• تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰ | کد خبر : 44586
 • مرتضی فتح‌الله‌زاده مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با بیان اینکه در جامعه شفاف مردم باید از همه چیز مطلع باشند، گفت: این انقلاب برای مردم است و بدون وجود مردم سخن گفتن از انقلاب عملا کار بی معنایی است.

  وی افزود: اعتماد مردم به نظام بزرگترین سرمایه انقلاب است و هر آنچه باعث خدشه وارد شدن به این اعتماد است بدون شک باید اصلاح شود. در جمهوری اسلامی مردم کارفرما هستند و مسئولین کارگزار، وظیفه کارگزار در خدمت مردم بودن است.

  این فعال دانشجویی در ادامه ضمن انتقاد از عملکرد دولت در امضای توافق‌های محرمانه، تاکید کرد: در چنین جامعه‌ای نمی‌توان شاهد کارهای محرمانه بود. متاسفانه در طول این سال‌ها شاهد اتفاق‌هایی در دولت‌ها بوده‌ایم که به هیج عنوان مردم در آن دیده نشده‌اند.

  فتح‌الله‌زاده تصریح کرد: متاسفانه اخیرا ما شاهد امضای قراردادهایی محرمانه و به دور از خواست و اراده مستقیم مردم هستیم، قراردادهایی که بی واسطه با اقتصاد مردم ارتباط دارند. قراردادهایی که مستقیما باعث ضربه زدن به اقتصاد داخلی و توان داخلی می شوند. آن‌هم در سال‌هایی که مقام معظم رهبری تنها راه نجات اقتصاد را اقتصاد مقاومتی می‌دانند.

  این فعال دانشجویی گفت: چرا مردم نباید در مورد ipc چیزی بدانند؟ همان قراردادهای نفتی که علیرغم داشتن توان داخلی با شرک‌ های خارجی و مسئله‌دار بسته شده است، آن هم به شکلی بسیار تعجب آور و با دادن امتیازهایی متعدد. چرا مردم و نخبگان کشور نباید در مورد fatf و جزئیات و تبعات و آثار آن مطلع باشند؟

  وی افزود: fatf قراردادی که نتیجه آن این می‌شود که بانک‌های داخلی با اختیار خودشان و بصورت داوطلبانه نهادها و سازمان‌های انقلابی و خدمت گذار را تحریم می‌کنند و اطلاعات بانکی و محرمانه ملت را به راحتی در اختیار بیگانه قرار می‌دهند تا مبادا به حمایت از تروریسم متهم شوند.

  مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران افزود: تعریف تروریسم در نظر آنان و ما از زمین است تا آسمان و هیچ مبنای مشترکی نداریم. باید طبق این قرارداد برای حمایت از فلسطین و سوریه و تمام مستضعفین عالم که این کمیته آنان را تروریست می‌نامد، موافقت این کمیته را جلب کنیم تا مبادا در نظر آنان به حمایت از تروریسم متهم شویم.

  فتح‌الله‌زاده اظهار داشت: این‌ها نمونه‌هایی از قراردادهایی هستند که هر کدام به قیمت از دست رفتن امنیت ملی، استقلال و اقتصاد داخلی کشور تمام می‌شوند. آیا مردم از بیگانگان بیگانه‌ترند؟

  وی در خاتمه گفت: ما دانشجویان در بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور به هیچ عنوان در مقابل این اتفاقات که مستقیما مصداق نفوذ در سیستم تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور است سکوت نکرده و علیه این مصادیق فساد بدون کمترین ملاحظه‌ای فریاد خواهیم زد و از ملت غیور و انقلابی خواستاریم به سهم خود در این راستا کمک حالمان باشند.

  انتهای پیام/

  فارس

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار