رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۲ | کد خبر : 44623
 • جنگ داخلی، مهمترین تهدید پیشروی تل‌آویو

  به گزارش وعده صادق رئیس سابق سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) گفت: مهم‌ترین خطری که رژیم صهیونیستی را تهدید می‌کند ایران نیست، بلکه تشدید اختلافات داخلی در جامعه است.
  تامیر پاردو در یک نشست خبری در روستای داریه الکرمل در سرزمین‌های اشغالی گفت تهدیدات داخلی نگران‌کننده‌تر از تهدیدات خارجی است. وی افزود: برخی از سران رژیم صهیونیستی علاقه دارند بیشتر بر آنچه باعث تفرقه و جدایی می‌شود تأکید کنند تا چیزهایی که باعث اتحاد می‌شوند.
  پاردو با بیان اینکه «مهم‌ترین خطری که رژیم صهیونیستی را تهدید می‌کند ایران نیست، بلکه تشدید اختلافات داخلی در جامعه است و افزود: ‌”ما باید بیش از تهدیدات خارجی نگران تهدیدات داخلی باشیم”.
  وی افزود: اگر یک جامعه پر از تفرقه به مرحله‌ای برسد که اختلافات درونی و نفرت بین اعضای آن افزایش یابد، انتظار وقوع پدیده‌ای همچون جنگ داخلی بعید نیست و متأسفانه روز به روز فاصله ما تا رسیدن به این نقطه کمتر می‌شود.
  رئیس سابق موساد در ادامه گفت: برخی افراد در سرزمینهای اشغالی اختلافات را تشدید می‌کنند و افرادی هم هستند که به نفعشان است به جای سخن گفتن از اتحاد، بر مباحث تفرقه‌انگیز تأکید کنند و این مسأله در میان تمام گروه‌های جامعه دیده می‌شود.
  پاردو افزود: تشکیل «کشور مستقل فلسطین» تنها راه برقراری صلح در خاورمیانه است  وتا زمانی که مسأله فلسطین را حل نکرده‌ایم نمی‌توانیم در هیچ زمینه‌ای با هیچ کشوری به توافق برسیم.
  شایان ذکر است کمیته چهار جانبه صلح خاورمیانه متشکل از امریکا، روسیه، اتحادیه اروپا و سازمان ملل اخیرا در گزارشی از رژیم صهیونیستی خواسته اند تا شهرک سازی در سرزمین‌های فلسطینی را متوقف کند.
  نیکولای ملادنف، که نماینده روس سازمان ملل و هماهنگ کننده این سازمان در روند صلح خاورمیانه است، در گزارش کمیته چهار جانبه بین المللی صلح خاورمیانه که اوایل تیر ماه منتشر شد راه حل موسوم به «راه حل دو کشور» را تنها راه دستیابی به صلح در اراضی اشغالی معرفی کرد.
  این گزارش می‌افزاید شهرک‌های غیرقانونی رژیم صهیونیستی، تخریب منازل فلسطینیان و تصرف زمین‌های آنان دستیابی به هرگونه راه حلی برای حل و فصل درگیری‌ها میان فلسطینیان و رژیم تل آویو ناممکن ساخته است.
  ملادنف همچنین گفت: رژیم صهیونیستی از تاریخ اول جولای تاکنون طرح احداث بیش از یک هزار واحد مسکونی در قدس شرقی اشغالی و همچنین ۷۳۵ واحد مسکونی دیگر در کرانه باختری را پیش برده است  که موجب ساخت شهرک های غیرقانونی جدید می‌شود و من از رژیم صهیونیستی می‌خواهم تا این روند را متوقف کند و از تصمیمات خود بازگردد.
  فلسطینیان به دنبال تشکیل کشوری مستقل در کرانه باختری و نوار غزه هستند که پایتخت آن بیت المقدس باشد و آن‌ها همچنین خواستار خروج رژیم صهیونیستی از سرزمین‌های اشغال شده در سال ۱۹۶۷ هستند، اما این رژیم از بازگشت به مرزهای پیش از جنگ شش روزه سر باز می‌زند  و علاوه بر آن به دنبال برگزاری مناقصه برای احداث ۳۲۳ واحد مسکونی دیگر در قدس شرقی و ۴۲ واحد مسکونی در نزدیکی الخلیل به ارزش حدود ۱۳ میلیون دلار است.
  با توجه به اینکه رژیم تل آویو بارها درخواست‌های بین المللی برای توقف شهرک سازی در سرزمین‌های اشغالی فلسطینی را رد کرده است در روزهای اخیر روند تخریب خانه های فلسطینیان در سرزمین‌های اشغالی افزایش یافته و بیش از ۱۳۰ واحد مسکونی آنان در کرانه باختری تخریب شده است.
  شهرک‌سازیهای اخیر رژیم صهیونیستی در مناطق فلسطینیان افزایش پیدا کرده است ولی به نظر میرسد ادامه آنها از موانع عمده بر سر راه اجرا طرح سازش است چرا که به عقیده مردم فلسطین این شهرک‌ها در سرزمین کشور آینده فلسطینیان ساخته شده‌است. خشونت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در اراضی اشغالی از تابستان سال گذشته همزمان با وضع محدودیت‌هایی برای ورود نمازگزاران فلسطینی به محوطه مسجدالاقصی در شرق بیت‌المقدس و ناآرامی فزاینده شهرک‌نشینان صهیونیستی و یورش آن‌ها به اماکن مقدس، موج جدیدی از تنش در این منطقه ایجاد کرده است، به گونه ای که در موج جدید خشونت‌های رژیم صهیونیستی که از اواخر مهر ماه سال ۱۳۹۴ آغاز شده بیش از ۲۰۰ فلسطینی از جمله زنان و کودکان کشته شده‌اند.
  مسجدالاقصی بعد از مسجد الحرام در مکه و مسجدالنبی در مدینه، سومین مکان مقدس مسلمانان به شمار می‌رود./ صدا و سیما

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار