق تمام مسئولان ذی ربط واستمرار وجود فساد اداری،  می‌توان به یقین اعلام کرد رویه‌ها و فرایندهای موجود در این نهادهای نظارتی ناکارمد است و فساد موجود در سیستم اداری کشور، ریشه در ناکارآمدی این فرایندها و رویه‌های مقابله با فساد دارد.

  فرایندی که به جای نظارت حین اجرا , نظارت بعد از اجرای آنها نه در سال اجرا را مد نظر قرار دهد می رود و نظارت پس از اجرا را هدف قرار داده و به جای مقابله فساد حداکثر در یکسال گذشته ، فساد سال‌های دور را نشانه گرفته است. فرایند مقابله با فسادی که بیش از آنکه اصلاح امور را نشانه گرفته باشد تسویه حساب‌های سیاسی و شخصی را مدنظر قرار داده است.

  فرایندی که به جای سرعت عمل در مقابله با متخلف،  سرعت عمل در مقابله با آشکار کننده تخلف را سر لوحه کار خود قرار داده است.

  فرایندی که به جای مقابله جدی قاطع و سریع با فساد بگونه‌ی شعاری و تبلیغاتی و تظاهرگونه رفتار می‌کند.

  قطعا مردم از نهادهای نظارتی و مسئولان دولتی انتظار دارند نسبت به اصلاح فرایندها و  اشخاص دخیل در مقابله با فساد اقدام نموده و  به فسادهای موجود در سیستم اداری پایان دهند و بر اساس قوانین و مقررات گزارشات مستند خود را به محضر مردم شریف ایران برسانند.

  باید با مظاهر فساد برخورد بشود همانگونه که در مباحث فیش‌های حقوقی، فساد کرسنت و قص علی الهذا معتقد به بررسی دقیق و برخوردهای جدی برای تحقق عدالت بودیم و هستیم در بحث شهرداری و مباحث واگذاری املاک نیز خواستار بررسی دقیق و موشکافانه از جانب نهاد های نظارتی هستیم البته نهادهای نظارتی باید برخورد جدی هم با کسانی داشته باشه که در فضای مجازی با آبروی افراد و نهادها قبل از اثبات جرم بازی می‌کنند چرا که آبروی فرد در جامعه اسلامی ارزش والایی دارد.

  پیام مقام معظم رهبری به حجاج

   رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت فرارسیدن موسم حج ابراهیمی، پیام مهمی خطاب به برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان صادر نمودند. این پیام، امسال در حالی منتشر می‌شود که با کارشکنی‌های حکّام سعودی، زائران ایرانی در مراسم حج بیت‌الله الحرام حضور ندارند.

  نکته اول: مهم‌ترین رکن اصلی نامه رهبری برجسته سازی عنصر سیاسی حج در برابر افرادی است که می خواهند از اسلام چیزی باقی نگذارند و اساس دفاع از مظلوم را که یکی از دلایل بعثت پیامبران  و شهادت  اولیای الهی را به  فراموش بسپارند.

  چگونه می‌توان تصور کرد حج سیاسی نیست در شرایطی وقایع سیاسی همچون غدیر خم و حجه الوداع در تاریخ حیات پیامبر و در موسم حج وجود دارد، اینکه مسلمانان جهان از نژادها، زبانها و دیدگاه‌های مختلف و در یک دوره خاص زمانی دور هم جمع می‌شوند و اعمال مختلفی را انجام می‌دهند این اجتماع خود یک همگرایی جهانی مبتنی بر ارزش های اسلام است عین سیاست محسوب می‌شود.

  حج در بطن خود سیاست را دارد چراکه اجتماعی‌ترین عمل است و اگر سیاست را از حج جدا کرد دیگر حج نیست. حج در تراز حج ابراهیم(ع) حجی است که عمل به مناسک اصیل حج همچون برائت از مشرکین، وفاق جهان اسلام برای مبارزه با صهیونیسم و تکفیر در ان محرز باشد و حج بی‌روح و بی‌تحرک و قیام، حج بی‌برائت، حج بی‌وحدت و حجی که از آن شکست کفر و شرک برنیاید، حج نیست.

  نکته دوم: ایشان درباره خاندان آل سعود، واقعیت‌هایی را مطرح کردند تا نشان دهند آنچه سعودی‌ها می گویند غیرواقعی و غیر مستند است. از سوی دیگر این پیام را می توان یک گزارش اسلامی حقوق بشری نیز دانست. با نگاه به متن این پیام مواردی همچون موضع گیری آل سعود در جنایت های داعش، دفاع از مستکبران جهانی و هم‌پیمانی با صهیونیسم و آمریکا،  بی تفاوتی نسبت به اوضاع مردم مظلوم مسلمان همچون فلسطین، شرارت و سم پاشی و اسلام هراسی و درگیری مذهبی مورد توجه قرار گرفت.

  نکته سوم: تغییر جایگاه رژیم آل سعود از جایگاه مدعی به جایگاه متهم است. تعلّل و کوتاهی در نجات مجروحان نیمه‌جانی که جان شیفته و دل مشتاق آنان در عید قربان با زبان ذاکر و ترنّم آیات الهی همراه بود، نیز قطعی و مسلّم است. مردان قسیّ‌القلب و جنایت‌کار سعودی آنان را با جان‌باختگان، در کانتینرهای دربسته محبوس ساختند و به جای درمان و کمک یا حتّی رساندن آب به لبان تشنه‌ی آنان، آنها را به شهادت رساندند.

  نکته چهارم: استفاده از عبارت شجره‌ ملعونه برای آل‌سعود در پیام حج رهبر انقلاب، بیانگر همان خط منحرفی است که در جهان اسلام به وجود آمده که با رفتار و گفتار خود، موجبات فتنه در بین مسلمین را ایجاد کرده‌اند و گرفتاری‌ها خونباری را برای جوامع اسلامی فراهم آورده اند.

  رهبری معظم انقلاب با نام بردن از موارد حقوق بشری این فضا را به وجود آورد تا در عرصه دیپلماسی رسمی و عمومی موارد نام برده به صورت جدی پیگیری شود مسئولان دیپلماسی کشور بایستی بدانند متن نگاشته شده در پیام کاملا رویکرد مطالبه گرایانه است  بر همین اساس نبایستی مسئولان دیپلماسی کشورمان از حدود پیام رهبری کوتاه بیایند و باید برای هر یکی از بندهای این پیام به عنوان مدافع مظلوم و دیپلمات انقلابی در عرصه بین المللی مطالبه گری کنند نه آنکه ساکت بنشینند تا عربستان علیه جمهوری اسلامی ایران گزارشاتی منتشر کنند و به صورت کامل به نشر اکاذیب و اتهامات بپردازد.

  بایستی کمیته‌ای حقیقت‏ یاب هم از طرف ایران و هم از سوی کشورهای اسلامی تشکیل شود و به دور از هیاهوهای سیاسی و فرافکنی‌های سعودی‌ها این واقعه را بررسی و ابعاد مختلف آن را آشکار نمایند و اقدامات دیپلماتیک را از حالت یک جانبه به دیپلماسی چندجانبه‌گرایانه‌ متشکل از کشورهای قربانی حادثه منا باشند.

  کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس در این چارچوب می‌بایست با فعالیت‌های دیپلماسی بین پارلمان‌های جهان اسلام، ضمن اِعمال فشار بیشتر بر عربستان، سیاست خارجی کشور در قبال منا را بیشتر تقویت کند.

  ایران می‌بایست با در پیش گرفتن ابتکارات جدید در حوزه دیپلماسی عمومی و قدرت نرم، به سمت تنوع‌بخشی به ارتباط‌گیری با اقشار مختلف کشورهای منطقه حرکت کند و در مجموع مقبولیت ارزی و درهمی این شجره ملعونه محدود و توان مانور سعودی‌ها در جنگ روانی علیه ایران را به حداقل برساند .

  امیدواریم در آینده نزدیک  مسلمانان در حج بر پایه توحید، برادری اسلامی درمقابل دشمنان مسلمین متحد و یکپارچه عمل کنند و  به جایگاه اصلی خود رسیده  و از موقعیت ژئوپلیتیکی خود نهایت بهره را برده  و در کنار سایر ملتها با یکدیگر برادر وار زندگی کنند.

  قرارداد FATF

  قضیه اف ای تی اف که امروزه در رسانه های دیداری و شنیداری مورد توجه قرار گرفته و بانک مرکزی با صدور بیانیه‏ای اعلام کرد که با سازمان بین‏المللی مبارزه با پولشویی و «کارگروه ویژه اقدام مالی» آن (FATF) به توافق رسیده است  این گروه که در حال حاضر حدود ۱۹۸ کشور به صورت مستقیم یا از طریق گروه‌های منطقه‌ای در آن عضویت دارند، مدعی تدوین استانداردها و بهبود وضعیت اجرای تدابیر حقوقی، نظارتی و عملیاتی، برای مبارزه با پولشویی، تامین مالی تروریسم و تامین مالی اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی و سایر تهدیدهای مرتبط با سلامت نظام مالی بین المللی است. در سال ۲۰۰۷ جمهوری اسلامی ایران را به اتهام حمایت از گروه های مقاومت، در فهرست کسانی قرار داده که از تروریسم حمایت می کنند.

  آنچه مسلم است تلاش برای پیوستن به این نهاد و انجام تمامی توصیه‌های آن به علت تضاد با منافع ملی، سودی برای کشور نخواهد داشت. در نگاه  آن‏ها رسماً اعلام‏شده ، حزب‏الله لبنان، سپاه قدس، حماس، جهاد اسلامی، انصارالله و همه نیروهای مقاومت که برای حفظ و حراست از سرزمین‌‏های خود با قدرت‏‌های استکباری و نظام‏های دست‏نشانده آن‏ها درگیر هستند، «تروریست»‏! نامیده می‏شوند! و حال آن‏که تعریف ما از تروریسم با تعریف سازمان یادشده، نه فقط مشترک نیست، بلکه صد و هشتاد درجه نیز تفاوت دارد. با توجه به اطلاعات به دست آمده در اثر اجرای این توصیه‌ها، امکان اعمال تحریم‌های هوشمندانه‌تر در آینده وجود خواهد داشت.

  همچنین امکان سوء استفاده از اطلاعات مانند فروش یا افشاء آن‌ها به شرکت‌ها یا کشور‌های دیگر که با ایران وارد معامله می‌شوند وجود خواهد داشت.خودتحریمی، از طریق الزام کردن موسسات مالی داخلی در عدم ارائه خدمات به افراد، نهاد‌ها یا موسساتی که در لیست تحریم قرار دارند.

   توصیه‌های FATF تنها به سیستم بانکی محدود نمی‌شود بلکه بیشتر نهاد‌های نظامی، قضایی مستقل از دولت را نیز شامل می‌گردد؛ بر اساس قواعد (توصیه شماره ۲۱،) FATF تمامی اطلاعات محرمانه حتی قبل از اثبات جرم و تنها با یک سوء ظن و نبود شواهد مستدل باید در اختیار این نهاد قرار گیرد.

  این توصیه نشان می‌دهد، صرفاً یک توصیه اقتصادی نیست و زمینه‌های جاسوسی فراهم و دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده را آسان می‌کند.

  توصیه شماره ۳۱ به بهانه انجام تحقیقات درباره پولشویی و تامین مالی تروریسم خواستار انجام عملیات مخفیانه، شنود مکاتبات و وارسی مکاتبات، دسترسی به سیستم‌های رایانه‌ای و ارائه محصولات به صورت کنترل شده است، که این امر نقض استقلال و امنیت کشور را به دنبال خواهد داشت.

  باید متن اصلی این توافق مورد بررسی کامل کارشناسان قرار گیرد. براساس قانون اساسی باید توافقنامه‌ها و قراردادهای بین المللی در مجلس شورای اسلامی تصویب شود.

  * هشدار به هاشمی در نماز جمعه

  امیر شعبان‌جولا جانشین مسئول بسیج دانشگاه شریف نیز در پیش‌خطبه‌های نماز جمعه شهرستان اندیشه سخنرانی کرد.

  در ابتدا تشکر می‌کنم از امام جمعه محترم و همچنین مسئولان محترم ستاد نماز جمعه که این فرصت را در اختیار جوانان نخبه و دانشجوی این کشور قرار دادند تا بتوانند از این طریق مستقیماً با مردم صحبت کرده و تحلیل‌ها و نگاه‌هایشان را نسبت به مسائل کشور و جهان بی واسطه به مردم بگویند.

  بعد از عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام محمد باقر و همچنین سالگرد درگذشت آیت الله طالقانی، لازم میدانم یادی بکنم از شهدای حادثه منا.

  از خداوند طلب علو درجات را برای آنان دارم و آل سعود خبیث را که سرسپرده آمریکای جنایتکار هستند و باعث و بانی چنین جنایتی شدند نفرین می‌کنیم. با توجه به این که امروز بعد نماز راهپیمایی برای محکوم کردن جنایات آل سعود برگزار میشود، احتمالاً امام جمعه محترم توضیحاتی در این مورد ایراد خواهند کرد فلذا من دیگر وقت شما را نمی‌گیرم و از این موضوع میگذرم.

  وقتی خداوند حضرت رسول را به نبوت مبعوث کرد، شرک و کفر بر تمام منطقه ی عربستان حاکم بود. قدرت و ثروت به صورت کامل در دست مشرکین و کفار بود و هر صدایی را که خوش نداشتند، خفه می‌کردند. با وجود این خفقان هیچ کس جرئت نداشت حرفی بزند که مشرکان و کفار خوششان نیاید.

  رسول خدا در چنین جامعه‌ای به نبوت مبعوث شد. هر کسی که خبر دعوت رسول الله به اسلام را میشنید در ذهنش یقین داشت که به زودی رسول الله کشته خواهد شد و اثری از اسلام باقی نخواهد ماند. هیچ کس از مردم ذره ای احتمال نمیداد که اسلام بر شرک و کفر پیروز بشود. رسول الله فقط یک نفر بود بدون هیچ قدرت و ثروتی. در آغاز کار پیامبر تصور پیروزی اسلام تقریباً غیرممکن بود. اما نهایتاً اسلام توانست بر کفر و شرک پیروز شود و حکومت مقتدر اسلامی را تشکیل بدهد.

  شرک و کفر نتوانستند در برابر تشکیل حکومت اسلامی کاری از پیش ببرند ولی میبینیم بعد از مدتی نفاق توانست حکومت اسلامی را از بین ببرد. کاری که شرک و کفر و حتی یهود همه با هم نتوانستند انجام دهند، نفاق انجام داد.

  در جنگ احزاب همه دشمنان اسلام کنار هم قرار گرفتند تا اسلام از بین برود. نتوانستند مانع تشکیل حکومت اسلامی شوند اما نفاق در داخل جامعه اسلامی به تدریج ریشه های حکومت را از بین برد طوری که تا بیش از هزار سال پس از آن دیگر چنان حکومت اسلامی ای شکل نگرفت.

  باید مراقب نفاق بود. نفاق میتواند با حکومت اسلامی ما هم چنان کاری کند که با حکومت رسول خدا کرد. العیاذ بالله مگر ما از رسول خدا بالاتر هستیم که نفاق نتواند جمهوری اسلامی را از بین ببرد؟ خیلی باید مراقب بود. نفاق حکومت رسول خدا را از بین برد! مراقب باشیم مبادا عده‌ای به ظاهر مسلمان و متدین از درون حکومت و از درون نظام، نظام را از بین ببرند. مبادا شعار اسلام بدهند اما آرمان های انقلاب اسلامی ما را از بین ببرند.

  آرمان‌های انقلاب اسلامی چیست؟ چطور ممکن است کسی شعار اسلام بدهد ولی آرمان انقلاب اسلامی را از بین ببرد؟ برای پاسخ به این سؤال لازم است نگاه کنیم به شرایطی که در آن انقلاب اسلامی به ثمر نشست.

  شرایط جهان قبل از انقلاب اسلامی ما خیلی شبیه به شرایط عربستان پیش از بعثت رسول اکرم بود. همان طور که گفتم، وقتی رسول اکرم مبعوث شدند، عربستان غرق در حاکمیت شرک و کفر بود.

  شرایط جهان قبل از انقلاب اسلامی را نگاه کنید. آمریکا رسماً حکومت بلامنازع در جهان حاکم کرده. همه کشورها را مجبور کرده با پول آمریکا با هم معامله کنند. آمریکا چه کاره است که همه را مجبور میکند با پول او معامله کنند؟ آمریکایی ها بعد از جنگ جهانی دوم که دو تا بمب اتمی در ژاپن انداختند، همه کشورها را ترساندند که اگر به حرف من گوش نکنید همان بلا را سر شما هم می آورم. آمریکا با ایجاد چنین رعب و وحشتی در تمام کشورها، حکومت خود را بر جهان برقرارکرد. هیچ کشوری از این وضعیت راضی نبود. هیچ کشوری حاضر نبود کشور دیگری بر او حکومت کند و برای او تعیین تکلیف کند اما از ترس آمریکا همه سکوت کردند.

  همین امروز شما نگاه کنید! هر جای جهان که اتفاقی میفتد آمریکا میاید و دخالت میکند. برای کشورها نسخه میپیچند که تو چطور باید عمل کنی و چطور نباید عمل کنی. یکی نیست به آمریکا بگوید: «به تو چه؟ تو چه کاره ای که برای کشورها تصمیم میگیری؟». آمریکایی ها عملاً قوانین بین المللی را خودشان وضع میکنند و به کشورهای دیگر تحمیل می‌کنند. وضعیت جهان به این شکل است.

  بانک های جهان را جریمه می‌کنند به این خاطر که با بانکهای ایرانی معامله کرده‌اند. این جریمه فکر می‌کنید به کجا میرود؟ به حساب شهرداری نیویورک واریز میشود! یعنی آمریکا ایران را تحریم می‌کند، اگر هم کشوری با ایران وارد معامله شد جریمه اش می‌کنند و پول جریمه را به حساب شهرداری یکی از شهرهایشان واریز میکنند. این است وضع آمریکا. این است وضع دشمنان ما. این دیکتاتوری و حکومت ظالمانه‌ای که بر جهان حاکم کرده اند به وضوح از اعمال و رفتارشان پیداست.

  در شرایطی که جهان تحت سلطه کفر و شرک است. در شرایطی که ۸۰ درصد ثروت جهان دست آمریکا و اسرائیل است؛ امام خمینی در ایران قیام کرد و سیلی محکمی به آمریکا زد. انقلاب ما از اول شعار «نه شرقی، نه غربی» داد. مردم جهان که از حکومت بلامنازع آمریکا ناراضی بودند وقتی ایران را دیدند توجهاتشان به ایران جلب شد. برایشان مهم بود که آیا میتوان قواعد آمریکا را نپذیرفت و زنده ماند؟

  بعد انقلاب آمریکا سیطره خودش بر جهان را در معرض خطر دید. امروز میبینیم شیعیان در تایلند بعد نمازهایشان دعای «خدایا خدایا تا انقلاب مهدی…» را میخوانند. فارسی بلد نیستند اما این دعا را از حفظ میخوانند. ازایشان میپرسی چرا این دعا را میخوانید؟ مگر فارسی بلد هستید؟ میگویند معنای دعا را نمیدانیم فقط میدانیم دعا برای سلامتی رهبر ایران است! این قدر انقلاب اسلامی توانسته در دل مردم جهان نفوذ کند.

  این از شرق آسیا. از آن طرف در عمق خاک آمریکا ببینید انقلاب چه غوغایی به پا کرده. یکی از دوستان من اهل آمریکاست. سه چهار سال است که آمده ایران. در قم درس طلبگی میخواند که برگردد آمریکا و تبلیغ اسلام کند. این دوست من در آمریکا وکیل بود. دکترای حقوق داشت. او برایم تعریف می‌کرد.

  می‌گفت در آمریکا به مسلمانان خیلی ظلم میشود و من وکیل مسلمانان میشدم. یک بار رفته بودم داخل زندان جهت وکالت یکی از مسلمانان که دیدم عکس امام خمینی در جیب دارد. به او گفتم این چیست؟ مگر ایرانی هستی؟ او گفت نه. این فرد رهبر همه ماست. فقط رهبر ایران نیست.

  خلاصه کنم بحثم را. امام خمینی در شرایطی قیام کرد و انقلاب اسلامی را به ثمر رساند که همچون صدر اسلام شرک و کفر در جهان جولان میداد. تمام شرک و کفر در کنار هم قرار گرفتند تا انقلاب اسلامی ما را از بین ببرند، جنگ راه انداختند، تحریم کردند، جنگ روانی کردند، جنگ فرهنگی کردند، جنگ اقتصادی کردند، همه کار کردند اما هنوز انقلاب اسلامی سرپاست. به وعده ی الهی انقلاب اسلامی در برابر مشرکین و کفار هرگز شکست نخواهد خورد؛ اما در برابر منافقینی که داخل نظام هستند معلوم نیست. باید مراقب بود و سعی کنیم نفاق را خوب بشناسیم.

  پس یکی از آرمان‌های اساسی انقلاب همین مبارزه با سلطه ی آمریکا بر جهان است. این یک آرمان اساسی است که نباید به هیچ وجه فراموش شود. اگر کسی شعار اسلام سرداد ولی به این آرمان پایبند نبود، خطرناک است. باید در برابر او مراقب بود.

  گفتیم آمریکا برای از بین بردن ایران و جمهوری اسلامی روش های متعددی را به کار گرفته اما هنوز نتوانسته کار را پیش ببرد. گفتیم طبق وعده الهی پس از این هم نخواهد توانست کاری کند مگر این که از داخل کشور بتواند به انقلاب اسلامی آسیب بزند. این که امام خامنه‌ای هم بارها نسبت به نفوذ دشمن هشدار دادند علتش همین است.

  آمریکا تا نتواند در داخل کشور نفوذ کند، نخواهد توانست آسیبی به ما بزند پس امروز اساسی ترین برنامه ای که برای ضربه زدن به کشور ما دنبال می‌کند، بحث نفوذ است.

  پروژه نفوذ ابعاد بسیار زیادی دارد که من به علت ضیق وقت در این جا فقط یک بُعد آن را شرح می‌دهم. ببینید! آمریکا میخواهد کشور را به دو بخش تقسیم کند. اسم یک بخش را می‌گذارد آدم های خوب و یک بخش هم آدم‌های بد. از نظر آن ها آدم‌های خوب کسانی هستند که با آنها مذاکره می‌کنند و آدم‌های بد کسانی هستند که مذاکره نمی‌کنند.

  می‌خواهند بین این دو بخش دعوا راه بی اندازند و در نهایت انقلاب را از بین ببرند. حواستان را جمع کنید. ما همه در یک جبهه هستیم در مقابل آمریکا. چه آقای روحانی و آقای ظریف و چه مایی که منتقد خط مشی این عزیزان هستیم همگی در یک جبهه در مقابل آمریکا ایستاده ایم. آمریکا این را نمیخواهد. میخواهد اختلاف بی اندازد تا انقلاب را نهایتاً از بین ببرد. این را هم بگویم که اگر خدای ناکرده انقلاب از بین برود این طور نیست که با آدم‌های –به قول خودشان- خوب برخورد مناسبی داشته باشند و آنها را عزیز کنند. نخیر!

  شما سرنوشت مُرسی را در مصر ببینید! چقدر با آمریکایی ها مذاکره کرد و سعی کرد به آمریکا نزدیک شود اما نهایتاً ببینید چطور با او رفتار کردند! او را و طرفدارانش را گرفتند و انداختند زندان و خیلی ها را هم اعدام کردند. در ترکیه ببینید چقدر اردوغان به آمریکایی ها خدمت کرد اما در آخر کودتایی را علیه او راه انداختند که البته بی فرجام ماند. اصلاً چرا راه دور برویم؟ در همین کشور خودمان. مصدق را ببینید چه کردند؟ دکتر مصدق در زمان نخست وزیری اش چند بار به آمریکا نامه نوشت و درخواست کمک کرد.

  چهل روز به آمریکا رفت و مذاکره کرد تا آمریکا به ایران کمک کند. نهایتاً با مصدق چه کردند؟ ۲۸ مرداد کودتا کردند و مصدق را به بدترین شکل ممکن گرفتند و در دادگاه محاکمه کردند.

  آمریکا می‌خواهد ایران را به خوب و بد تقسیم کند. با خوب ها که می‌خواهد در نهایت همان کاری را بکند که با مرسی و مصدق کرد. با بد ها هم که از همین الآن می‌گویند باید مقابله کرد و از ایران انداختشان بیرون! یعنی رسماً در اظهاراتشان در امور داخلی کشور ما دخالت میکنند و خجالت هم نمیکشند. به هیچ وجه نباید فریب این آمریکای پلید را خورد.

  ما در ایران همه پشت به پشت هم داده ایم و یکی هستیم. اگر من از روند مذاکرات در برجام انتقادی میکنم یا اگر در بحث قراردادهای نفتی یا قرارداد بانک مرکزی با FATF نقدی وارد میکنم نه از این جهت که با عده ای خصومت دارم و این انتقادات را می‌کنم، بلکه از سر دلسوزی است. من دانشجو هستم. من نه عضوی از جناح های سیاسی هستم و نه حتی از سر کار آمدن افراد مختلف نفع شخصی میبرم. انتقادات من دلیلی ندارد مگر دلسوزی.

  بنابراین از انتقادات نباید برداشت خصومت شود و نباید با انتقادات خصمانه برخورد شود. این دقیقاً چیزیست که دشمن میخواهد. ما باید وحدت خودمان را حفظ کنیم و در کنار هم باشیم و اگر هم انتقادی هست برای اصلاح امور است. همین.

  آمریکا چطور میتواند ایران را به خوبها و بدها تقسیم کند؟ از چه روشی میخواهد برای این کار استفاده کند؟ یک نمونه از روشهایی که برای این هدف پی گرفته را توضیح می‌دهم.

  یک نهاد بین الدولی هست به نام FATF این نهاد که یکی از مؤسسین اصلی اش آمریکاست به ظاهر هدفش مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم در جهان است. ایران در لیست سیاه این نهاد قرار دارد. مسئولین دولتی با این نهاد مذاکراتی را داشته اند و ظاهراً به توافقاتی هم رسیده‌اند که می‌گویند محرمانه است و حاضر نیستند به صورت عمومی منتشر کنند تا مردم از جزئیات آن مطلع شوند. به گفته مسئولین دولت و همچنین به استناد قوانین این نهاد، برای این که ایران از لیست سیاه خارج شود باید بانکهای ایران از این پس خدماتی به افرادی که از جانب آمریکا تحریم شده اند ارائه نکنند.

  یعنی آمریکا در نظام اقتصادی ایران یک خط میکشد و میگوید از نظر من یک عده خوب هستند و می‌توانید به آن‌ها خدمات بانکی ارائه کنید و عده‌ای دیگر بد هستند و نباید به آن ها خدمتی ارائه کنید. حالا بدها یا به عبارت دیگر کسانی که آمریکا تحریمشان کرده چه کسانی هستند؟ سپاه، وزارت اطلاعات، صدا و سیما، وزارت فرهنگ و بیش از صد شخص و دستگاه دیگر در جمهوری اسلامی. حاصلش چه شد؟

  همان که آمریکایی‌ها میخواستند. ایجاد یک شکاف عمیق در نظام مالی کشور. عده‌ای که آمریکا تحریم کرده افراد بد هستند و نباید به آن‌ها خدمات بانکی داده شود و عده‌ای دیگر خوب هستند و میتوان به آن‌ها خدمات بانکی ارائه داد.

  این یکی از روش‌های آمریکایی‌ها برای ایجاد شکاف است که باید حواسمان را جمع کنیم و نگذاریم آمریکا به اهداف شومش برسد. آمریکا با تمام پلیدی‌هایی که دارد ای کاش اقلاً در وعده هایش صادق بود.

  خدا را شکر مدت زیادی از تجربه برجام نگذشته. ما در برجام اوج بدعهدی ها و دروغگویی های آمریکایی ها را دیدیم. ایران به تک تک تعهداتش عمل کرد اما آیا وضع اقتصاد بهتر شد؟ آیا تغییری در اوضاع رخ داد؟ مشکلی از مشکلات مردم حل شد؟

  آمریکا به تعهداتش عمل نکرد. کار به جایی رسید که رئیس بانک مرکزی به آمریکا رفت و گله کرد که از برجام تقریباً هیچ چیز عاید ایران نشده. گرهی از اقتصاد کشور باز نشد. این تجربه به خوبی نشان داد که حل مشکلات اقتصادی به دست آمریکا و فرانسه و انگلیس نیست. اگر از طریق آمریکا می‌شد مشکلات کشور را حل کنیم، همان زمانی که مصدق درخواست کمک کرد مشکلات ما حل می‌شد اما نشد.

  امروز در بین جوانان مشکل بیکاری داریم. همین مشکل بیکاری باعث شده سن ازدواج در جامعه بالا برود و به تبع آن بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی گریبان جامعه ما را بگیرد.

  امروز مشکل رکود داریم. بسیاری از کارخانه‌های ما تعطیل شده اند مثل کارخانه ی ارج. بسیاری از کارخانه ها در شرایط سختی به سر میبرند مثل GLX. چه کسی میتواند این مشکلات را برطرف کند؟ آیا آمریکا میتواند مانع تعطیلی کارخانه‌های ما بشود؟ ریشه ی مشکل کجاست؟ ریشه ی مشکل همین است که ما تمام توجهمان را به خارج کشور معطوف کرده ایم و فکر میکنیم از آن جا میتوان مشکل را حل کرد. فکر کردیم با برجام و… می‌توان مشکلات را حل کرد. اما آیا مشکلات حل شد؟

  یکی از برکات انقلاب اسلامی پیشرفت چشمگیر علمی کشور بود. ما جوانان در دانشگاه توانایی‌های بسیار زیادی داریم. نخبگانی در دانشگاه‌ها داریم که بسیاری از کشورها برای جذبشان سر و دست می‌شکنند.

  اگر به این جوانان اعتماد کنیم بی شک میتوانیم تمام مشکلاتی که امروز در کشور داریم را حل کنیم. مثلاً جمعی از دوستان ما در دانشگاه شریف ماهواره‌ای ساختند با قابلیت‌های بسیار بالا اما مسئولین دولتی به جای حمایت از آن با بی توجهی‌های مکرر باعث شدند این ماهواره در گوشه‌ای خاک بخورد و بسیاری از سازندگانش ناامید شده و از ایران بروند.

  بسیار زیاد داریم از این دست افرادی که اگر به این ها اعتماد می‌شد و بها داده می‌شد می‌توانستیم مشکلات کشور را برطرف کنیم اما با بی اعتنایی مسئولان مواجه شدند.

  ای کاش مسئولین به جای اعتماد به کشورهای غربی به جوانان کشور خودمان اعتماد میکردند. باور کنید که کلید حل بسیاری از مشکلات در دست ما جوانان و دانشجویان در دانشگاه هاست.

  ای کاش به این ظرفیت عظیم و استعدادهای بی شمار اعتماد کنیم. ای کاش به جای این که عزت را در مذاکره با آمریکا ببینیم، در جوانانی می‌دیدیم که با هوش و ذکاوت خود راه های صد ساله کشورهای غربی را در مدتی کوتاه طی کردند.

  برمی‌گردم به بحث اولم. انقلاب اسلامی به هیچ وجه از آمریکا و جبهه کفر و شرک آسیب نخواهد دید. این وعده الهی است؛ اما از جریان نفاق و از داخل کشور ممکن است جمهوری اسلامی صدمات جبران ناپذیری ببیند؛ همانطور که حکومت رسول خدا با تجمع تمام قوای کفر و شرک آسیب ندید ولی در برابر اقدامات منافقین تاب نیاورد.

  امروز در شرایطی قرار داریم که در تمام کشورهای اطراف ما جنگ و ناامنی است. در افغانستان، در پاکستان، در عراق، در ترکیه، در بحرین، در یمن، در سوریه میبینید که دور تا دور ما مردم خواب آرامی ندارند. هر لحظه نگرانی یک انفجار و یک تیراندازی را دارند. اما کشور ما در امنیت کامل به سر می‌برد.

  هر شب که میخوابیم نگران نیستیم که فردا صبح در کوچه هایمان یک انفجار رخ دهد. در چنین شرایطی که آتش جنگ در تمام اطراف ما شعله کشیده و هر روز افروخته تر میشود چه چیزی امنیت کشور ما را تأمین کرده؟ جز این است که نیروهای نظامی و مسلح از جمله سپاه با زحمات شبانه روزی توانسته‌اند این امنیت را برای ما به ارمغان بیاورند؟ من از شما یک سؤال میپرسم. به نظر شما اگر در چنین شرایطی سپاه را تعطیل کنیم، آیا باز هم چنین امنیتی خواهیم داشت؟

  امروزه برخی از مقامات بلندپایه ی کشور صحبت از این میکنند که اگر هزینه های نظامی را حذف کنیم میتوانیم این هزینه ها را صرف امور دیگری کرده و پیشرفت کنیم. مطمئن باشید اگر در کشوری که شرایطی مشابه کشور ما را دارد چنین سخنی گفته میشد، گوینده این حرف در دادگاه به شدیدترین نحو محاکمه میشد. کسی که چنین حرفی میزند خودش حاضر نیست لحظه ای بدون تیم حفاظت در خیابان ظاهر شود. هر کجا که میروند باید تیم حفاظت بزرگی با خودشان ببرند که مبادا گزندی ایشان را تهدید کند. چه شده که اکنون سخن از حذف نیروهای نظامی و توانایی موشکی و… می‌زنند؟

  من دلسوزانه می‌گویم. تصورم این است که این افراد به دنبال منافع حزبی و جناحی خویش توجهشان به منافع ملی را از دست داده اند. به همین خاطر میخواهم به عنوان یک دانشجو به عنوان کسی که عضو حزب و جناحی نیست و فقط مصالح آینده کشور را میبیند به ایشان تذکر دهم که تجربه نشان داده که تحمل جمهوری اسلامی حدی دارد. درست است که مثل سایر کشورها گوینده این حرفها به دادگاه کشیده نشده اما نظام اسلامی همیشه این چنین با محبت برخورد نمیکند. بر خود ایشان و بر همگان ثابت شده که نظام اسلامی وقتی از آستانه ی صبرش بگذرد با کسی تعارف ندارد؛ ولو آن شخص از مقامات بلندپایه باشد، ولو آن شخص سابقه مبارزات انقلابی هم داشته باشد.

  * ابراهیمی: عده‌ای به بهانه‌های متعدد سعی در معامله عزت ملی بر سر هیچ دارند

  مصطفی ابراهیمی عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در پیش خطبه‌های نماز جمعه شهرستان قرچک به سخنرانی پرداخت.

  با عرض سلام و درود به ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس به ویژه ۳۶۰ شهید گلگون کفن شهرستان شهید پرور و همیشه در صحنه انقلابی قرچک و ۱۳ شهید حرم آل الله مدافع حرم قرچک و روح پر فتوح بنیان گزار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی رحمه الله علیه آرزوی سلامت و طول عمر برای نایب برحق امام عصر حضرت امام خامنه ای را از در گاه الهی مسئلت می‌کنم.

  همچنین فرا رسیدن هشتم ماه ذی الحجه , شهادت پنجمین گل بوستان نبوی و شاهد واقعه عظیم عاشورا ,امام محد باقر علیه السلام را خدمت تمامی شیعیان جهان تسلیت عرض می‌کنم.

  بنا بر امر و تاکیدات امام خامنه‌ای مد ظله العالی در ماه مبارک رمضان در سنت حسنه هر ساله دیدار با دانشجویان و دانشگاهیان پیرامون ضرورت اصل تبیین به عنوان یکی از گزاره های جهاد کبیر به عنوان وظیفه ای برای روشنگری و آگاه سازی بدنه جامعه اسلامی از طریق نخبگان جامعه و تحصیل کرده در مراسمات و تریبون‌های رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران , ما نخبگان دانشگاهی تصمیم گرفتیم همچون همقطارانمان همچون همت‌ها, باکری‌ها, چمران‌ها, وزوایی‌ها , دیالمه‌ها و احمدی روشن‌ها که از آزمون‌هایی که برای اعتلا و حفظ انقلاب اسلامی با خون خود سربلند بیرون آمدند ,این بار گفتمان اصیل انقلاب اسلامی و امام روح الله و راهبردها و مسائل مهم تاثیر گذار داخلی, منطقه‌ای و جهانی را از طریق تریبون مقدس نمازجمعه سراسر کشور و استان تهران پیگیری کنیم.

  اینجانب مصطفی ابراهیمی دانشجوی مقطع دکتری رشته مهندسی هوافضا عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خداوند متعال را شاکرم که توفیق ی نصیب شد تا به عنوان نماینده جمعی از دانشجویان انقلابی در سنگر نماز جمعه در رابطه با چندی از مسایلی که به عنوان دغدغه‌های دانشجویان و ملت شریف ایران اسلامی است با شما مردم انقلابی و شهید پرور همیشه در صحنه و تاثیر گذار شهرستان قرچک سخن بگویم.

  از رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای تشکر می‌کنم که با اعتماد و اعتقاد ایشان به نسل جوان و آینده ساز انقلاب اسلامی از حامیان همیشکی این نسل بوده اند و این تریبون مهم را در اختیار جوانان قرار دادند و جا دارد قدر دانی ویژه ای از ستاد نماز جمعه قرچک و امام جمعه محترم شهرستان قرچک داشته باشم که برای تحقق این امر رهبری پیش قدم شده و از دانشجویان برای حضور در این تریبون دعوت کردند.

  می خواهم در رابطه با مسئله ای صحبت کنم که شاید چندین بار بر آن تاکید شده و اکنون عده ای درصدد انجام عمل های مخالف آن برآمده اند. حفظ عزت ملی و کرامت ملت ایران یکی از مهمترین مسائلی است که شاید عده‌ای به بهانه‌های متعدد سعی در معامله کردن آن بر سر هیچ! هستند.

  عزتی که این ملت شریف برای رسیدن به آن انقلاب اسلامی ، ۸ سال دفاع مقدس و ۸ ماه دفاع در برابر فتنه گران را در تاریخ خودثبت کرد تا عزتش حفظ شود و کسی نتواند دست بالا برای وی داشته باشد . اما مثل اینکه برخی وعده و وعید های انتخاباتی چشم آقایان را کور کرده و این افراده با بهانه های واهی و دروغ پردازی سعی در به ذلت کشاندن عزت این مردم هستند.

  آمریکا و انگلیس و اسرائیل و  سایر دشمنان قسم خورده این مرز و بوم بارها وبارها در طول تاریخ ثابت کرده اند که مانع پیشرفت ایران و ملت آن خواهند بود و در طول تاریخ هر کشوری که به آنها اعتماد کرده است چیزی جز ذلت برایشان عاید نشده است. با این همه جای سوال دارد که چرا عده ای از مسئولین با آغوش باز و ولع تمام خواستار غش کردن برای چهره بزک شده این دشمنان جمهوری اسلامی ایران هستند.

  موضوع مهمتر اینکه اکنون زمان آن است که با صراحت ، صلابت و قدرت تمام در برابر این زورگویان ایستاد چرا که اینان با عدم عمل به قول هایشان بار دیگر ثابت کردند که قابل اعتماد نیستند و عده ای که بر حسب حرف آنها آب خوردن و معیشت مردم را به برجام گره زده بودند باید بدانند سخت در اشتباه بوده اند و باید شفافانه با ملت سخن بگویند و اعلام کنند که برجام نه تنها سندی برای عزت ایران اسلامی نیست بلکه باید به عنوان برگ زرینی تحت عنوان سند خیانت و غیر قابل اعتماد بودن شیطان بزرگ نام گذاری گردد.

  قرار بود با نرمشی قهرمانانه در گفتگویی عزتمندانه، پشت ابرجنایتکاران آمریکا و انگلیس را، دیپلماسی هوشمند ایران، بخاک بمالاند؛ ایران را از محاصره اقتصادی توسط غرب که با همآهنگی سران داخلی فتنه، ایجاد شده بود، رها سازد؛ چرخ سانتریفیوژ ها را همزمان با چرخ اقتصاد مردم بچرخاند؛ عزت پاسپورت ایرانیان را مضاعف سازد؛ استقلال و آزادی ایران در جهان را با پرچم جمهوری اسلامی بر بام بین الملل برفرازد؛ و بسیاری وعده‌های شیرینی که در باره گشایش اقتصادی «جامعه بی نیاز از یارانه‌ها» مطرح شد و مردم ما باور کردند.

  مخالفت با شعار ملی «مرگ بر آمریکا» و «ماجراجویی» نامیدن فلسفه «استکبارستیزی»؛ دریوزگی حقارت باردر برابر آمریکا و تحمل خفت های مزدورانش در منطقه؛ واگذاری فناوری هسته ای، تعطیلی سازمان تحقیقات فضایی؛ پرهزینه دانستن استقلال ملی، اعلام ناتوانی ملی برای مقاومت در برابر قدرت های بزرگ؛ اعلان آمادگی برای تحقق برجام های ۲ و ۳ و تغییر زبان انقلاب؛ نعمت خدا دانستن برجام و تهدید به عذاب الهی برای نقد بدعهدی‌های آمریکا؛ تضعیف آرمان‌های انقلاب و هر نهاد انقلابی؛ انعقاد قراردادهای نفتی ضدملی؛ نابود کردن صنایع و تولیدات کشاورزی و دامداری؛ اجرای کامل پروتکل تحمیلی الحاقی؛ افراطی گری و تندروی دانستن هر نوع روحیه انقلابی؛ بزدل و ترسو نامیدن دشمنان آمریکا و مخالفان مذاکرات خفت بار؛ تخریب نیروهای حزب اللهی؛ عوام فریبی و پوپولیسم نامیدن مردمداری و ساده زیستی؛ ترویج تجملگرایی به سبک دوره کارگزاران؛ مخالفت با ترویج دین توسط حکومت؛ صاحبان حقوق های نجومی را ذخیره های انقلاب و امانتداراران حکومت نامیدن؛ نفی هنر و هنرمند ارزشی؛ ایستادگی در برابر دشمن را خرج کردن از جیب مردم دانستن؛ ردکردن «اسلام انقلابی»؛ حمله علنی به صدا وسیما و نفی فیلترینگ و ممنوعیت شبکه های ماهواره ای؛ تاخت و تاز به شوری نگهبان و سپاه پاسداران؛ مهم ندانستن بُرد موشک ها و آرمان ندانستن سانتریفیوژها؛ تحریف عاشورا و تاریخ اسلام به سود تعامل با آمریکا؛ بذل و بخشش بیت المال به اعوان و انصار غیرانقلابی؛ تحمیل فقر مفرط بر میلیون‌ها جوان بیکار ایرانی؛ ترویج کنسرت بجای پیگیری حقوق ملت در قرارداد کرسنت.

  سه سال است که بعضی ها بارها در مقابله با انتقادات امام خامنه ای از بدعهدی آمریکا، نقش «سخنگوی کاخ سفید» را برعهده می گیرند؛ بنیان های فکری گفتمان انقلاب اسلامی و آرمان های انقلاب را مورد تهاجم قرار می دهند؛ نیروهای انقلابی را با انواع توهین و تهدید، منزوی می‌کنند؛ با طرح «رفع حصر از سران فتنه»، برجام بانکی را به کشور تحمیل می کنند، تا کل اطلاعات شبکه بانک های ایران در اختیار دشمنان کشور قرار گیرد و هم نهادهای انقلاب- مانند سپاه، قرارگاه خاتم الانبیاء، صداوسیما، وزارت اطلاعات، وزارت دفاع و… به نیابت از استکبار صهیونیستی، در داخل کشور تحریم شوند و به محاصره درآیند.

  بعضی‌ها که خود شما خوب می‌دانید کدام بعضی‌ها، گستاخانه مقابل مواضع امام خامنه ای، طعنه می‌زند، دیگر شرم هم نمی‌کند که سردار رشید سپاه آزادی بخش اسلام و قهرمان امت در مبارزه با تروریسم جهانی، یعنی حاج قاسم سلیمانی، رسماً به عنوان تروریست در داخل کشور تحریم شود !

  هرجا می‌ترسند و «کم می‌آورند »، بعضی‌ها که شهرت ستون انقلاب بودن را به یدک می‌کشند به یاریشان  می‌شتابند و در نفی موشک‌ها و اصل نیروهای مسلح، تخریب و زدن نیروهای انقلابی، تشدید دریوزگی به بارگاه آل سعود آن شجره ملعونه و خبیثه، سنگ تمام می‌گذارند.

  اما نیروهای انقلاب اسلامی، همچون شهید جهان آرا، فارغ از خیانت ها و حماقت‌های بنی صدر، به آزادی خرمشهرهای بسیار در سراسر جهان اسلام، بعد از پاکسازی ایران از شرارت منافقین بد دل و کینه توز، در انتظار آینده ای پرفروغ ایستاده‌اند و عاشقانه به استقبال ترور شخص و شخصیت انقلابی خویش توسط عوامل نفاق هزارچهره می روند.

  نتیجه این است ضرورتا جهت آگاهی دوباره ملت جریان غربگرای حاکم برامورات جاری مملکت اقدامات زیر را که در تاریخ مملکت بی‌سابقه است بر سرملت آورده اند.

  نابودی دانش هسته‌ای

  توقف رشد و توسعه علمی

  تعطیلی کارخانه‌ها و صنایع بزرگ

  قراردادهای بی‌سابقه و ننگین نفتی

  قراردادهای ذلت بار بانکی

  نفوذ و جاسوسی بی‌سابقه دشمنان

  کاهش ازدواج و رواج بی‌سابقه فساد و فحشا در جامعه

  حمله سنگین وزارت فخیمه بهداشت دولت بی‌تدبیر به طب ایرانی-اسلامی

  فسادهای هزاران میلیاردی

  اشرافیگری و غارت بیت‌المال توسط برخی مدیران فاسد

  حقوق‌های نجومی و متاسفانه املاک نجومی

  بنظر ما در صورت غفلت و پیروزی دوباره این جریان، طبق تجربه تاریخی باید منتظر تجزیه کشور باشیم.

  شاهد ماجرا اینست که کارشان را با کنار گذاشتن قدرت نظامی ایران ما شروع کرده اند.

  ای مردم آگاه باشید در پی گذشت یک سال از  حادثه تاسف بار منا و کشته و مجروح شدن مظلومانه حجاج بیت ا… حرام  در این بخش از عرایض خود به نکاتی اشاره خواهم داشت.

  گویی آیه کریمه در همین عصر نازل شده و گویی برای آل سعود و امثال آل سعود در طول تاریخ و برای ملت مجاهد بزرگ ایران و حجاج بیت الله الحرام در عصر حاضر و امثال آنان در همه اعصار آمده است. خداوند تعالی می فرماید: شما کوردلان آب رسانی به حجاج و تعمیر مسجدالحرام را با ارزش آنانی که ایمان به خدا و به روز جزا آورده و در راه خدا مجاهده می کنند، مساوی قرار داده اید، حاشا که اینان با شما مساوی نیستند و خداوند ستمگران را هدایت نمی کند.

  … و آیا خداوند با ذکر(( والله لایهدی القوم الظالمین)) نمی خواهد بفرماید خداوند سعودی های عصر و تمام اعصار تاریخ را ستمگرانی بیش نمی داند که قابل هدایت نیستند و خداوند آنان را هدایت نمی فرماید.

  برای چندمین بار در سالگرد این فاجعه تاسف بارحادثه عظیم کشته و زخمی شدن بیش از ۷ هزار نفر از حاجیان حرم امن الهی را به روح مطهر پیامبر اعظم (ص)و حضرت بقیه الله اعظم (ارواحنا فداه)و محضر مقام معظم رهبری و مسلمانان جهان اسلام به ویژه ملت آزاده ایران اسلامی و خانواده‌های داغدار ایشان تسلیت و تعزیت عرض می کنیم.

  کعبه حرم امن الهی و میعاد گاه عاشقان حضرت حق جل جلاله پیام آور وحدت و صلح و عز و عظمت جهان اسلام در سوگ و اندوه جانگداز شهادت حاجیان بیت ا… الحرام رفته است

  این اقدام جنایت کارانه آل سعود نه تنها احساسات و عواطف ملت ایران را که یقینا دل تمامی مسلمانان جهان و ملت های اسلامی بلکه همه آزادگان جهان را به در د آورده است.

  بجا بود و حق نیز چنان است که بن سلمان و شاهزادگان آل سعود و اخلاف این شجره خبیثه و شیطانی بجای قربانیان فی سبیل الله ، این شهدای رفیع شان به خاک می افتادند و به هلاکت می رسیدند و زمین از جور وجودشان پاک و مطهر می گردید که اگر چنین رقم میخورد قطعا امروز بجای ماتم و اندوه ، جشن و سرور در سراسر جهان اسلام برپا بود.این قتل عام عظیم هرگز از خاطره مسلمین جهان پاک نخواهد شد و به گفته امام روح ا… اگر روزی از صدام بگذریم از آل سعود نخواهیم گذشت.

  مقصر این حادثه تلخ نه تنها آل سعود، بلکه همه دولت های اسلامی نیز که در چنین حوادث غمباری سکوت پیشه نموده اند هستند و در این واقعه اسفناک شریک و دستانی آلوده به خون دارند چه اینکه روز های پیش از این حادثه ای تاسف بار و در سالیان قبل هم بارها و بارها وقایع خونبار دیگری به وقوع پیوسته است لکن بواسطه سکوت دول اسلامی بر روی سوء مدیریت و عدم توانمندی کشوری سر تا پا وابسته  غرب سرپوش گذاشته شده است.دولتهای اسلامی اگر ذره ای برای ملت خود ارزش قائلند باید با جدیت از محاکم بین المللی دلایل وقوع  این جنایت عظیم را پیگیری نمایند تا قاتلین این کشتار عظیم به سزای اعمال خبیثه خود برسند.

  رژیم وابسته و منحوس سعودی با ساختار استعمار زده و منش مستبدانه که به صرف ابراز عقیده زائرین خانه الهی را به زندانهای مخوف خود می افکنند،  به جهان اسلام ثابت کردند که کلید داران کنونی کعبه لیاقت میزبانی میهمانان خدا را ندارندو جز تامین منافع آمریکا و اسرائیل کاری از ایشان بر نمی آید و باید مدیریت این مناسک الهی از دست آل سعود لعنت الله علیهم اجمعین خارج شده و به نخبگان و آزادگان و بسیجیان جهان اسلام ، به کسانی که برای جایگاه والای جهان اسلام و شان ومنزلت حاجیان بیت ا… حرام ارزش و احترام قائل شده و چون جان خویش محترم شمارند و در حفظ جان و نوامیس حجاج بیت ا.. حرام همت به خرج دهند سپرد .قطعا توقع چنین همیتی از رژیم تروریست پرور و جنایتکار سعودی که کار و ماموریتش کودک کشی و بمباران مردم بی پناه در یمن ، خراب کردن مسجد و محراب و خاموش نمودن شعله فریاد آزادی خواهی ملت ها در منطقه از جمله عراق،سوریه،بحرین  غزه و…. هستند گزاف و بیهوده است.

  باید تدبیری جهانی اندیشه شود و حرمین شریفین از خاک عربستان جدا شده و با دست با کفایت نخبگان بسیجی جهان اسلام اداره شود.

  ننگ بر شما دژخیمان سعودی که علی رغم بروز چنین فاجعه ای نه تنها از مسلمین جهان عذر خواهی نکردید بلکه از دست اندر کاران سعودی مراسم حج قدردانی می نمایید و پارt> ار نیز فراتر نهاده سفاکیت و دد منشی خود را با بیان ادامه حملات به یمن و ادامه جنایات خود و منتظر نگه داشتن بیش از یک میلیون حاجیان مسلمان ایران اسلامی منتظر دیدار خانه امن الهی را محروم و به منسه ظهور رسانده اید.

  شما به گفته امام روح ا… به سان خنجری هستید که همیشه در قلب مسلمانان فرو رفته اید. شما ثابت کرده اید که حقا وارثان ابی سفیان و ابی لهب و رهروان راه یزید هستید به حق خائن الحرمین زیبنده شماست.

  ملل مسلمان وبصیر اسلامی بدانند که همه جنایات رژیم سعودی در حقیقت دست شیطان بزرک است که از آستین آل سعود خارج شده است.

  ما به گفته پیر مرادمان خمینی کبیر و امام خامنه ای همه این جنایت ها را به حساب آمریکا گذاشته ایم و به یاری خدا و در موقع مناسب به حساب آنان خواهیم رسید و انتقام فرزندان ابراهیم را از نمرود ها و شیاطین و قارون ها خواهیم گرفت و ما جوانان بسیجی به حمد الهی مکه معظمه و حرمیین شریفین را آزاد خواهیم کرد و شما را مصداق آیه : (فقتولوهم حتی لا تکون فتنه ) می کنیم و زمین را از وجود شما پاک خواهیم کرد.

  دانشجویان بسیجی امروز همراه با آحاد مردم داغدیده از فاجعه غم بار منا و اتفاقات تاسف بار بحرین با حضور در کاروان عزاداری این عزیزان که امروز برگزار می شود انزجار خود را از حاکمان بی کفایت سعودی اعلام می کند.

   دانشجویان بسیجی گوش به فرمان نائب امام زمان(عج) حضرت امام خامنه ای هستند و اگر ایشان فرمان جهاد علیه رژیم حاکم بر عربستان را صادر کنند دانشجویان بسیجی لبیک گویان در صف مقدم این جنگ حاضر خواهند بود.

  ما دانشجویان انقلابی با انتقاد از رویه منفعلانه دولت تدبیر و امید در برخورد با آل سعود و دفاع از مردم مسلمان , هنوز یادمان نرفته در حالی که انتظار می رفت دولت مقتدرانه با حاکمان سعودی برخورد کند متاسفانه نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه بدتر مسئول دستگاه دیپلماسی کشور در حرکتی به قاتلی دست داد که دست او از حاکمان سعودی به خون بی گناهان هزاران بار آغشته تر بود.

  آن زمانی که شهدای ما یکی یکی در صحرای منا از فرط تشنگی جان میباختند وزیر امور خارجه در راهرو های سازمان ملل با پرچم ایالات متحده امریکا در کنار وزیر خارجه امریکا عکس یادگاری میگرفتند و در راهروهای سالن اجلاس سران سازمان ملل منتظره دست دادن اتفاقی با رئیس جمهور امریکا بود را فراموش نکرده ایم و فراموش نمی‌کنیم.

  قطعا جنبش دانشجویی که ذاتا آزادی خواه است به سادگی از کنار دست دادن به ابر جنایت کار جهان که جان صدها هزار نفر را به ظلم از آنها گرفته است نخواهد گذشت.

  در بخش پایانی عرایض خود به چندی از مشکلات منطقه ای شهرستان قرچک که توسط مردم منطقه به اطلاع ما رسیده است میپردازیم و در این جا اعلام مینمایم که بسیج دانشجویی با وجود گروه های مختلف جهادی و اقدامات عمرانی و سازندگی و فرهنگی در جای جای ایران اسلامی و آبادی سرزمین ایران آمادگی دارد چه از لحاظ مدیریت جهادی و رایزنی های سیاسی با مسوولین ذیربط در دولت و مجلس و سازمان های تاثیرگذار و رسانه های همراه و ارتباط مستمر با مسوولین شهرستان و مردم و جوانان انقلابی در جهت کمک و آبادانی هر چه بهتر شهرستاد انقلابی قرچک کوشش نماید.

  لذا از مجموعه فرمانداری محترم, شهرداری, شورای شهر و فرماندهی یگان انتظامی شهرستان قرچک تقاضا داریم تا در رفع تمامی مشکلات از هیچ کوششی دریغ نکنند

  اعم از اینکه شهرستان قرچک دارای جمعیتی جوان است اما متأسفانه امکاناتی که بتواند تأمین کننده نیازهای جوانان در بخش های مختلف  نظیر اشتغال، ورزش، اجتماعی و فرهنگی باشد، وجود ندارد.

   از مسئولان شهرستان قرچک انتظار داریم تا با تمام توان برای حل مشکلات پبش روی این شهرستان استفاده کرده و رشد و توسعه هر چه بیشتر را فراهم سازد.

   شهرستان قرچک با مشکلات متعددی روبرو است که مردم متدین این منطقه که همواره در دفاع از ارزش های اسلامی پیشگام بوده را رنج می دهد که می توان به موضوع حمل و نقل، شهرک صنعتی، بیمارستان و بحران کمبود آب اشاره کرد.

   یکی از مهم ترین مشکلات شهرستان قرچک در بخش بهداشتی و درمانی است به همین خاطر باید تکمیل بیمارستان ۶۴ تختوابی این شهرستان مورد توجه جدی قرار گیرد.

  ساخت مسجدی در شان و جایگاه مردم محترم شهرک طلاییه که انشالله با کمک شهرداری قرچک دیگر شاهد برگزاری نماز در فضای سبز نباشیم.

  کمک مسئولین در تسهیل ازدواج و اشتغال جوانان منطقه با تمام توان در راه اندازی شهرک صنعتی قرچک و منطقه آزاد تجاری

  همراهی و کمک فرماندهی محترم انتظامی شهرستان  و مسئولین فرهنگی در بهبود اوضاع بد حجابی، تسهیل و افزایش خدمات ایاب و ذهاب و اتوبوسرانی جهت رفت و آمد به تهران و ورامین که خواسته قریب به اتفاق مردم محترم شهرستان است.

  در پایان دوباره از زحمات ستاد نماز جمعه شهرستان قرچک و امام جمعه محترم این شهرستان در خصوص اجرای اوامر رهبری و دعوت از اینجانب برای سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تشکر و قدر دانی بعمل می آورم.

  * ایرانپوری: تسامح در مبارزه با فساد به نوعی همدستی با مفسدان و فاسدان است

  همچنین مهدی ایرانپوری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پیش‌خطبه‌های نمازجمعه شهرستان ملارد سخنرانی کرد.

  تشکر خودم رو از لطف مقام معظم رهبری مبنی بر در اختیار گذاشتن تریبون‌های نماز جمعه به دانشجویان انقلابی ابراز می‌کنم.
  تشکر می‌کنم از ستاد ائمه جمعه و امام جمعه شهرستان ملارد که هماهنگی‌های لازم را برای تحقق این امر مبذول فرمودند.
  در ابتدای کار شهادت امام محمد باقر(ع) رو تسلیت عرض می‌کنم و یاد و خاطره شهدای مظلوم منا رو که غریبانه به شهادت رسیدند و اگر قراربود که کار این عزیزان به دستگاه دیپلماسی منفعل موجود سپرده شود و مواضع محکم و قاطع رهبری نبود شاید حتی پیکر مطهر این عزیزان به وشور باز نمی‌گشت.
  اما اصل کلام:
  هزارسال است که امت اسلامی برای قسط و عدل دعا می کند.این نظام اسلامی بوجود آمده است.اولین کارش اجرای قسط و عدل است.
  قسط و عدل واجب‌ترین کارهاست. ما رفاه را هم برای قسط و عدل می‌خواهیم.
  بنابه فرموده امام راحل حفظ نظام از اوجب واجبات است.
  حفظ یک نظام وابسته و مشروط به حفظ آرمان ها و مبانی آن است.
  بدون تردید عدالت مهمترین و مبنایی ترین ارزش انقلاب اسلامی بوده و مبارزه با مفاسد اقتصادی و قطع دست مفسدان از بیت المال از مصادیق والای برقراری عدالت است.
  سال‌ها قبل زمانیکه رهبر انقلاب مباحث مربوط به ترویج روحیه اشرافیگری و مصرف گرایی را بعنوان عوامل اصلی و مهم در ایجاد فساد گوشزد می‌کردند شاید کسی تصور هم نمی‌کرد که کار تاحدی جدی باشد که ایشان صراحتا در فرمانی ۸ ماده‌ای در اردیبهشت ماه سال ۸۰ بر انر مبارزه با فساد تاکید کنند.
  خالی از لطف نیست که بخش‌هایی از این پیام مرور شود.
  ۴-ضربه عدالت باید قاطع و در عین حال دقیق و ظریف باشد.
  ۷-در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود. با فساد در هر جا و مسندی باید برخورد یکسان صورت گیرد.
  چه معنی داره عده ای به بهانه مدیریت به بهانه مسئولیت حقوق‌های چند ده میلیونی و گاها چند صد میلیونی-ولو قانونی- در یافت کنند. حالا غیر قانونی‌هایش که جای خود دارد.
  چه معنی می‌دهد آقازاده فلان مدیر یا فلان مسئول سوار ماشینی شود که فرزند یک آدم عادی حتی در خواب هم نمی‌تواند چنین ماشینی را ببیند.
  لذا اینجاست که حضرت امیر در خطبه ۱۵ نهج البلاغه در بحث باز پس گیری اموالی که خلیفه سوم بخشیده بود میفرمایند:
  بخدا سوگند اگر این املاک را مهریه همسرانتان و بهای کنیزانتان کرده باشید آنها را پس می‌گیرم و به بیت المال باز می گردانم.
  امروز گلو گاه‌های مهم فساد اقتصادی در کشور عبارتند از:
  ۱-فساد بانکی: چرا ما باید ۱۵۰ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی که نزدیک به نصف بودجه ی یکسال کشور است، داشته باشیم.
  چرا باید نقدینگی ۹۰ در صد افزایش یابد یعنی چیزی حدود ۶۰۰ هزار میلیارد اما این حجم از سرمایه تنها دست ۱ درصد از افراد جامعه یعنی حدود ۷۰۰ هزار نفر باشد.
  ماهمواره در بحث فرهنگ سازی عمومی در راستای مصرف کالای ایرانی تلاش می‌کنیم.
  اما چرا بانک‌های ما مبالغ کلانی را برای واردات کالاهای خارجی هزینه می کنند.
  ۲-زمین خواری‌های کلان: ما در کشور مقدار زیادی زمین داریم که تعیین تکلیف نشده‌اند.
  چرا طرح کاداستر رو اجرا نمی کنیم.
  طرحی که کاربری، مالک و تمام مشخصات زمین را مشخص می‌کند.
  ۳-قاچاق کالا و واردکنندگان رانتی:
  افرادی که مسئولیتی دارند با سوءاستفاده از جایگاه خود قاچاق‌های سازمان یافته و گسترده را موجب می شوند.
  ۴-رانت های اطلاعاتی: بعضی افراد بواسطه جایگاه خود به اطلاعاتی دسترسی دارند که موجبات سوءاستفاده از آن می شود.
  بعنوان مثال شخصی که رئیس فلان اداره است می‌داند که قرار است جاده‌ای، اتوبانی از زمین های فلان منطقه عبور کند.
  ۸-با این امر مهم و حیاتی نباید به گونه‌ای شعاری،تبلیغاتی و تظاهر گونه برخوردکرد.
  متاسفانه نکته اصلی افشاگری‌های اخیر گروه‌ها و افراد از یکدیگر در همین نهفته است. یعنی با فساد بخاطر فساد بودنش برخورد نمی‌کنند بلکه شعاری برخورد می‌شود.
  نکته دیگر اینکه در کشورهای دیگر رسانه‌ها از عوامل مهم مبارزه با فساد است اما درکشور ما رسانه ها از موانع مهم مبارزه با فساد هستند که با تیتر های مخرب و نادرست مانع از برخورد مناسب با فساد می‌شوند.
  در نتیجه تنها چیزی که این بین آسیب می بیند اعتماد عمومی است.
  لذار نیاز به برخورد جدی و بدون تسامح در این زمینه دیده می شود.
  و در راس همه نهادها این انتظار از قوه قضاییه وجود دارد که این امر را تحقق بخشد.
  گاهی اوقات برخی افراد برای اینکه فساد خود را توجیه کنند به هزار قانون و تبصره متوسل می شوند.
  اینجاست که وظیفه قوه قضاییه است که نظارت ها رادقیقتر کرده و در قوانین بازنگری کند تا جلوی این امر گرفته شود.
  مردم ما نشان دادند که تحمل هرگونه فشار و کمبودی را دارند به غیر از بی عدالتی.
  اگر مردم ببیند که مسئولین اهتمام به اجرای عدالت دارند قطعا هم صدا و همگام خواهند شد.
  درنظام اسلامی عدالت مبنای همه تصمیم گیری های عمومی است.
  همه مسئولان نظام از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تا مسئولین بخش های مختلف اجرایی بخصوص رده‌های سیاست گذاری و کارشناسی تا قضات و اجزای دستگاه قضایی باید به جد و جهد و با همه اخلاص درصدد اجرای عدالت در جامعه باشند.
  امروز در جامعه ما برترین گام در راه استقرار عدل، رفع محرومیت از طبقات محروم، تهی دست و کم در آمد است.

  در پایان لازم می‌دانم که این بخش از فرمان مبارزه با مفاسد مقام معظم رهبری را دوباره یادآور شوم که تسامح در مبارزه با فساد به نوعی همدستی با مفسدان و فاسدان است.
  و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

  انتهای پیام/

  فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار