• تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۳ | کد خبر : 44611
 • به گزارش وعده صادق حسن رحیم پور ازغدی ظهر شنبه در مراسم اختتامیه نهمین دوره آموزشی فرهنگی اندیشه‌های آسمانی با بیان اینکه خانواده اولین کانون عشق، محبت و آرامش است که وظیفه دارد اعضای خود را قرین این سه ویژگی کند، اظهار کرد: اگر در خانواده عشق، اعتماد متقابل، مهربانی و آرامش باشد فرد در جامعه و در مواجه با آسیب‌ها و مشکلات قوی و مفید خواهد بود.

  وی ادامه داد: اسلام ملت و مردمی با این ویژگی‌ها می‌خواهد و اگر این طور نباشد خلاف نظام اسلام عمل کرده‌ایم، چرا که خانواده باید این ویژگی‌ها را تولید کند و در کل جامعه نشر دهد.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید به فراهم کردن ازدواج جوانان، عنوان کرد: یک عبادت اجتماعی بزرگ این است که تعداد مجردها را کاهش و برای کسانی که مجرد هستند خانواده تشکیل دهیم.

  وی اظهار کرد: زن در خانواده منشا آرامش است و با هنر، تجربه، سازگاری، گذشت، درگیر نشدن در کلام و مدارا بودن می‌تواند نقش موج شکن را ایفا کند و شوهر و فرزندان خود را تربیت و با آرامش خود زندگی را کنترل و مهار کند.

  رحیم پور ازغدی تصریح کرد: مرد مدیر اقتصادی یک خانواده است و سکان اقتصاد خانواده را نباید از او جدا کرد زیرا مرد باید احساس کند که مقاوم است و این احساس او را به زن و خانواده علاقه مند خواهد کرد.

  وی اظهار کرد: از بزرگترین جهادها در راه خدا، تربیت فرزندان است که جهادی مقدس تلقی می‌شود و بنا به روایتی گناهان بخشیده نخواهد شد مگر با تربیت فرزند و این وظیفه به عهده مادر است چرا که بیشترین ارتباط کودک با مادر و درون خانه است.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: هر فردی در هر خانواده و در هر جامعه ای اگر از لحاظ قدرت، ثروت، احترام و نفوذ کلامی جایگاه خاصی دارد موظف است وسیله ازدواج جوانان را فراهم کند و معرفی دختر و پسر و خانواده‌های آن‌ها را برای خود عبادتی شیرین در نزد پروردگارش بداند.

  وی با بیان اینکه مدرنیته، صنعتی شدن و ماشینی شدن به کم شدن روابط اجتماعی و صله رحم ارتباطی ندارد بلکه به عکس باید باعث جان گرفتن آن می‌شود، اظهار کرد: کم شدن روابط اجتماعی و صله رحم از عواقب شهری شدن در جوامع بی دین است زیرا صنعتی شدن اقتضای ذاتی برای فروپاشی خانواده ندارد و هرچقدر امکانات رفاهی و صنعتی بیشتر باشد به همان اندازه ارتباطات قوی تر می شود.

  رحیم پور ازغدی گفت: شکل صله رحم و خدمات اجتماعی در مقایسه با قبل تغییر کرده اما اصل قضیه ثابت است و اگر اخلاق به موازات پیشرفت اقتصادی، صنعتی و علمی پیش نرود سقوط خواهیم کرد. ذات ثروت و قدرت فاسد کننده نیست بلکه ما هستیم که از آن نعمت یا نقمت می‌سازیم.

  وی با اشاره به گفتگوی هابیل و قابیل و این نکته که فکر و بیان از ابتدای تاریخ وجود داشته است، عنوان کرد: عقل، مسئولیت، شعور، اخلاق و زبان با آفرینش انسان همراه بوده و خداوند این ویژگی‌ها را به انسان نخستین آموخته و این رویه تا امروز مسیر خود را طی کرده و کامل تر شده است.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: عقلانیت، شعور و حقانیت نباید به اندازه ثروت ما باشد بلکه باید بر آن فزونی داشته باشد و ثروت و قدرت نباید علیه خانواده بالا رود.

  وی خاطرنشان کرد: نظام برده داری هم چنان به شیوه سابق در جهان حاکم است و چند صد میلیون انسان به عنوان برده جنسی خرید و فروش می‌شوند.

  رحیم پور ازغدی ادامه داد: اسلام نظام برده داری را حرام اعلام کرده و شکل برده داری را به بهترین نحو اصلاح نموده است، بدین گونه که برده های اسیر جنگی به خانواده ها واگذار می‌شوند و آن خانواده موظف است غذا، بهداشت و حقوق آن برده را تامین و او را تربیت و در صورت تمایل برده، او را مسلمان کند.

  وی تصریح کرد: پیامبر و اهل بیت با تولید ثروت برده‌ها را خریداری و تربیت می‌کردند طوری که آن بردگان دیگر میلی به جدایی و آزاد شدن نداشتند که نمونه اش سلمان و عمار را می‌توان نام برد.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به دفاعیه حقوق بردگان مبنی بر ازدواج و تشکیل خانواده برای آن ها، ادامه داد: تاکید اسلام به آزادی بردگان و فراهم کردن ازدواج آن ها با کمک ثروت، قدرت و نفوذ کسانی است که می توانند این بستر را برای آنها فراهم کنند./ مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار