رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۵ | کد خبر : 44602
 • ✔️ تلاش رسانه ملکه برای تطهیر یک چهره تطهیر ناشدنی/ "بختیار" از تلاش برای کشتار میلیونی مردم ایران تا هم آغوشی با صدام

  خبرگزاری میزان – گروه سیاسی : بی بی سی فارسی که این روزها به صورت آشکارتری به تبلیغ و برجسته‌سازی عناصر ضدایرانی می‌پردازد، در برنامه پرگار خود به بررسی کارنامه سیاسی “شاپور بختیار” پرداخت.

  تلاش رسانه ملکه برای تطهیر یک چهره تطهیر ناشدنی/

  یکی از مدعوین این برنامه “جواد خادم” وزیر مسکن و شهرسازی در کابینه شاپور بختیار و از عناصر کودتای نوژه بود. همچنین “سعید شاهسوندی” از اعضای گروهک منافقین هم در این برنامه شرکت داشت.

  تلاش رسانه ملکه برای تطهیر یک چهره تطهیر ناشدنی/

  نقش موساد در روی کارآمدن بختیار

  “شاپوربختیار” آخرین نخست‌وزیر رژیم منحوس پهلوی بود؛ بنا به گفته جواد خادم از نزدیکان بختیار، موساد سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی در روی کار آوردن بختیار نقش غیرقابل انکاری داشت؛ وی همچون دیگر کارگزاران این رژیم ، از خیانتکاران به ملت ایران محسوب می‌شود که اسناد وطن فروشی‌های خود و هم طیفانش به کرات در محافل سیاسی و رسانه ای داخلی و خارجی مطرح شده است.

   “وقتی شاپور بختیار نخست وزیری محمدرضا شاه پهلوی را پذیرفت به او گفت پدر شما، پدر مرا کشت اما من به شما وفادار می‌مانم”؛ این مطلع سخنان مجری برنامه پرگار بی بی سی پیرامون تحلیل شخصیت بختیار بود که به یک رپرتاژ آگهی برای وی تبدیل شد. 

  پیش‌تر نیز بی‌ بی‌ سی فارسی گزارشی تبلیغی پیرامون “لرد دیوید آلیانس” یهودی ایرانی‌الاصلی که بر اساس اسناد منتشر شده انگلیس، رابط موساد و شاپور بختیار در زمان کودتای نوژه بود، پخش کرده بود.

  تلاش رسانه ملکه برای تطهیر یک چهره تطهیر ناشدنی/

  وقتی اعضای جبهه ملی هم بختیار را خائن می‌نامند

  اما تلاش بی بی سی فارسی برای تطهیر چهره بختیار و برجسته کردن وی به عنوان یک شخصیت ملی، در شرایطی است که حتی دوستان و همقطاران بختیار نیز چنین ادعایی ندارند و برخی از آن‌ها، او را یک شخصیت فرصت طلب می‌دانند که حتی به مرادش یعنی مصدق هم خیانت کرد و با بقایای رژیم منحوس پهلوی ائتلاف کرد؛ همچنین ادعای ملی گرایی بختیار آنجایی رنگ می‌بازد که وی در مقطعی به همکاری با  صدام و رژیم صهیونیستی پرداخت!

  تلاش رسانه ملکه برای تطهیر یک چهره تطهیر ناشدنی/

  آنطور که یکی از مسئولان عالی رتبه موساد اخیرا فاش کرده ، بختیار در روز ٣٠ دی ۱۳۵۷ یعنی چهار روز پس از فرار شاه مخلوع، برای حفظ رژیم پهلوی با مقامات رژیم صهیونیستی تماس برقرار کرد و از آن‌ها خواست تا امام خمینی پیشوای مسلمین جهان و رهبر محبوب مردم ایران را به شهادت برسانند.

  فرار بختیار از ایران با کمک موساد

  پیرامون فرار بختیار از کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اقوال مختلفی نقل شده است که همه آن‌ها یک وجه مشترک دارد و آن نقش موساد سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی در فراری دادن این چهره خائن به ملت ایران است. 
   
   جواد خادم وزیر مسکن و شهرسازی در کابینه شاپور بختیار و از عناصر کودتای نوژه، در یادداشتی فاش کرده که فرار ماهرانه شاپور بختیار از ایران توسط موساد سازماندهی و اجرا شده بود.

  در بخشی از این نوشته آمده است:  تنها کسی که می‌توانست ما را در تهیه پاسپورت خارجی یاری کند دوست قدیمی بختیار، آقای دکتر اعتبار بود که نقشی عمده در نخست‌وزیری بختیار به خاطر دوستانی همچون لرد کرینگتون و ادوارد هیث، نخست‌وزیر سابق انگلستان و چند شخصیت ایرانی در انگلستان داشت. در ملاقات بعدی به کمک خانم ویوین تماس با دکتر اعتبار حاصل شد.
  دکتر اعتبار این مسئولیت را به‌شرطی پذیرفت که بختیار در جریان قرار نگیرد، چون بر این باور بود که بختیار با دخالت خارجی‌ها در خروج خود از ایران موافقت نخواهد کرد. ویوین قبول کرد که پدر را در جریان پروسه خروج وی از ایران نگذارد.

  آنطور که خادم نوشته است،دکتر اعتبار از ویوین خواست به لندن برود و از یک شخصیت ایرانی در انگلستان بخواهد که به خروج پدرش از ایران کمک کنند چون این دولت انگلستان بود که کمک به نخست‌وزیری او کرده بود و حالا وظیفه اخلاقی دارد که جان وی را نجات دهد. دکتر اعتبار هم به لندن پرواز کرد و با تماس‌های بی‌شمار متوجه شد که دولت انگلستان به خاطر روابط آینده با دولت ایران حاضر به کمک نیست،  اما به کمک یکی از دوستانش توانست موافقت موساد را جلب کند، موساد هنوز در داخل ایران از ارتباطات زیادی برخوردار بود و اگر سازمانی می‌توانست از عهده این کار بر آید، حتماً موساد بود.

  براساس نوشته جواد خادم، دکتر اعتبار به کمک یکی از دوستانش در انگلیس توانست موافقت موساد را برای خروج بختیار جلب کند. این دوست کسی نبود جز داوود آلیانس.

  تلاش بختیار برای مقابله با جمهوری اسلامی از طریق کمک‌های مالی منفورترین عضو خاندان پهلوی

  بختیار پس از فرار از ایران با تهییج سرویس‌های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی، به فکر مبارزه با نظام نوپای جمهوری اسلامی افتاد؛ وی در این راه از اشرف پهلوی خواهر دوقلوی بدنام محمدرضا و اسدالله رشیدیان از مزدوران رژیم اسقاط شده پهلوی کمک مالی دریافت کرد و همین امر باعث شد اعضای جبهه ملی، بختیار را خائن بنامند؛ پس از ته کشیدن کمک‌های مالی عناصر و بقایای رژیم پهلوی، بختیار برای مقابله با ملت ایران به سراغ دریافت پول از رژیم‌های خارجی بویژه صدام رفت تا دریوزگی آن‌ها را کند.

  بختیار در پشت پرده کودتایی که هدفش کشتار میلیونی ایرانیان بود

  در جریان کودتای شکست خورده نوژه نیز نقش بختیار و کمک‌های مالی صدام به وی، مشهود است؛ پس از تماس طراحان کودتای نوژه با بختیار، وی به آن‌ها اطمینان داد که با منبع مالی سرشاری که بدست آورده(کمک‌های مالی صدام) پیروزی کودتا قطعی است؛ امری که به خواست خداوند و هوشیاری مسئولان نظام و رشادت‌های پاسدارن، تحقق نیافت. 

  تلاش رسانه ملکه برای تطهیر یک چهره تطهیر ناشدنی/

  لازم به ذکر است که طراحان کودتای نوژه که در پشت پرده آن بختیار قرار داشت، برای کشتار میلیونی مردم ایران برنامه ریزی کرده بودند؛سه روز مانده به موعد کودتا یکی از خلبانان که برای همکاری انتخاب شده بود، در تهران با سروان حمید نعمتی(از عناصر مؤثر کودتا) ملاقات می کند، حمید نعمتی به او می گوید مأموریت تو بمباران بیت امام(ره) است و ما می توانیم تا ۵ میلیون نفر را بکشیم.

  البته شکست کودتای نوژه به معنای پایان همکاری بختیار با رژیم صدام نبود؛ بلکه حتی پس از حمله وحشیانه ارتش رژیم بعث عراق به ایران و کشتار بی‌رحمانه هم وطنانمان، رابطه مالی بختیار و صدام حفظ شد.

  روابط بختیار و صدام به روایت انگلیسی‌ها

  طبق اسنادی که از حالت طبقه‌بندی محرمانه وزارت خارجه انگلیس خارج شده، بختیار پس از شکست کودتای نوژه از صدام درخواست نمود که به ایران حمله نظامی کند و حتی در روز حمله عراق به ایران در بغداد در کاخ ریاست جمهوری صدام حضور داشت!

  در گزارشی که توسط مسئول میز خاورمیانه در سازمان جاسوسی انگلیس در سال ۱۳۵۹ نوشته شده آمده که صدام از نیروهای مخالف حکومت ایران خواسته بود تا پشت نیروهای عراقی حرکت کنند تا دول خود را در مناطق اشغالی تشکیل دهند و به همین دلیل بختیار در عراق حضور داشت.

  همچنین طبق اسنادی که از آرشیو ملی انگلیس خارج شده، “پیتر کرینگتون” وزیر خارجه وقت این کشور با دلالی داود آلیانس دوست یهودی و تاجر بختیار، مقدمات رابطه بختیار با صدام و رژیم صهیونیستی را فراهم آورد.

  همچنین طبق این اسناد، ایستگاه رادیویی بختیار با حمایت مالی انگلیس و موافقت صدام در اوایل جنگ تحمیلی در بغداد راه اندازی شد تا علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی، هجمه‌پراکنی و شایعه‌سازی کند.

  تلاش رسانه ملکه برای تطهیر یک چهره تطهیر ناشدنی/

  بختیار پس از ائتلافش با صدام که ارتش بعثش تجاوز بی‌رحمانه‌ای را به ایران کرده بود، در پاسخ به این سوال روزنامه‌نگار اروپایی که همکاری با رژیم متجاوز صدام چگونه با ناسیونالیسم مورد ادعای شما (بختیار) تطابق دارد؟ گفت: “چون وی ناسیونالیست است، وظیفه اش نخست جنگ با جمهوری اسلامی است نه ارتش متجاوز عراق!”

  نکاتی که در بالا قید شد تنها بخش کوچکی از خیانت‌ها و وطن فروشی‌های شاپور بختیار است؛ بنابراین تلاش رسانه هایی چون بی بی سی فارسی برای غسل تعمید شخصیت‌های خائنی همچون بختیار تاثیری در کاسته شدن از میزان نفرت عمومی مردم ایران از آن‌ها ندارد.

  انتهای پیام/

  منبع: میزان

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار