رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۳ | کد خبر : 44611
 • رحیم پور ازغدی: صنعتی شدن با روابط اجتماعی منافات ندارد

  به گزارش وعده صادق حسن رحیم پور ازغدی ظهر شنبه در مراسم اختتامیه نهمین دوره آموزشی فرهنگی اندیشه‌های آسمانی با بیان اینکه خانواده اولین کانون عشق، محبت و آرامش است که وظیفه دارد اعضای خود را قرین این سه ویژگی کند، اظهار کرد: اگر در خانواده عشق، اعتماد متقابل، مهربانی و آرامش باشد فرد در جامعه و در مواجه با آسیب‌ها و مشکلات قوی و مفید خواهد بود.

  وی ادامه داد: اسلام ملت و مردمی با این ویژگی‌ها می‌خواهد و اگر این طور نباشد خلاف نظام اسلام عمل کرده‌ایم، چرا که خانواده باید این ویژگی‌ها را تولید کند و در کل جامعه نشر دهد.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید به فراهم کردن ازدواج جوانان، عنوان کرد: یک عبادت اجتماعی بزرگ این است که تعداد مجردها را کاهش و برای کسانی که مجرد هستند خانواده تشکیل دهیم.

  وی اظهار کرد: زن در خانواده منشا آرامش است و با هنر، تجربه، سازگاری، گذشت، درگیر نشدن در کلام و مدارا بودن می‌تواند نقش موج شکن را ایفا کند و شوهر و فرزندان خود را تربیت و با آرامش خود زندگی را کنترل و مهار کند.

  رحیم پور ازغدی تصریح کرد: مرد مدیر اقتصادی یک خانواده است و سکان اقتصاد خانواده را نباید از او جدا کرد زیرا مرد باید احساس کند که مقاوم است و این احساس او را به زن و خانواده علاقه مند خواهد کرد.

  وی اظهار کرد: از بزرگترین جهادها در راه خدا، تربیت فرزندان است که جهادی مقدس تلقی می‌شود و بنا به روایتی گناهان بخشیده نخواهد شد مگر با تربیت فرزند و این وظیفه به عهده مادر است چرا که بیشترین ارتباط کودک با مادر و درون خانه است.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: هر فردی در هر خانواده و در هر جامعه ای اگر از لحاظ قدرت، ثروت، احترام و نفوذ کلامی جایگاه خاصی دارد موظف است وسیله ازدواج جوانان را فراهم کند و معرفی دختر و پسر و خانواده‌های آن‌ها را برای خود عبادتی شیرین در نزد پروردگارش بداند.

  وی با بیان اینکه مدرنیته، صنعتی شدن و ماشینی شدن به کم شدن روابط اجتماعی و صله رحم ارتباطی ندارد بلکه به عکس باید باعث جان گرفتن آن می‌شود، اظهار کرد: کم شدن روابط اجتماعی و صله رحم از عواقب شهری شدن در جوامع بی دین است زیرا صنعتی شدن اقتضای ذاتی برای فروپاشی خانواده ندارد و هرچقدر امکانات رفاهی و صنعتی بیشتر باشد به همان اندازه ارتباطات قوی تر می شود.

  رحیم پور ازغدی گفت: شکل صله رحم و خدمات اجتماعی در مقایسه با قبل تغییر کرده اما اصل قضیه ثابت است و اگر اخلاق به موازات پیشرفت اقتصادی، صنعتی و علمی پیش نرود سقوط خواهیم کرد. ذات ثروت و قدرت فاسد کننده نیست بلکه ما هستیم که از آن نعمت یا نقمت می‌سازیم.

  وی با اشاره به گفتگوی هابیل و قابیل و این نکته که فکر و بیان از ابتدای تاریخ وجود داشته است، عنوان کرد: عقل، مسئولیت، شعور، اخلاق و زبان با آفرینش انسان همراه بوده و خداوند این ویژگی‌ها را به انسان نخستین آموخته و این رویه تا امروز مسیر خود را طی کرده و کامل تر شده است.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: عقلانیت، شعور و حقانیت نباید به اندازه ثروت ما باشد بلکه باید بر آن فزونی داشته باشد و ثروت و قدرت نباید علیه خانواده بالا رود.

  وی خاطرنشان کرد: نظام برده داری هم چنان به شیوه سابق در جهان حاکم است و چند صد میلیون انسان به عنوان برده جنسی خرید و فروش می‌شوند.

  رحیم پور ازغدی ادامه داد: اسلام نظام برده داری را حرام اعلام کرده و شکل برده داری را به بهترین نحو اصلاح نموده است، بدین گونه که برده های اسیر جنگی به خانواده ها واگذار می‌شوند و آن خانواده موظف است غذا، بهداشت و حقوق آن برده را تامین و او را تربیت و در صورت تمایل برده، او را مسلمان کند.

  وی تصریح کرد: پیامبر و اهل بیت با تولید ثروت برده‌ها را خریداری و تربیت می‌کردند طوری که آن بردگان دیگر میلی به جدایی و آزاد شدن نداشتند که نمونه اش سلمان و عمار را می‌توان نام برد.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به دفاعیه حقوق بردگان مبنی بر ازدواج و تشکیل خانواده برای آن ها، ادامه داد: تاکید اسلام به آزادی بردگان و فراهم کردن ازدواج آن ها با کمک ثروت، قدرت و نفوذ کسانی است که می توانند این بستر را برای آنها فراهم کنند./ مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار